Skocz do zawartości
RoZy

Mass Effect (seria)

Polecane posty

@iHS

Nie! Przylecą

na "piechote". A że na piechote to mamy troche czasu, i zapewne skorzystają z jakiegoś gorszego przekaźnika masy niż ten na cytadeli lub najstarszego ever co spowoduje że nie bd się trzymać razem i tutaj wkracza Shep który pewnie bd pojedynczo z nimi walczyć czy coś o.OO Widać zresztą na końcu ME2 jak pojawiają się z takiej pustki a nie jak podczas ataku na Cytadele Suwerena i Gethów gdzie było widać jak nagle wyskakują z efektu massy. .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suub No nie wiem czy tak pojedynczo. Na pierwszych filmikach z ME3 widać było, że trochę ich na naszą planetę już wpadło. Stawiam, że będą jak azjatyccy turyści, będzie ich sporo w grupkach, jedyna różnica będzie taka, że zamiast aparatów będą mieli gigantyczne promienie śmierci.

Ciekawe czy mają coś w rodzaju strategii wojennej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko dotyczące DLC do ME2 i zdarzeń w nich z ME3.

Jeżeli ktos np. nie zakupił LOSB i Arrival to gra mu je automatycznie zaliczy czy też może udadzą, że to się wydarzyło gdzieś samo (serio, to drugie rozwiązanie w przypadku tych dwóch jest bez sensu). Na początku słyszałem, że mają streścić DLC w komiksie dołączanym do ME3 (coś jak Genesis) ale ostatnio doszły mnie słuchy, że gra "zmyśli" dodatkową historię w której np. Liara sama rozprawiła się z Handlarzem (troszkę bez sensu patrząc na parę scen w LOSB które wymagają obecności Sheparda jak np. ostatnia walka) albo wydarzenia z Arrival po prostu się same wydarzą (same? Czyli jak? Bo tu podobnie rozwiązanie w którym nie wykonał tego Shepard będzie śmieszne).

Wie ktoś już coś na ten temat, wcześniej wiedziałem tylko, że DLC będą zaliczone nawet tym co w nie nie grali ale teraz sam sie zastanawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Abyss

Owszem, przyznaje Ci racje.

Ale na tych trailerach, które do tej pory widzieliśmy, był zazwyczaj jeden Żniwiaż a maks 2-3 z którymi Shep walczył/uciekał pieszo/czy tam z jakimś działkiem stacjonarnym.

Nie ogarniam jak mają zamiar Kosiarki pokonać, jeżeli dopiero w ME3 zbieramy poparcie ras - do walki z nimi !

Uwierzyłbym w to, jeśli gra trwała by 40h. A tak, to musze liczyć na geniusz scenarzystów o.OO

@Darkmen

Stawiam na interaktywny komiks.

Zresztą teraz mają za swoje! I bardzo dobrze, że mają problem z tym by było wszystko spójne.

Może tym razem nie będą wycinać fragmentów contentu i wydawać je w płatnych DLC.

Chociaż to ostatnia część trylogii z Shepem to mogą po 2 latach wydać DLC z tym jak dziecko tej reporterki z arabskim nazwiskiem mści się na dziadku - Shepardzie(coś ala Assassin's Creed Embers).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to jak czytam o fabule tego Arrivala jej związku z trójką (Bo dodatku nie przeszedłem i raczej kupować go nie zamierzam), to po głowie chodzi mi jedno zdanie - "Boże, jakie to wszystko naciągane". Wygląda to trochę tak, jakby na siłę wymyślili fabułę Arrivala (Którego w sumie mogłoby spokojnie nie być), byleby trochę kasy do kabzy wpadło.

Edytowano przez orzechXIX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darkmen

Przecież Shepard na początku ME3 znajdzie się na procesie, prawda? No i problem z jednego DLC mamy z głowy, kilka dialogów i sytuacja wyjaśniona. Z LOSTB będzie pewnie tak, że Liara nam wspomni o tym co tam razem zrobili i tyle. Komiks też nie byłby złym rozwiązaniem w sumie, ale pewnie będzie to na zasadzie:

"Hej Shepard, pamiętasz co tam zrobiliśmy?

>tak

-nie

-dowiedz się więcej "

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Abyss

Przecież Shepard na początku ME3 znajdzie się na procesie, prawda?

