Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA 04/08 zawartość

Polecane posty

Achtung! Achtung! Wnimanje! Attension! Uwaga! Nadchodzi! Jubileuszowy (i to podwójnie - 12-lecie i 150 numer w jednym!) numer CDA już od wtorku (18.03) w kioskach i salonach sprzedaży. Od razu uprzedzam, że kosztuje w tym miesiącu o 1 zł więcej niż zwykle (czyli 15.99 zł) - ale też oferuje dużo więcej niż standardowy numer CDA. (Za miesiąc naturalnie powrót do starej ceny).

A mianowicie – w srebrnym worku znajdziecie nie tylko CDA z DVD (o jego zawartości w swoim czasie...), ale też duży dwustronny plakat [Lost i Age of Conan] oraz 196 dodatkowych stron do poczytania, czyli Tipsomaniaka. A w nim nie tylko tipsy, ale też The Best of Action Redaction (od nr 100 do 150) oraz – GAMING. Czyli o graniu, graczach, grach. A to poradnik jak stworzyć dobrą fabułę, a to o pożytkach z gier w życiu codziennym, a to o tym jak wyglądać ma przyszłość gier, a to o tym jak graczy widzą inni (od moherów po płeć odmienną), a to test na gracza (jakim graczem jesteś), a to... a to sami zobaczycie. Duuuużo do czytania i moim zdaniem warte tego.

A teraz o piśmie (wredny jestem, ale na chwalenie się pełniakami przyjdzie czas, a jak się komuś śpieszy to może przescrollować na dół i poczytać). Muszę powiedzieć, że jest tak wypaśnie, że aż nie wiem od czego zacząć... Może więc po prostu zacznę od początku. J W produkcji mamy duuży tekst o C&C 3 i Red Alert, a do tego bardzo świeże i obszerne informacje o The Sims 3 . Choć to tylko i tak przedsmak przed pokazaniem tego, co widzieliśmy na Game Developers Conference. A było tam kilka naprawdę potencjalnych Hitów przez bardzo duże H – Prototype, Mirror’s Edge, Demigod, Fable 2. O każdym rzecz jasna sporo konkretów.

Ale to ciągle tylko przystawka, przekąska przed daniem głównym!

A co powiecie na ekskluzywne, przytargane prosto z Dallas, informacje o Aliens: Colonial Marines? To nasz Temat Numeru, 6 stron o grze, która może zmrozić pianę w ustach. J

Jest też obszerny, 3- stronicowy, beta-test Spore.

Mało wam ciągle? No to dobra, czas kopnięcie z półobrotu. Co powiecie na pierwszą w Polsce recenzję PC-wersji Assassin’s Creed? (Do tego kupon na 10 zł zniżki przy zakupie gry). Jest też również pierwsza w Polsce recka doskonałego h’n’s Legend: Hand of God (Gem, który kręcił nosem i na Titan Questa i na Lokiego, tu został zauroczony). Do tego Lost, Puzzle Quest, Sins of a Solar Empire... W Modulatorze (i na coverku, o którym już zaraz coś powiemy... spokojnie) m.in. fajny modek dla fanów Wieśka, szczególnie tych dorosłych. Powiem tylko, że teraz większość kobiet nie ukrywa przed wami żadnych sekretów. :P

Z okazji urodzin/150 nr i prima-aprilis nie zabrakło też tekstów luźniejszych – pamiętnik praktykatna (autentycznego) odsłoni wam kulisy działania CDA, a poradnik do Sapera pozwoli zostać hardkorowcem. J Nie braknie rzecz jasna Na Luzie, a w AR dwie strony więcej, m.in. dlatego, że dopisuje się tam także niejaki Mr Jedi oraz... oraz sporo innych ludzi i ludzisków. Uważam, że warto zajrzeć.

W dziale sprzętowym – w NDSN o płytach i prockach, w temacie numeru o telewizji HD, w Trendach o cyborgizacji ludzi, zaś w testach oglądamy uważnie kartę, która kosztuje 600 zł, a umożliwia granie w Crysisa na wysokich detalach.

No dobra, to teraz pora na DVD. Sporo kącików, zeskanowane numery CDA (1-25-50-75-100), no i pełniaki. W 100 nr był Deus Ex, zatem w 150 macie Deus Ex Invicible War w wersji PL. W 100 był Warcraft II, więc w 150... Warcrafta III nie macie (nie, żebyśmy nie próbowali...) ale jest. Total Annihilation: Kingdoms . Do tego możliwość tępienia terrorystów w Tactical Ops – Wojna z terrorem PL (można grać z bootami!) a na deser 150 najlepszych (bo wyselekcjonowanych z blisko 1000) gier freeware. 153 pełniaki – to brzmi dumnie! J A poza tym demka, bonuski, trailery, gameplaye, etc. etc. etc.

