Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

EzioPL

Konsola czy piec?

Polecane posty

Heloł, heloł. Mam do was pytanie.

Od 1,5 roku jestem zmuszony do korzystania z beznadziejnego laptopa. Od prawie 3 lat nie grałem w najnowsze gry i chciałbym to nadrobić. Zastanawiam się nad kupieniem xboxa bądź ps3. Jednakże, za 3 miesiące mam urodziny i szansę kupienia komputera. Nie będzie to potężna maszyna.

I tu jest moje pytanie - co będzie lepsze. Kupienie konsoli czy zakup maszyny za 3 miesiące?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałbym konsolę bo:

- nie uświadczysz błędów w stylu "Program x przestał działać"

- masz exclusivy

- na PS3 darmowe multi i PS+ do wykupienia = darmowe gry do pobrania

- nie trzeba pobierać żadnych sterowników

- wkładasz płytkę, instalujesz i grasz w stałej prędkości FPS

- nie musisz się grzebać w żadnych ustawieniach

- jest dostępna masa gier

Zależy czego oczekujesz i do czego potrzebny ci PC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie chodzi mi o gry. Nie jestem fanem rtsów. Jeżeli chodzi o RPG to różnie z tym bywa, ale też wielkim fanem nie jestem. Z gier MOBA to gram w lola, nie ma za dużych wymagań, to lekko będę mógł zupgradować komputer. A tak to chodzi mi o to, by grać w gry bez problemów sprzętowych.

I takie pytanie w sprawie konsol: Jak wygląda sprawa z kupnem gier obecnie? Chodzi mi o cenę. Pamiętam, że zawsze gry na konsole były o wiele droższe. Jak jest teraz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 1k nie kupisz dobrego PC'ta. Ale za taką cenę spokojnie kupisz PS3 Slima lub Xbox Slima, polecam pierwszą opcję(fanboj mode on tongue_prosty.gif). A o to, że gra ci nie pójdzie nie musisz się martwić. Zero ustawień graficznych i błędów gier przez, które nie chcą się uruchomić.

Jeśli chodzi o gry:

Nowsze tytuły:

- zaraz po premierze: 200zł(używki około 180)

- kilka miechów po premierze 120-150zł za nówkę(zależy od gry) , a używki jakieś 80-100zł lub taniej.

Starsze tytuły:

-nówki 60-100zł

-używki poniżej 60

Podobnie jest na oby konsolach.

@dół: Tak mówiono już ze 2 lata temu... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Peceta za jakiś czas znowu będzie trzeba ulepszać.

Teraz na konsolach jest już masa gier w które można pograć, a poza tym w tym roku na PS3 pojawią się kolejne exclusivy (The Last Of Us, GOW Ascension, Beyond: Two Souls, może jeszcze Metal Gear Solid itd.). Być może piszę w ten sposób, bo komputer odkąd pamiętam zawsze sprawiał mi jakiś problem, a być może dlatego, że konsola to lepsza opcja. Jak wspomniał Killeras ceny gier nie są wcale takie wygórowane, ja wyłapuję okazje i promocje w których genialne tytuły można wychaczyć za 50 - 70 zł. Na pececie dochodzą jeszcze prawie zawsze wymagane rejestracje gier np. w Steam'ie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałbym konsolę bo:

- nie uświadczysz błędów w stylu "Program x przestał działać"

- masz exclusivy

- na PS3 darmowe multi i PS+ do wykupienia = darmowe gry do pobrania

- nie trzeba pobierać żadnych sterowników

- wkładasz płytkę, instalujesz i grasz w stałej prędkości FPS

- nie musisz się grzebać w żadnych ustawieniach

- jest dostępna masa gier

Zależy czego oczekujesz i do czego potrzebny ci PC.

Sorry za offtop ale przecież na dobrym PC jest dokładnie to samo a exclusivów jest o wiele więcej a dzięki możliwości aktualizacji sterowników wydajność Hardware poprawia się znacznie z przebiegiem czasu (Szczególnie Karta Graficzna) czego nie można osiągnąć na konsoli. Darmowe multi jest też na PC. A granie w stałej prędkości FPS`ów to nie jest prawda dlatego że na konsolach w np. AC3 oraz Skyrim śa spadki FPS`ów nawet o 10 i ilość klatek na sekundę w wielu grach jest ograniczona do 30 co dla mnie jest nie grywalne (Posiadam o 2 lat xbox`a slim). A co do ustawień to jeżeli zmienienie opcji na upodobanie użytkownika zamiast tych narzucanych z góry od producenta jest wadą to masz racje ....

