Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pucius

Gothic 2: NK Rozdzielczość

Polecane posty

Cześć.

Chciałem sobie powrócić do starszych gier RPG jakimi są gry z serii Gothic. 1 część z chęcią przeszedłem. Z drugą niestety tak nie jest, gdyż nie działa ona w rozdzielczości 1600x900, a ja lubię grać na pełnym ekranie, nie lubię tych pasków po bokach. Szukałem porad w internecie, ale nie działały one, gdyż: nie ma u mnie w pliku gothic.ini extended menu.

Bardzo proszę Was o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj może w ten sposób.

W gothic.ini znajdź linijki



zVidResFullscreenX=x
zVidResFullscreenY=x
zVidResFullscreenBPP=y

W miejsce x wpisz odpowiednie parametry rozdzielczości, w miejsce y 32.

Sprawdź, czy będzie działało- jeśli tak, to możliwe, że przy każdym uruchomieniu gra zmieniać będzie ustawienia na domyślne. Możesz wtedy zrobić tak:

Utwórz w katalogu głównym gry folder HdRes. Zmodyfikowany jak wcześniej gothic.ini skopiuj do tego folderu. Potem w notatniku wklej:

DEL gothic.ini
COPY HdRes\gothic.ini
START gothic2.exe

Zapisz plik z rozszerzeniem .bat i wrzuć do folderu system. Skrypt powinien podmieniać plik .ini przy każdym starcie gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem w czym problem przyjacielu smile_prosty2.gif

Więc, Gothic 2 ma tendencję do zmiany rozdzielczości na natywną gry (800x600) w przypadku, gdy wartości się nie zgadzają.

g2nk_service_pack_v1.4 http://www.sendspace...rvice-pack-v1-4

Następujący Patch (a jeśli nie to Community Patch 2.10) naprawią sprawę, z tym, że po instalacji - uruchom grę, ustaw rozdzielczość 800x600, następnie postępuj zgodnie ze wskazówkami powyżej, tj. w pliku .ini zmień

zVidResFullscreenX=800

zVidResFullscreenY=600

Na

zVidResFullscreenX=1280 (ewentualnie 1600x900, nie wiem, czy G2 śmiga na rozdzielczości wyższej niż 720p)

zVidResFullscreenY=720

Mam nadzieję, że pomogłem smile_prosty2.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...