Na wszelki wypadek przypominam – wtorek, 18.03, 15.99 zł.

########################SPIS TREŚCI

Kalejdoskop

Gamewalker

Konkurs jubileuszowy

Prenumerata

Action Redaction

Action Top

########################W produkcji

The Sims 3

Command & Conquer: Red Alert 3

#############Tematy Numeru

GDC:

Prototype

Battlefield: Heroes

Mirror’s Edge

Demigod

Fable 2

Aliens: Colonial Marines

###################ZA PIĘĆ DWUNASTA

Spore

###############RECENZJE

Assassin’s Creed

Lost: Zagubieni

Puzzle Quest

Legend: Hand of God

Conflict: Denied Ops

Sins of the Solar Empire

Cobra Oddział specjalny: Pościg

Speedball 2 Tournament

Magritte

Wersja PL

HoM&M: Dzikie Hordy

######## O GRACH INACZEJ

Modulator

Życie w Sieci

Freeware

Saper – poradnik

###################################NIE TYLKO GRAMY

Z pamiętnika praktykanta

Na luzie

Temat numeru: Milion pikseli w telewizorze

Newsy sprzętowe

Konfigurator

Trendy: Człowiek 2.0

Nie daj się nabrać

###Testy sprzętu

Zotac GeForce 9600 GT AMP! Edition

Technologia Gigabyte DES

Klawiatury dla graczy – Razer Lycosa i Genius LuxeMate 525

Myszki dla graczy SteelSeries Ikari Optical i Laser

Odtwarzacze MP3 firm Sandisk, Creative i ModeCom

####################################ZAWARTOŚĆ COVER DVD

PEŁNE WERSJE GIER

*Deus Ex: Invisible War PL

*Total Annihilation: Kingdoms

*Tactical Ops – Wojna z terrorem PL

*150 gier freeware!

PEŁNE WERSJE

Deus Ex: Invisible War PL

Invisible War to bezpośredni następca jednego z najlepszych role-playing, jakie mieliśmy zaszczyt i przyjemność gościć na naszych dyskach twardych (i krążkach – sam Deus Ex w wersji GtY znalazł się na nich w czerwcu '04). T także zarazem ciąg dalszy historii świata przyszłości zrodzonego w umyśle jednego z największych wizjonerów branży Warrena Spectra. Jak cyberpunkwy thriller pozwoli nam żyć i umierać w świecie nanotechnolgii, teorii spiskowych i... akcji.

Deus Ex: Invisible War opwiada historię na miarę tej, która ożywiała pierwszą grę serii. Nadal też, mim upływu trzech lat d premiery, może się podbać – był jedną z pierwszych gier wykorzystujących dynamiczne oświetlenie i fizykę obiektów.

[Win 98/2K/XP, procesor 1,2 GHz, 256 MB RAM, grafika 32 MB, SM – bd.]

Total Annihilatoin: Kingdoms

Historyczna Total Annihilatin, czyli wszystko, c najlepsze z kultowego praprzodka Supreme Commandera, oraz wszystko, co najlepsze w średniowieczu, czyli bezkompromisowe uprawianie totalnej anihilacji nie tylko królestw... Warto też zwrócić uwagę na soundtrack skomponowany przez samego Jeremy'ego Soula!

[Win 98/2K/XP, procesor 233 MHz, 32 MB RAM, grafika 8 MB, SM – brak]

Tactical Ops – Wojna z terrorem PL

Jeden z bardziej udanych shooterów taktycznych starających się poprawić Counter-Strike'a. Podobnie jak tam, gra dzieli użytkowników na dwa zespoły – terrorystów i antyterrorystów, za zwycięstwa przyznawane są pieniądze, za które kupujemy lepszy sprzęt itd. Różnicę stanowi to, że Tactical ops stworzone na bazie Unreal Tournamenta boty, dzięki którym możliwe jest terroryzowanie/zapobieganie także w samotności.

[Win 98/2K/XP, procesor 200 MHz, 64 MB RAM, grafika 8 MB, SM – bd.]

150 gier freeware – 150 gier wytypowanych z blisko 1000, podzielonych na kategorie i naprawdę grzechu wartych.

