Skocz do zawartości
RoZy

Gothic (seria) v.2

Polecane posty

Arcania. Następnie ZB. Gdybym miał oceniać tylko części robione przez PB, najsłabiej ocenił bym jedynkę. Była mocno niedopracowana i ma sporo "wyciętego" contestu w wielu miejscach. Ciekawie jest tylko do ok. 4 rozdziału, połowa czwartego piąty i szósty wieją nudą.

Oczywiście porównując ją do gier wydanych w tym okresie była grą niemal genialną i wyjątkową. Sam zagrywałem się w nią niemiłosiernie, przynajmniej kilkanaście razy, zwiedzałem świat, wszystkie jaskinie itd (była wtedy mega zajawka z kumplem :P).

Ale patrząc z perspektywy dwójki i trójki to jedynka moim zdaniem wypada najsłabiej.

Btw przez TW rozumiesz two worlds 1? Ta gra akurat znudziła mnie po 3 minutach gry, nie byłem nawet w stanie doświadczyć tego dużego świata.

A G3 też ma sporo "ciekawych" miejsc, tylko trudno je odnaleźć z powodu tego wielkiego świata. Jak dla mnie świat G3 jest świetnie zrobiony, coś jak połączenie najlepszych rzeczy z G2 (gdzie mamy na każdym niemal kroku coś ciekawego, unikatowego) i TESIII (gdzie świat jest wielki ale pusty i schematyczny).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up- Tak miałem na myśli Two Worlds.

A świat G3 zwiedziłem bardzo dokładnie, uwielbiam eksplorować świat (w grach) i to m.in. dlatego seria Gothic tak mi się podoba (otwartość świata), więc nie ma mowy o tym żebym coś przeoczył (zazwyczaj, na ile "gra" pozwoli, najpierw jak najwięcej zwiedzam i rozwiązuję zadania poboczne, natomiast główny wątek zostawiam na koniec).

Ogólnie tak na zdrowy rozsądek, jeśli chodzi o część pierwszą to się z Tobą zgadzam, ale o ile do jedynki często wracałem, to jakoś do trójki nie mogę. Być może chodzi tu trochę o sentyment, lecz chyba bardziej o to, o czym pisałem wcześniej- grywalność, klimat. IMO klimat G3 nie jest powalający, a i rozwiązania czysto techniczne nie do końca mi odpowiadają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej co jest lepsze fable jedynka czy gothic 3? Pytam bo zastanawiam się czy zainstalować. Mam mieszane uczucia co do tej gry. Wielu uważa że jest średnia i wielu uważa że to jest dobry rpg. Grałem w gothic 2 noc kruka ale po 30 minutach wyłączyłem. Nie łapałem tej gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SplaTt333

Uważasz Arcanię za słabszą od ZB? Nie grałem ani w to, ani w to, ale czytając w Internecie opinie o obydwu tytułach, ZB wydaje się grą dużo słabszą od Arcanii. Oczywiście każdy ma swoje zdanie i trzeba to uszanować. :tongue:

@up

Ja osobiście Fable bym kijem nie ruszył. Dla mnie w ciemno Gothic 3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@L1zard- Tak w kwestii formalnej ;), myślę, że zagorzałych fanów Gothica nie powinieneś o to pytać (dlaczego nie pytasz o to w temacie o Fable?). IMO to przede wszystkim kwestia gustu, ale chyba odpowiedniejszym tematem do zadawania takich pytań, byłby temat ogólny o grach cRPG. Ja w każdym razie, na Twoje pytanie jak mogłem to odpowiedziałem (w innym topicu). Jeśli się zdecydujesz zadać to pytanie w tamtym temacie, to proponowałbym abyś przede wszystkim napisał na czym w takich grach najbardziej Ci zależy i co Ci się szczególnie podoba w Fable.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@antros22

Do jedynki też wracałem wielokrotnie, ale to było kiedyś. Z dzisiejszego punktu widzenia nie jestem w stanie już w nią grać, niestety, dla mnie się "zestarzała". Właśnie głównie z powodu tego, o czym pisałem wyżej.

I nie chodzi tu o grafikę. W G2 jest tylko trochę lepsza, a do dzisiaj potrafię w nią grać.

Jeśli chodzi o grywalność trójki to po community patch'u jest o wiele lepsza i można grać na full wymaksowanych opcjach bez przycinek ( o ile ma się w miarę nowy pc ).

Klimat trójki naprawdę nie jest zły. Wystarczy inaczej spojrzeć na tą grę niż na poprzedniczki. W 1/2 mamy mało lokacji ale wiele drobnych miejscówek ze "smaczkami" typu zniszczony wóz, opuszczony obóz itd.

W g3 mamy mnóstwo pełnoprawnych lokacji, a drobnych miejscówek też sporo, tylko nie spotkamy ich już na każdym kroku. Do trójki trzeba podejść trochę jak do TES. Biegać po lasach, górach, polować sobie zwiedzać itd a zadania wykonywać tylko przy okazji i nie po kolei, inaczej się zanudzimy. A już na pewno nie skupiać się na schematycznym "łupaniu" reputacji od miejsca do miejsca. Można też np. w ogóle olać wojnę orków z rhobarem i zamieszkać sobie dajmy za to na pustyni, zostać koczownikiem i pomóc im odzyskać ziemie, bądź też asasynem i wczuć się w pustynnego wojownika w służbie Beliara i złota :)

Jeśli chodzi o klimat to jedyne co mogę mu zarzucić, to BARDZO sztywne rozmowy i zadania. Tego gothicowego luzu tutaj brakuje, ale nie dyskredytuje to całości.

