Skocz do zawartości
RoZy

Gothic (seria) v.2

Polecane posty

Ja ma nadzieję, że Arcania wciagnie mnie tak jak kiedys Gothic 1, ta gra miała w sobie swieżość, a magiczna bariera otaczająca kolonię górniczą dodawała grze pikanterii, czuło się ten wisielczy klimat...

Ja bym w to nie wierzył. Podobno ( nie jestem pewien ) będziemy grali jakimś rybakiem i będziemy przeciwko beziemu !!! To jest wredne, że przez 3 części gry dochodziliśmy do tego wszystkiego, a teraz mamy to niszczyć. Moim zdaniem nie powinniśmy niszczyć tego co zrobiliśmy, tylko dalej grać bezim i np. zebrać armię i iść jeszcze dalej na północ niż jest Nordmar i zniszczyć orków ostetecznie w ich krainach, albo cos w tym stylu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że twórcy trzymają się koncepcji, że królowi Beziemu szajba odbiła od nadmiaru władzy i zaczął rządzić nieco zbyt twardą ręką, by Myrtańczycy mogli to zaakceptować. W związku z tym kres tyranii ma położyć zupełnie nowy bohater, też zresztą bezimienny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co oni jeszcze mogą wymyśleć ? Jednak muszę powiedzieć, że coś napewno musi być lepsze - grafika. Możliwe, że zmienią system walki na ( ich zdaniem ) lepszy i może rzeczywiście taki będzie. Moim zadniem to, że kończy się gra Bezim i zaczynamy kimś innym świadczy tytlko o tym, że chcą kontynuować serią Gothic pomimo iż powinna się już skończyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ani g1 ani g2 nie byl zbugowany

Albo pamięć już zawodzi, albo zagrałeś sporo po premierze... Tradycją serii Gothic jest ilość baboli znacznie wykraczająca ponad przeciętną. Tak było z Gothic 1, tak było z Gothic 2, potem Gothic 3 przekroczył pod tym względem wszelkie granice przyzwoitości, a ostatnio podobny stan rzeczy ma miejsce w Risenie (choć tu jest już nieco lepiej). Do dziś pamiętam zaciskanie szczęki i nagłe wzrosty ciśnienia przy początkach zwiedzania Khorinis.

W związku z tym kres tyranii ma położyć zupełnie nowy bohater, też zresztą bezimienny.

Niech dadzą mi możliwość poparcia rządów starego bezimiennego (poparcia, nie nawrócenia), a pieniądze na grę odłożę już teraz.

Edytowano przez ChiefLeecher
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za bardzo w Arcanię nie wierzę. Świat i klimat Gothica jest zbyt specyficzny, by Spellbound udało się je odtworzyć w stopniu zadowalającym fanów.

zobacz na jutubie filmiki z gameplayem z Arcanii - "milusi" świat pełen kolorów i "cukierkowatości". A gdzie ta znana z poprzednich gier surowość, ten swoisty "steinholz" * ? To już nie będzie Gothic, tylko gra żerująca na sentymentach famów.

* "steinholz" - "kamień i drewno", tak sobie nazwałem ten specyficzny surowy klimat Gothica - kamienne zamki i wieże, drewniane chaty, płoty - noby to jest w wielu grach, ale osobiście grając w Gothica niemal "czuję" to drewno i kamień.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toteż nie wierzę w jej sukces.

Tak obserwując newsy o tej grze to sądzę, że postawia w niej na "super-hiper-grafę" - kompletnie zabijając klimat i całą resztę. Co z tego, że będą najnowsze szejdery, falująca woda, cząsteczkowe chmury i dajrektiks 12 - jak będzie to nuda i porażka....?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod względem fabularnym, może być kaszana, ale pod względem technicznym Arcania może wypalić, nie dawno Megalomaniac pisał że nie skreślili narzędzi do moddingu Arcanii, rozmyślają jeszcze nad nimi, więc jeśli Oryginalna fabuła nam się nie spodoba, to może uda się stworzyć coś swojego, jeśli potwierdzi się że będą te narzędzia, bo póki co nie ma potwierdzonej informacji na ten temat.