Nie, niestety szumnie zapowiadanego procesu nie będzie jak już Bioware zdradziło (zresztą gracze to już po becie stwierdzili sami) ale fakt, że Shepard ma się na Ziemi właśnie przez Arrivala znaleźć.

Osoba która przeczytała scenariusz do ME3 ponoć opisała, że w przypadku nie wykonania DLC wykonają one się same bez Sheparda.

Edytowano przez Darkmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, chwila, jak to dolecą konwencjonalnie - przecież, jeżeli dobrze rozumiem, byli poza naszą galaktyką, i podróżują z prędkościami "około-FTL" - bo nie korzystają z efektu masy, - to w ogóle niczego nie licząc wychodzi, że zanim dolecą do czegokolwiek co przypomina rozumną rasę, to nie tyle Shepard zdąży spokojnie skonać na łożu śmierci, ale ludzkośc zdązy wyewoluować w zupełnie inny gatunek - odległość naszego słońca do najbliższej gwiazdy to 4 lata świetlne, a kawałek który mają do przelecenia żniwiarze jest o pierdyliard rzędów wielkości większy - nadal nie rozumiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ta gra się nie podoba. Patrze tylko jak mój brat przechodzi ME 1 i 2, ponieważ chce je skończyć po raz 2 zanim wyjdzie trzecia odsłona.

Pewnego razu postanowiłem, że sobie w to pogram. Włączyłem to zaledwie na 10 minut. Może spróbuje jeszcze raz. Jak nie, to nie mam szans zagrać w trójkę, ponieważ jak gram w gry zaczynając np. od 3 edycji to mnie głowa boli, ponieważ nie wiem o co chodzi.

Edytowano przez Baton08
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Baton08

ME3 będzie miał tryb dla nowych graczy, który wyjaśni im całą historią do tej pory.

A skoro już napisałeś ten post, to chociaż napisz, co Ci się w ME nie podoba, bo tak sam w sobie to on nic nie wnosi do wątku :)

Edytowano przez buggeer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i będzie miał. Coś w rodzaju komiksu. Ale lepiej całą grę przeżyć na własnej skórze, niżeli oglądać sobie jakiś streszczający komiks. To tak jakby przeczytać opis filmu - wiesz o co mniej więcej chodzi, ale wszystkie najlepsze momenty, smaczki pomijasz :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak mu się nie podoba seria, a mimo to liczy, że część 3 z jakiegoś niezwykłego powodu nagle mu się spodoba, to czemu ma się zmuszać i cierpieć przy jedynce i dwójce

Skoro mu się poprzednie części nie podobały to raczej trójka też mu się nie spodoba (a szczególnie jeśli ME2 też nie lubił bo ME3 będzie wręcz bliźniacze), po screenach i gamepleyach może mu się spodoba ale w pełnej się zamęczy. Będzie demko, warto ściągnąć i spróbować zamiast wchodzić w ślepo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

Kiedy mniej więcej dowiem się, że poprawnie zainstalowałem DLC Lair of the Shadow Broker i Arrival? Straciłem wszystkie savy z ME2 i przechodzę od nowa. Do tego kupiłem DLC. Instaluję je zgodnie z instrukcjami z tym http://forum.cdaction.pl/index.php?showtop...l=shadow+broker. Kiedy się dowiem, że wszystko jest OK i działa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście ten filmik mający na celu przypomnienie poprzednich części? Tj. skrócona wersja dotychczasowych części ME. Jak dla mnie świetnie zrobiony filmik, świetny podkład muzyczny. Ale nie sądzę, aby ktoś chciał dopiero teraz zagrać w ME3, nie znając poprzednich części. Jak jednak ktoś nie grał i przymierza się tylko do trzeciej... kara boska, zaprawdę powiadam :D Ale jak ja bym nie grała, to w sumie tak bardzo nie wiedziałabym o co chodzi. Co to Żniwiarze, itd. Ogólny zarys tak, ale więcej to nie bardzo. Niemniej, filmik świetnie zrobiony :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólny zarys tak, ale więcej to nie bardzo. Niemniej, filmik świetnie zrobiony