Btw. w Takim Budżecie polecam ci zakup konsoli jako iż nie da rady złożyć za takie pieniądze PC na którym najnowsze gry były by bardziej grywalne niż na konsoli.

Na pececie dochodzą jeszcze prawie zawsze wymagane rejestracje gier np. w Steam'ie.

Przecież gry tak samo się "rejestruje" na Steamie jak i na PSN lub Xbox Live po to aby dostawać osiągnięcia/trofea, rejestrować statystki itp. Steam ułatwie grę a nie utrudnia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież gry tak samo się "rejestruje" na Steamie jak i na PSN lub Xbox Live po to aby dostawać osiągnięcia/trofea, rejestrować statystki itp. Steam ułatwie grę a nie utrudnia.

Pudełkową konsolówkę możesz odsprzedać, bo nie jest połączona z kontem. Pudełkowej gry na PC (poza nielicznymi wyjątkami) już nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góra tydzień (zależy jak długo będziesz grał), i nabierzesz wprawy ;). Początki zawsze są trudne, tym bardziej jeśli pierwszy raz masz do czynienia z graniem na konsoli. Jak już wszystko połapiesz, to będziesz równie grał dobrze jak przy PC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku (już za czasów PS2 przy niezapomnianym fps'ie Black) przestawienie trwało jakiś tydzień. Myślę, że szybko ogarniesz co i jak. Gdy zobaczysz Killzone 3 (lub Halo jeśli wybierzesz XBoxa) chęć przejścia gry przyspieszy naukę - zapewniam. Najpierw easy, później medium i jesteś w stanie grać nawet w sieci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w rękach oba pady (Dualshock i tego od XBoxa) i muszę powiedzieć, że dla mnie nie ma zbytniej różnicy. Sam musiałbyś porównać. Na obu gra się tak samo przyjemnie. Odradzam wybór konsoli ze względu na pada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki poziom chcesz osiągnąć. Żeby czerpać radość z gry w singla wystarczą 3-4 dni do tygodnia, a żeby wymiatać w multi to jakiś miesiąc-dwa zależy od chęci, ile grasz i czy wg masz talent i to coś. :D

Pad od PS3... Hmy dla mnie jest wygodny i dobrze mi się nim gra. Jest dość mały, lekki(nie jest na baterie tylko ma wewnętrzny akumlator, którego nie trzeba wymieniać) i sprawia wrażenie podatnego na uszkodzenia. Generalnie nie rozpada się po upadku z ponad półmetrowego stolika(czasami mi spada, więc sprawdzone xd), ale rzucania nim o ścianę raczej nie wytrzyma. :P

Pad od X. Większy, masywniejszy, na baterie/akumlatorki, więc jest cięższy. Ma inne ustawienie gałek.

Generalnie nie polecam kupowania konsoli ze względu na pada. Patrzyłbym raczej na dostęp do internetu, bo chcesz grać w FPSy' a one są stworzone do gry sieciowej(bez abonamentu na PS3) i ilość exów(tutaj też Sony góruje). :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który pad jest lepszy do gry? Słyszałem, że jest różnica, ale pewnie jest to zależne od gracza, jednemu przypadnie do gustu ten, a drugiemu inny pad. tongue_prosty.gif

Najlpiej nie wybieraj konsoli patrząc na pada tylko wybierz tą którą posiada większość twoich znajomych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem sporo doświadczeń z oboma kontrolerami i w moim odczuciu znacznie lepiej leży w dłoni pad od MS. Jest cięższy, bardziej masywny przez co nie wydaje się zabawką trzymaną w palcach, jak w przypadku Dualshocka, ma również prawidłowo rozłożone gałki analogowe i normalnie działające spusty :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się poczekać na PC. Jest jednak za dużo dobrych gier, których na konsoli nie ujrzę. Tak samo jak i większość znajomych ma pc'ty, praktycznie żaden nie ma konsoli. Dziękuję za podsunięcie jednak swoich 3 groszy. Może kiedyś zakupię konsolę tylko dla takich exclusive'ów. ;)

Moderatorze, zamknij temat, wracać już nie będę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...