###DEMA

Agatha Christie: Evil Under the Sun

The Wonderful End of the World

Alarm for Cobra 11 – Crash Time

Conflict: Denied ops

The Club

###BONUS

ActionMag #101

Bonus 1

FotoSmuggler 04/08

Emu-Kouncik #55

Emu-Kouncik #56

Emu-Kouncik #57

Esensja #73

FPP MegaZin #78

FPP MegaZin #79

GTA Center #45

Modulator – Laboratorium wiedźmińskie

PGS Tips & Tricks #5

Świątynia Pierwotnego Zła – patch nieoficjalny

Skany 1, 25, 50, 75, 100 numeru CD-Action

Tawerna RPG #102

Tawerna RPG #103

###GAMEPLAYE

Alarm for Cobra 11

Conflict: Denied ops

Hard to Be a God

Puzzle Quest

Sins of a Solar Empire

###TRAILERY

American McGee's Grimm

C&C3: Kane's Wrath – Epic Units

C&C3: Kane's Wrath – Sales

Dead Space

Gears f War 2

LEGO Indiana Jones

Pure

Turning Point – Star Spangled Banner

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ja Cie ^^

Zapowiada sie bardzo ciekawie. W tym miesiacu bedzie co czytac... Tipsomaniak... Mhm... Zawsze je lubilem czytac ;) The Sims 3? :shock: Myslalem, ze EA popracuje nad dodatkami do The Sims 2 8)

Dodatkwo musze kupic ten numer gdyz moze sie pojawic moj list, ktory skierowalem do SMG (na temat umieszczania listow o piractwie^^)

Z pelniakow rowniez jestem zadowolony!!! Tak trzymac :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na taki szczególny numer, to muszę napisać, że znakomicie Wam wyszło. Z tego co po zapowiedzi widzę to szykuję się mnóstwo czytania, w tym parę niezłych exclusive'ów (jak recka AC, spodziewałem się jej w późniejszych numerach). Z pełniaków najbardziej wybija się Deus Ex, za którego dziękuje (będe miał w co grać w najbliższym czasie :) ).

ps

czyżbym zauważył "Mr Jedi"? Kolejny powód aby czekać na nowy numer :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupuję w ciemno. Cda rządzi niepodzielnie. Na morzach, oceanach i pod ziemią :wink:

aż się boję czy mi gry pójdą, bo ostatnio mi dvd Wasze robiły problemy. No ale nareszcie są 3 gry, w które bardzo chętnie pogram. Poprzednio były takie, których nie odpalałem, bo tematyka mnie np. nie interesowała, ale teraz z przyjemnością pogram sobie w TA, DE i tego shootera. Kurde właśnie tego mi brakowało.

Rządzita. Tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CDA i tak kupuje dla tekstów, a będzie o czym poczytać. Tipsomaniak to zawsze kolejna porcja rozrywki - miodzio.

A płytka??? Tactical Ops – Wojna z terrorem PL, jak dla mnie nr 1 z tego DVD, szukałem ostatnio jakiejś strzelanki.

W ciemno daje 10/10 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem maly blad... :)

Smuggler napisał: Total Annihilatoin: Kingdoms., W 100 nr był Deus Ex, zatem w 150 macie Deus Ex Invicible War w wersji PL

Powinno byc: Total Annihilation: Kingdoms. Powinno byc Deus Ex Invisible. Nie zebym sie czepial. :wink:

Co do samego numeru. Zawartość wypadła dobrze...ba nawet bardzo dobrze.

Co do pelniakow na Coverku to sproboje tylko Deus Ex.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj, aj będzie co poczytać. Super!

Najgorsze, 2/3 tytułów już mam z tego ale co tam.

Najbardziej ciekawią mnie te 150 freeware.

mmmm może ktoś zdradzić kilka ciekawszych tytułów z listy 150 ?

I pytanie. Czy wszystkie pójdą na tą przeklętą Viste?

Total Annihilation: Kingdoms.

I to mnie cieszy.

Na Tipsa zawsze się czeka. Jak zwykle pewnie przeczytam w pierwszej kolejności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:roll: Teksty bardzo dobre, więc nie będe o nich pisał. Ale pełniaki jak dla mnie tylko solidne... . Invisible War, jest dla mnie jedną z najbardziej przereklamowanych gier w historii, kompletnie nie rozumiem jej popularności (jak i zresztą wogóle Deus Exa, jak dla mnie max 6/10). Total Anihilations - tu ok. Porządna gra, lubię RTSy, ale takiego pełniaka bym sie spodziewał w normalnym numerze, nie urodzinowym. Tactical Ops - ??? pierwsze słyszę. No i freewary. Tu jestem zadowolony, jeszcze zależy jakie - bo większość znam.

