Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Creiddamis

Zakup używanego Xbox'a 360

Polecane posty

Witam.

Mam problemy z komputerem (radziłem się na forum, ale z tego powodu, iż komputer nie jest tylko mój, a brat do niego dokładać nie chce, to jestem zmuszony poszukać innego wyjścia). Wpadłem na pomysł, że może zakup konsoli będzie pewnego rodzaju wybawieniem.

Mam w domu stworzoną sieć bezprzewodową, ale na konsoli korzystać z multi nie mam zamiaru. Może to się wydać dziwne, ale nie rajcuje mnie to. Jeśli będę chciał skorzystać z internetu, to przejdę się na górę i odpalę peceta. Konsola ma mi służyć tylko i wyłącznie do grania.

TV może i na kolana nie powala, ale lepsze to niż mój monitor. Więc.. co by nie przedłużać:

Kilka tematów już czytałem, ale laikowi takiemu jak mi ciężko to ogarnąć. Byłbym wdzięczny za rady, jakiej konsoli dokładnie szukać. Fajnie by było, gdyby cena była możliwie najniższa, ale myślę, że możemy się dogadać na maksymalną kwotę rzędu 500zł. Używka, rzecz jasna.

W międzyczasie będę dalej studiował forum, co by się więcej dowiedzieć.

Z góry dziękuję i wybaczcie marudzenie.

Do usłyszenia ! : )

#Edit

Jeśli to problem, żeby istniały 2 podobne tematy, to po prostu mogę śledzić wątek użytkownika "paczek263" : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z tym LT ? Ważne, żeby było 3.0 ?

I jeszcze jedno- nie zamierzam grać w multi, jak już wspomniałem, więc konsola może być nawet zbanowana (będzie taniej ?). Przerobiona zresztą też, jeśli to wpłynie na obniżkę ceny :D

http://tablica.pl/oferta/konsola-xbox-360-250gb-hdd-gry-ID21D9J.html#95775300cc;r:;s:

Czy ta konsola będzie dobra? Jeżeli miałaby LT 2.0, czy warto byłoby ją wziąć, czy może szukać dalej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz piracić (i odradzam robienie tego) to soft nie jest ważny. Faty na tablicy to spore ryzyko - może mieć stary chipset, może już być grzany. Lepiej celuj w takie okazje:

http://allegro.pl/konsola-xbox-360-slim-250gb-podelko-niski-soft-i2879865896.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym wypadku nie chodzi mi o piracenie. Jeśli ktoś tak to zrozumiał- mój błąd.

Miałem na myśli tylko i wyłącznie kwestię finansową. Pytałem o to, bo zastanawiałem się, czy taka konsola byłaby tańsza : >

Czyli jak- szukać tego Jaspera (ale tylko np. na Allegro), a jak nie to polować na Slim ? Ew. może zastanowić się nad kupnem na raty nowej sztuki ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny temat jak ostatnio, więc napiszę ci jak kupić, i co kupisz.

Więc tak, do 500zł szukaj:

- Xbox z chłodzeniem Jasper, w tym wypadku dostaniesz wersję Fat

- Dysk to min. 60gb, do tej ceny można dostać 120gb, ale takie okazje trafiają się rzadko

- Musisz wiedzieć, że wersję Fat produkowane wcześniej niż sierpień 2008, są bardzo awaryjne, i na naprawę przeznaczysz więcej, niż sama konsola jest warta (ciągłe usterki)

- Pad obojętnie. Jeśli stawiasz na wygodę, bierz bezprzewodowy (konieczne będą akumulatorki, na bateriach długo nie pojedziesz), albo przewodowy (znika temat ładowania)

- Pod żadnym pozorem nie bierz przerabianych. Dosyć, że konsolę ci zablokują, to jeszcze napędy szybciej siadają, a to kolejny wydatek.

- Starsze Fat'y nie posiadają Wi-fi

Myślę, że to wystarczy ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam, że jak kupisz fata i będziesz chciał pograć przez neta, to jak wspomniał GutekHolubek, będziesz musiał nabyć moduł wi-fi, bo fatki go nie posiadają. Problem polega jednak na tym, że te moduły są śmiesznie drogie. Rzadko można się natknąć na używkę poniżej 150 zł. Nie mówię o aukcjach z licytacją, tym bardziej, że i tak mało prawdopodobne, że uda Ci się ją tanio kupić. Parę razy próbowałem i rezygnowałem po przekroczeniu 190 zł. Raz natrafiłem na tanią ofertę, ale od gościa bez komentarzy, więc wiadomo, że się człowiek niepewnie w takiej sytuacji czuje. Koniec końców kupiłem za 199 zł używkę na robson.pl.

Dodam, że net w konsoli jest przydatny, nawet w sytuacji, gdy nie planujesz grać przez neta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem. Jeśli opcja ciągnięcia kabla przez pół mieszkania nie przeszkadza, to fakt - może. Mnie osobiście szlag trafiał, jak podsumowałem sobie koszta takiego kabla + robocizna (bo trzeba go ukryć, żeby po podłodze się nie walał). Dlatego imo opcja z wi-fi to jedyna słuszna. Chyba, że ma już kabel pociągnięty, to tylko znaleźć odpowiednie miejsce na konsolę i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w moim przypadku się ten rzeczony kabel wala po podłodze i też mnie irytuje. Ale jest to rozwiązanie tymczasowe, bo w tym miesiącu mam zamiar kupić router i rozwiązać kwestię pętającego się kabla raz na zawsze ;) .

Co do zakupu używanego Xboxa 360. moje zdanie jest takie, że lepiej dołożyć trochę kasiorki i kupić wersję "Slim". Żadną inną, ale to tylko moja opinia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...