Skocz do zawartości

Tania, w miarę wydajna karta, najlepiej nV, z PASYWYNYM chłodzeniem.


sHChypp

Polecane posty

Jako, że moja GF9600GT powinna powoli odejść na wysłużoną emeryturę ( a crashe i freezy pod Win8 chociażby w FC2 czy CoD:BO powtierdzają ta teorię) poszukuję taniej, w miare wydajnej i co najważniejsze - PASYWNEJ karty.

Co myslicie o HD6670 ? Odczuwalna bedzie przesiadka na nowszy chipset? Cena kusi, ale jakos nie mam przekonania do ATI... Co do nVidii - jakoś nie mogę się dopatrzec sensownych modeli z pasywnym chłodzeniem.

Pomóżta ludziska.

Aaa, żeby wszystko było jasne, mój gaming rig (przeklejony zywczem z xfire:) :

Manufacturer:

Gigabyte Technology Co., Ltd. Processor:

Intel® Core2 CPU 6400 @ 2.13GHz (2 CPUs) Memory:

Patriot Dual 2x2 GB 800MHz DDR2 LLK Hard Drive:

Seagate Momentus XT 500GB + 750 GB Video Card:

NVIDIA GeForce 9600 GT + Scythe S-Flex 800rpm Monitor:

NEC LCD195VXM+ Sound Card:

Realtek HD Audio output Speakers/Headphones:

Creative SBS 2.1 Keyboard:

Logitech Deluxe 250 Keyboard Mouse:

Razer Krait 1600dpi 3 Buttons Optical Mouse Mouse Surface:

Blat biurka Operating System:

Windows 8 Pro Motherboard:

Gigabyte EP35-DS3 Computer Case:

Sharkoon Rebel9 + AeroCool GateWatch 2 + 2x Scythe Slip Stream 800rpm

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz: Chieftec PFC 450W

Jeśli chodzi o kasę, to chciałbym się zmieścić w circa 250, 300 zł. Z kasą sprawa wygląda tak, że częsci moge mieć po hurtowych cenach.

Wiesz, w sumie pozostałbym przy obecnej karcie, bo naprawdę wszystko jest ok. Nie narzekam - przy 1280x1024 większość tytułów chodzi zadowalająco. Problem w tym, że dingsy zaczęły się pod Win8. Nie pomagają nowe stery, zarówno pod chipset jak i do grafiki. Koronnymi przykładami są ww. Black Ops czy FC2. Po jakichś 5 minutach gry dostaje freeza. Obraz nieruchomieje, słychać tylko dźwięk. Pomaga tylko "magiczna trójca", wylogowanie się i ponowny login. Szlag mnie już z tym trafia i myślę o nowej karcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dobra, a co sądzicie o o Radku 6770. Jest niewiele droższy. Mam także dostęp do 6750. Więc zamota jeszcze większa - 6670, czy 6750 ?

Co do nVidii, znalazłem jeszcze ASUS GT640-DCSL-2GD3, GeForce GT 640, 2GB DDR3 (128 Bit) za około 380 zlotych. warte to czegoś jest?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6750 jest wydajniejszy od 6670, 6770 tym bardziej. Co do GT 640 - nie warto sobie nią głowy zawracać. Zwłaszcza w takiej cenie (za 280 zł byłaby jeszcze do przełknięcia, wydajnościowo jest na poziomie wspomnianego 6670).

Wydajnościowo prezentują się karty mniej więcej tak - 6670~=GT640<6750<6770.

PS. Mniemam, że ten GT640 to ta karta - klik. Skoro ma być pasywna, lepiej w takim wypadku kupić 6750. Inna sprawa czy procesor im podoła.

Co samej różnicy - między 9600 GT a HD6670 kolosalnej nie ma.

Troszkę tu węszę kłopoty ze znalezieniem karty, która 1) byłaby pasywna 2) nie była za mocna do obecnego procka 3) dawałaby widoczny wzrost wydajności względem obecnej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że obecne 9600GT mogę pchnąć za circa 100zł. Nowego:

Powercolor Radeon HD 6750, 1GB DDR5 (128 Bit), HDMI, 2xDVI, DP, BOX

moge mieć za około 330pln. Czy zatem, Twoim zdaniem, gra jest warta świeczki? Bierz pod uwagę, że monitorem jakim dysponuję to 19" NEC, z rozdziałką 1280x1024.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nadal w kropce jestem. Sensu w zakupie 6770 chyba nie ma, bo obawiam się, że zasilacz (Chieftec 450W) nie wyrobi. W zestawie mam 4 kości RAM (4x2GB), dwa HDD oraz dwa napędy optyczne. Obawiam się , że w porównaniu z moja leciwą już 9600GT, wzrosłyby rachunki za prąd.

Zatem pozostaje pytanie: 6750 czy 6670. Pierwsza ma chyba większy pobór mocy od mojej obecnej karty, ale wydaje się być najlepszym rozwiązaniem do mojego procesora...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Znalazłem pasywną 640, a 7750 ma ponoć bardzo cichy cooler (jak się wkurzę, to zdejmę i założę swój, 120 mm Scythe S-Flex 800 rpm, który syczy na poziomie 8 dB :)) więc pytam. Ale skoro mówicie, że Radek, to biorę go.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, to mi ćwieka teraz zabiliście confused_prosty.gif

Chciałem kupić to: http://www.game-deba...GB DDR3 Edition

Ale skoro mówicie, że będzie wolniejsze od 640 to już sam nie wiem co robić sad_prosty.gif

Sumarycznie, bo już świra dostaję. Co lepsze:

* ZOTAC GeForce GT 640, 2GB DDR3 (128 Bit), HDCP, DVI, miniHDMI, BOX

(http://www.ontech.pl...60207-20L-.html)

czy

* Gigabyte Radeon HD 7750, 2GB DDR3 (128 Bit), HDMI, DVI-D, D-SUB, BOX

(http://www.ontech.pl...775OC-2GI-.html) ?

Radeony na DDR5 mają trudno zdejmowalne coolery, chociaż taki:

Gigabyte Radeon HD 7750, 1GB DDR5 (128 Bit), HDMI, DVI-D, D-SUB, BOX

(http://www.ontech.pl...775OC-1GI-.html)

oczywiście sądząc po zdjęciu, wydaje się być modyfikowalny. Ten cooler nie jest osadzony w obudowie odprowadzającej ciepło i powinien dać się zastąpić cichym, 12cm Scythem.

EDIT: Kupiłem jednak tą ostatnią. Cichusieńka!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...