Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Professor

Rozwiązany: Wymiana 9800GTX na cos lepszego

Polecane posty

Hej. Przyszedl czas, kiedy moj stary GF9800GTX nie daje rady i musze go wymienic. Od bardzo dawna nie interesowalem sie rynkiem kart graficznych, wiec jak zobaczylem serie 6xx od nvidii to sie troszke przestraszylem (kiedy jeszcze cos ogarnialem w temacie ludzie sie podniecali na mysl o GF260).

Jestem wiec zmuszony poprosic o pomoc. Szukam budzetowej karty, ktora (mam nadzieje) pozwoli mi zagrac w nowe tytuly na wysokich lub srednich detalach przy 1920x1080. Jestem gotow przeznaczyc na zakup ok. ?100, wiec na radarze mam przede wszystkim HD7770. Jesli jednak jest to mozliwe to chcialbym kupic cos tanszego. NIe mam problemow z obnizaniem detali w grach po prostu Natural Selection 2 na moim 9800GTX jest ledwo grywalne. Jesli moge znaczaco poprawic system kupujac jakas tansza karte niz HD7770 to prosze o sugestie.

Moj system:

WIn7 64b

Phenom II x3

OCZ 4GB RAM

Plyta MSI 770-C45

Zasilacz OCZ 500MXSP 500W

Szybko przegladajac siec znalazlem jakies wzmianki o PCI-E 3.0. NIe pamietam, czy moja plyta glowna to posiada i czy powinienem tym sobie zawracac glowe. Wydaje mi sie, ze mam tylko PCI-E 2.0, jesli to robi jakas roznice. Z gory dziekuje za pomoc.

PS: Ogolnie potrzebuje pomocy w wyborze modelu karty tzn. HD7770, czy moze GT 640 lub GT 550 etc. To, czy karta jest produkowana przez Sapphire, Asusa, czy jeszcze kogos innego ma dla mnie male znaczenie (zakladajac, ze producent nie slynie ze slabej jakosci).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o HD7750? Karta sporo slabsza niz HD7770, ale zdaje sie byc mocniejsza niz moja obecna. Cena jest nizsza niz HD7770, wiec bardzo mnie to interesuje. O ile jestemw stanie pozwolic sobie na HD7770 to wolalbym wydac mniej. Znacie moze jakies porownanie tych kart do 9800GTX?

Najbardziej zalezy mi na uruchomieni zle zoptymalizowanych gier, jak Natural Selection 2 i Planetside 2 w srednich detalach i 1080p, w przypadku innych gier nie mam zadnych problemow z 9800GTX. Dlatego tez kupowanie HD7770 niezbyt mi sie usmiecha, jesli HD7750 jest duzym krokiem w porownaniu do mojej obecnej karty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie porównywanie HD7750 z 9800GTX ma się z grubsza tak jak porównywanie GTS250 do HD5770. A takie porównania powinieneś bez problemu znaleźć ;)

HD7770 praktycznie dorównuje HD6850, rożncia jest spora w porównaniu do HD7750. Warto dopłacić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie sklaniam sie coraz bardziej w strone HD7770. A co myslicie o tym?

http://www.scan.co.u...cores-2x-dl-dvi

Dziwi mnie troche ilosc pamieci (768), ale za to ma cene nizsza o ok. ?20, a przegladajac rozne tabelki na forach wyglada na to, ze ma moc na poziomie HD7770. Wydaje mi sie, ze zasilacz nie bedzie mial problemow, wiec chyba warto zamawiac tego GeForce'a?

EDIT: Tez sie zastanawiam. Wyslalem email i zobacze, co powiedza na ten temat.

Temat chyba do zamkniecia, bo poza tym GTX460 i HD7770 nie ma raczej nic bardziej interesujacego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myslicie o tej karcie?

http://www.pcworld.c...338688-pdt.html

Mam mozliwosc kupienia tej karty za ?99 w lokalnym sklepie. Wyjdzie wiec tyle samo, co HD7770 z przesylka. Obecnie mieszkam w miesjcu, w ktorym przysylki internetowe sa bardzo problematycznie (dostawca nie ma ich gdzie zostawic, a ja nie moge siedziec caly dzien w domu i czekac, az sie pojawi), wiec wolalbym kupic ta karte, jesli ma porownywalne osiagi. NIe bylaby za mocna na moj zasilacz? Przypuszczam, ze sa pol roku i tak zasilacz zmienie, zeby podkrecic procesor, ale przez 6 misiecy bede uzywal obecnego. Co o tym myslicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...