Ja tak też jakoś nie wierzę w sukces tej części, o ile jeszcze PB dało radę przy G3, o tyle pewnie Jowood niedługo zacznie popędzać Spellbound do wydania gry i dostaniemy babola.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak też jakoś nie wierzę w sukces tej części, o ile jeszcze PB dało radę przy G3, o tyle pewnie Jowood niedługo zacznie popędzać Spellbound do wydania gry i dostaniemy babola.

Tak mi sie wydaje - bo jeżeli w zapowiedziach gry mozna znaleźć słowa "Crysis", "hiperrealistyczne" etc. - to juz raczej wiadomo, że jedyne czym nas Arcania powali to będzie grafika (i pewnie wymagania :) ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo pamięć już zawodzi, albo zagrałeś sporo po premierze... Tradycją serii Gothic jest ilość baboli znacznie wykraczająca ponad przeciętną. Tak było z Gothic 1, tak było z Gothic 2, potem Gothic 3 przekroczył pod tym względem wszelkie granice przyzwoitości, a ostatnio podobny stan rzeczy ma miejsce w Risenie (choć tu jest już nieco lepiej). Do dziś pamiętam zaciskanie szczęki i nagłe wzrosty ciśnienia przy początkach zwiedzania Khorinis.
W G1 i G2 gralem nie dlugo po premierze nie instalowalem zadnych patchy i nie mialem zadnego problemu z grą
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy ktorzy piszą, że Bezio powinien dalej walczyć i zdobywać wszystko co tylko można właśnie dają dowód na to, że Beziowi odwaliło (wkońcu to my kierowalismy jego poczynaniami, i wciąż chcemy wiecej), Myrtana była w stanie wojny już zbyt długo, jej mieszkańcy potrzebują spokoju (to chyba logiczne) Rohbar II(RII) wyzyskiwał swoich poddanych aby prowadzic wojny, najlepszym dowodem była kolonia górnicza zG1, wszystkich skazywano na pracę tam, bez wzgledu na ich przestępstwa tylko po to, aby RII mógł prowadzić wojnę. oczywiście wygrana z orkami leżała w interesie wszystkich ludzi, jednak RII stawał się przez nia tyranem, a "nasz wewnętrzny Bezio" zaczyna popełniać jego błędy. Myślę że spellbound postara się żeby ta gra była godnym nastepcą serii Gothic, jednak nawet jej nazwa "Arcania" świadczy że zmienia w pewnym stopniu zasady, a podtytuł "Gothic tale", że jednak jest spadkobierca serii, zachowując świat gry.

Dodatkowo wiele osób pisało, że Bezimienny w G3 był zbyt potężny, i wolało postać kształtować od podstaw, jak w G1 i G2. Ja uważam że Arcania powinna posiadać klimat G1 i G2, grafika nie jest taka wazna, jednak wolałbym lepsza optymalizację niz w G3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że będzie można stanąć po stronie starego bohatera, lub go też zgładzić, tak mówili w jednym z wywiadów, czyli że zakończenie praktycznie znamy, i tu jest błąd Spellbound, bo zakończeń nie powinno się wyjawiać, jak już to w Spoilerach. Ja myślę że dla fanów Arcania będzie obowiązkowa, bo z tego co czytam to fani nie są praktycznie zadowoleni z Risena. Więc myślą że Arcania będzie lepsza od wspomnianego tytułu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spriggs - Według mnie spellbound nie zdradza tym zakończenie, a jedynie daje nadzieją zwolennikom Bezia i jego poczynań, na przyłączenie się do niego, ale nie będzie to na końcu gry, a w jej trakcie, a to że musi wygrać albo stary Bezio :cool: , albo nowy :ohmy: , to żadna tajemnica.........

Edytowano przez iuri1943
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...