Skocz do zawartości

Rozwiązany: Nowa obudowa


DarthKoza

Polecane posty

Hej !

No wiec, udalo mi sie zakupic karte (MSI R6850) i niestety okazalo sie, ze moja obudowa jest o wiele za mala. Troche jestem podirytowany, bo bede musial wyrzuc troche wiecej pieniedzy, ale moze ktos podac mi strony, gdzie mozna kupic tanie, dobre obudowy ? Aktualna ma: wysokosć: ok. 38cm; szerokosc: ok. 18cm; dlugosc: ok. 42cm. Jest to zdecydowanie za mala obudowa, ale kupowana byla juz kawal czasu temu, a wowczas sie nad tym zbytnio nie zastanawialem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdybym jednak zdecydowal sie na mniej dobra ? Aktualna obudowa, ktora mam, byla bardzo tania i mimo, ze z pewnoscia nie zaliczala sie do wartych zakupu - sprawowala sie zadowalajaco. Nic mi sie nigdy nie przegrzewalo, z wentyalcja nie bylo wiekszego problemu, komputer przez ponad 2 lata chodzil bardzo dobrze. Jedyny mankament, to wlasnie wymiary.

EDIT: http://allegro.pl/obudowa-atx-marki-tracer-tro-406-blaster-silver-i3125582912.html - mam identyczna obudowe i nie rozumiem. Podane wymiary to: gleb. 42cm; szer. 18,5cm; wys: 41,2cm - dlaczego ta karta sie w ogole nie miesci. Sam jeszcze sprawdze co z tym jest nie tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam podobną obudowę od Tracera i radzę Ci szybko zmienić. Wiadomo, że byś powiedział, iż z wentylacją, chłodzeniem nie było problemów - to jest jasne. Krótka piłka - jedyna tania obudowa to Brutus 410, Aerocool One - X też. Musiałbyś dołożyć, bo takie godne kupienia obudowy dopiero 100PLN+.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zrobie fotki i podrzuce. Sam na skladaniu komputerow sie nie znam. Potrafie podlaczyc karte i to wlasciwie wszystko. Komputer skladal moj brat - ja tylko dobieralem sprzet na moje wymagania. To bylo dwa lata temu i wowczas R4850 pasowal spokojnie, gdyz jest o krotszy.

Prosze, tutaj sa zdjecia...

Jesli nie takie, moge zrobic nastepne - nie ma problemu.

post-334857-0-71535100-1364400410_thumb.

post-334857-0-53378900-1364400422_thumb.

post-334857-0-86487200-1364400438_thumb.

post-334857-0-12552100-1364400453_thumb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie tak sam spojrzalem i przez chwile wpadlo mi to do glowy, ale nie o to chodzi raczej. Jak jest koniec karty - z lewej strony (Ten zaczep, ktory wklada sie pod sledz) - to przy tym R6850 wejscie na karte musialoby byc przesuniete o kawal miejsca w prawo.

Tak patrze na to, troche wstyd - bo dawno komputera nie czyscilem, a zakurzony bardzo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokladnie ja wkadalem. Przynajmniej probowalem. Jak bede mial chwile czasu, posprawdzam, co dokladnie nie pasuje i zrobie zdjecia w tle z ta nowa karta.

Ew. moglbym probowac usunac cala tylna sciane, wowczas pewnie by weszla.

Ok, po krotkich meczarniach udalo mi sie przesunac dysk o jedna kieszen i podlaczyc karte. Jest jeden problem. 6-pinowe zlacze posiadam - tyle, ze nie dosiegalo (O to sie specjalnie nie martwie, gdyz powinny wystarczyc przeciecie spinaczy na kablach). Zdziwilem sie, ze nie moge podlaczyc moniotra. Okazalo sie, ze wejscie nie pasuje. Istnieje jakas przejsciowka ?

Po za tym - po podlaczeniu karty, cos zaczelo buczec - wydawalo mi sie, ze to dysk twardy, ale po podlaczeniu z powrotem tego R4850 wszystko jest w porzadku. Nie przysluchalem sie do konca, bo przestalo. Oprocz tego, na poczatku byl dluzszy pisk. Moze to byc spowodowane tym, ze karta nie byla do konca podlaczona ? Nie wpinalem 6-pinowego zlacza - wowczas karta w ogole sie nie uruchamia, tak ?

Podbijam tym postem, bo jest to dosc nagla sprawa. Glownie chodzi mi o ta przejsciowke do monitora.

EDIT: @Dirian - jednak miales racje. Rzeczywiscie kable od dysku blokowaly.

Dodaje zdjecie tej przejsciowki - karty i mojego monitora.

EDIT2: Przydalaby sie krotka odpowiedz. Jutro wybralbym sie do sklepu, jesli cos jest potrzebne.

post-334857-0-30975700-1364405882_thumb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...