@Chudy212

Tak, jak dla mnie Arcania jest gorsza od ZB. ZB choć niesamowicie nudny i sztywny, ma jednak wciąż dość ciekawy, spory i otwarty świat, a także możliwość wyboru.

Arcania natomiast to nawalanka z jedną ścieżką przed siebie, w którą grałem tylko po to, żeby porzucać sobie genialnie zrobione czary.

Edytowano przez SplaTt333
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście dopiero dzięki płytce z lipcowego CDA będę pierwszy raz grał w Gothica. Widziałem go u brata i nawet mi się spodobał, taki rasowy RPG. Poza tym widzę, że większość przychylnie się o nim wypowiada więc gra musi być dobra :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym widzę, że większość przychylnie się o nim wypowiada więc gra musi być dobra :)
Hehe,

ciekawe gdzie to widzisz (To, że akurat ostatnio parę osób w tym temacie chwali G3, nie oznacza od razu większości). Prawda jest taka, że większość fanów Gothica było zawiedzionych trójką. Dla niektórych to nawet totalny crap. Ja tak nie uważam, gra jest całkiem dobra, ale jednak wolę wcześniejsze części.

P.S. A o rasowym RPGu- zapomnij (dotyczy to całej serii).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam serię od jedynki do trójki. Gry niezłe i nawet wciągające. Na moim dysku wciąż mieszka Gothic 3, jednak nie mam ochoty na dalsze przechodzenie. Poszukuję teraz artefaktów na pustyni. Zwiedziłem dużą część świata i jakoś nie ciągnie mnie, aby grę ukończyć. Może za jakiś czas. Gra chodzi płynnie(z lekkim przycięciem raz na jakiś czas) na najwyższych detalach. Walka w grze jest jakaś taka "dziwna". Polega wyłącznie na rytmicznym naciskaniu lewego przycisku myszy. Nie wspomnę już o tym, że wilki mogą nas uśmiercić udaną serią jak z karabinu ataków. Jak pisałem wcześniej, warto w gry zagrać, choć po dłuższym czasie mogą człowieka znużyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo są. Potrafią zaspamować nas tak atakiem, że nie jesteśmy w stanie nawet wyciągnąć broni.

W patchu zostało to poprawione, ale z 2 strony ogólnie walka jest trudniejsza i nie ma już takich zabaw, jak zaciąganie 100 orków do kwatery namiestnika w monterze i wycinanie wszystkich na raz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym problem, że nawet jeśli tylko jeden wilk zaatakuje cię kiedy nie masz wyciągniętej broni (bądź zdąży zaatakować pierwszy), to jest duże prawdopodobieństwo że nie zdążysz się nawet ruszyć zanim zginiesz :)

Co w sumie jest dosyć logiczne, za wyjątkiem sytuacji gdy masz na sobie pełny pancerz płytowy, na którym wilk powinien sobie połamać ząbki.

Doprowadzało to często do paradoksalnej sytuacji, gdzie bez zastanowienia można wchodzić między stado zębaczy/ grupę pełzaczy czy do trolla, a trzeba kilkukrotnie podchodzić do walki z jednym wilkiem (nie mówiąc o stadzie).

A z 2 strony możesz iść do miasta i wziąć "na klatę" 40 orków bez problemu, machając mieczem na co oni będą się odsuwać i blokować, tak długo aż padną...

Na szczęście patch to poprawił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fergiX- Człowieku, ile mi te stwory krwi napsuły. Jak nie wierzysz, to sam sprawdź. Będziesz miał okazję :wink:

Dobrze, że ten patch będzie na płytce, bo nie chce mi się go pobierać :wink:. Może dzięki temu znowu pogram sobie w Gothica.

Twórcy trochę w przypadku odbijania miast, moim zdaniem przesadzili. Jak jeden mężczyzna może sam odbić połowę Myrtany z rąk Orków. Co prawda można liczyć na pomoc Buntowników, ale i tak w większości przypadków musimy radzić sobie sami.:huh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Perun sprawdzę sprawdzę :) jeśli chodzi o odbijanie miast to wiesz, twórcy zrobili z gracza bohatera, który może wszystko i wszędzie. Zresztą chyba w każdym RPGu tak jest. A co do tych patchy co będą na płytce CDA: one są juz zainstalowane czy samemu trza będzie je doinstalować? Czy jak to z nimi jest?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że super bohater to ja się zgodzę, ale żeby od razu samemu wyprzeć Orków z Myrtany, Nordmaru...

W Gothicu 3 zwyczajnie przesadzili. Nie wiem czy grałeś w pozostałe części, ale np. w dwójce też mieliśmy do czynienia z Orkami. Jednak oni nie patyczkowali się z nami. Zwłaszcza w Górniczej Dolinie. Jeśli wiesz, o czy mówię:smile:, jeśli nie, to trudno:cool:.

Czy jest normalne, że jeden człowiek zabije 40 ogrków a potem w lesie stanie się pokarmem dla 1 wilka :blink:?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie normalne :) A w inne części nie grałem dopiero teraz (we wtorek) będę miał większą styczność z grą, wcześniej ją (trójkę) widziałem, ale nie grałem.

Jeszcze pytanie: ile średnio zajmuje przejście gry robiąc trochę misji pobocznych?

Edytowano przez fergiX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patch 1.7 do Gothica 3 bardzo poprawia grę. Grałem kiedyś niego z tym patchem. Poprawia on grafikę i optymalizację gry dzięki czemu mogłem pograć w nią na moim 6 letnim kompie.

Patch poprawia też walkę z wilkami dzięki czemu nie spamują tak jak w podstawce, że nie można się ruszać. Podczas walki z wieloma przeciwnikami nie stoją oni w miejscu i nie walczą pojedynczo tylko wszyscy razem przez co jest trochę trudniej, ale i bardziej realistycznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...