Podsumowując, teksty 9/10 . Pełniaki - 6,5/10 (biorąc pod uwagę urodziny i 150 numer)

Moim zdaniem jeden z najsłabszych urodzinowych numerów w historii. W tekstach jak zwykle na urodziny pełen wypas. Ale pełniaki, jak zwykle średnie. Nie przebijecie chyba nigdy urodzinowego numeru z Bloodrayne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem maly blad... :)

Smuggler napisał: Total Annihilatoin: Kingdoms., W 100 nr był Deus Ex, zatem w 150 macie Deus Ex Invicible War w wersji PL

Powinno byc: Total Annihilation: Kingdoms. Powinno byc Deus Ex Invisible. Nie zebym sie czepial. :wink:

>>>RATSJA :). Poprawie, moja wina, pisane w pospiechu.

Co do samego numeru. Zawartość wypadła dobrze...ba nawet bardzo dobrze.

Co do pelniakow na Coverku to sproboje tylko Deus Ex.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Red Alert 3!!! :twisted:. Mam nadzieję, że udało wam się zdobyć informacje niedostępne zwykłym śmiertelnikom. Poza tym recka AC i Lost (gra zbiera średnie recenzje. I dobrze. Mam nadzieję, że i wy ją zjedziecie) i cały dział zapowiedziowy.

Co do pełnych wersji...

Zaskoczyliście mnie drugą częścią Deusa. Szkoda tylko, że kupiłem ją sobie wcześniej w KK. Uwierzcie mi, ilekroć nadchodzi zapowiedź nowego CDA, patrzę na swoją kolekcję klasyk i myślę "Która tym razem".

Aż się normalnie boję kupować:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna akcja z tymi gierkami freeware. Już to widzę - zainstaluję wszystkie na laptopie i będzie niezła rzeźnia!!!

Ja tam zawsze lekturę CDA zaczynam od nowinek sprzętowych. Szczególnie ciakawa ta karta za 6 stówek co podobno pociągnie Kryzysa na high. Ciekawy jestem za ile sprzedam teraz mojego GTSa8800 320mb... pewnie za 250zeta... O tempora, o mores...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj będzie się działo ... recka AC na to czekałem i jeszcze do tego dochodzi tipsomaniak. Będzie co czytac, oj będzie.

A co do DVD żałuje Warcrafta ale i tak jest świetnie. Tactical Ops – Wojna z terrorem nareszcie jakaś porządna strzelanka.

Ogólnie numer zajefajny 10/10 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zawsze lekturę CDA zaczynam od nowinek sprzętowych. Szczególnie ciakawa ta karta za 6 stówek co podobno pociągnie Kryzysa na high. Ciekawy jestem za ile sprzedam teraz mojego GTSa8800 320mb... pewnie za 250zeta... O tempora, o mores...

Dokladnie to samo pomyslalem - dalem 1300 za karte a opchne za 300 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale tak totalnie do bani te moresy nie są. W sumie ta tajemnicza karta kosztuje 6 stów. Parę lat temu coś takiego byłoby nie do pomyślenia. Niby już trochę minęło od premiery Kryzysa, ale skoro ta karta go ciągnie w takich detalach, to z innymi grami pewnie radzi sobie bez marudzenia.

Idą dobre czasy dla blaszaków. Jest tanio - będzie taniej, więcej ludzi będzie grało, będzie więcej gier, będzie więcej fajniejszych gier. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, całkiem wypasiony numerek (delikatnie mówiąc :)) - widać, że tekstów do poczytania będzie sporo :). Szkoda tylko, że na coverka nie wrzuciliście skanów CDA np. rocznikami, tylko w taki trochę dziwny sposób, no ale cieszę się, że ktoś w ogóle znalazł na to czas :) (oby w kolejnym numerze były 2, 26, 51, 76 i 101 ;)). A co do tego Warcrafta III - mam nadzieję, że to nie jest ten tytuł, który "wypadł" z tego numeru i pojawi się w bliżej nieokreślonej przyszłości (a jak już, to prosiłbym choć na o wersję angielską, tak na otarcie łez ;)).

Aha - TA:K, jak podejrzewam, będzie bez dodatku (Iron Plague)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No najs, najs, podoba mi się ten numer. Ciekawe, czy udało się uniknąć "bugów" typu inny opis gry niż jest napisane w tytule. Ale tak poza tym to pełniaki super (szkoda tylko, że mam już Tactical Ops), trochę czasu mi zajmie przejście tych 150 gier freeware.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...