Dla mnie to po prostu tragedia była, gdybym nie pograł w ME1 i ME2 to kompletnie nic z tego filmiku bym nie wyciągnął albo pomyślałbym, że gra jest na tyle beznadziejna, że nawet nie ma czego tam strzeszczać. O wiele lepsze filmiki robią fani i już od dawna można je znaleźć na YT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy sobie szczerze, że jeżeli wszystkie części jakiegoś tytułu, tak jak to ma się w przypadku Mass Effect, tworzą integralną całość to nie ma żadnego sensu, by zaczynać rozgrywkę od którejś tam kontynuacji. Jak dla mnie ma to w sobie tyle logiki co rozpoczęcie oglądania filmu od połowy lub przeczytania kilku ostatnich rozdziałów książki bez znajomości jej początku. Jestem jeszcze w stanie zrozumieć, jeżeli ktoś nie ma możliwości zagrania w poprzednie części danej gry, ja dla przykładu ukończyłem trzecią i czwartą część Devil May Cry bez znajomości dwóch poprzednich części, gdyż nie posiadając PS2 nie mogłem inaczej uczynić. Wracając jednak do właściwego wątku, jeżeli ktokolwiek chce rozpocząć granie w Mass Effect od części trzeciej, to niech się poważnie zastanowi, jedynkę i dwójkę można bez problemu kupić, obecnie za niezbyt wygórowane ceny, więc nie ma problemu, by zapoznać się z poprzedniczkami, a jeżeli one się nie spodobały, to nie sądzę, by trójka coś zmieniła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ciężko byłoby zaczynać całą serię ME od trójki. Pomijając fakt, że przechodząc potem serię od jedynki nie ma aż takiego elementu zaskoczenia. Chociaż mimo tego, że ja zaczynałam moją przygodę z ME od dwójki to i tak dużo rzeczy było zaskoczeniem, kiedy przechodziłam całą serię od początku - fabuła ME1 w pewnym sensie mówi o czymś zupełnie innym niż ME2. A ME3 połączy wszystkie wątki - NIE MOGĘ SIĘ DOCZEKAĆ!!! Z resztą jak pomyślę o tych wszystkich "smaczkach" które będą mogły wyłapać tylko osoby które grały w poprzednie odsłony... ME3 straciłoby cały swój urok i klimat.

Przechodziłam kilka godzin temu misję zleconą przez admirała Kahoku i natchnęło mnie na takie przemyślenia.

Kiedy grałam pierwszy raz w ME, tak jak już wspominałam zaczynałam od dwójki. I chociaż grałam idealistką oddałam Cerberusowi bazę Zbieraczy, bo doszłam do wniosku, że aby wygrać ze Żniwiarzami potrzebne jest nam wszystko. W ogóle ME2 łagodzi obraz prawdziwego Cerberusa, sprawia, że zapominamy jaki jest w rzeczywistości. Kiedy pamięta się o tych okrutnych eksperymentach czy śmierci Kahoku to nie wiem jak można świadomie oddać bazę Cerberusowi. Ja po zagraniu w ME1 nigdy więcej tego nie zrobiłam. A jak jeszcze doda się motyw z Overlorda, to już totalnie nie chcę mieć z Cerberusem nic wspólnego. A najdziwniejsze dla mnie jest to, że rzekomo ta organizacja stawia dobro ludzi ponad wszystko, a w praktyce większość najokrutniejszych eksperymentów przeprowadza właśnie na ludziach. Obłuda, obłuda i jeszcze raz obłuda!

(wszystko wstawiłam w spoilery tak dla pewności)

Edytowano przez hermiona15
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie gram w Mass Effect ktore ukazło sie w CDA w numerze 08.2011.Musze powiedziec z całą pewnosciż że gra jest bardzo dobra,grafika rownież bardzo ladna,tekstury bardzo wysokiej jakosci,powysłowa aranzacja i klimat.Podoba mi sie rownież jej dosyć rozbudowany charakter.Ogólnie bardzo dobra gra ktorą można bylo nabyc w bardzo niskiej cenie.

Dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tekstury bardzo wysokiej jakosci

Tekstury są niskiej jakości ze względu na ograniczenia pamięci xboksa. Niedawno wyszedł patch podmieniający je na porządne. Niby jak się gra w ME1 to tego tak bardzo nie widać (w końcu zastosowali takie zabiegi jak motiom blur i movie grain czy jak to się nazywało), ale jak się zagra z patchem to nie chce się wracać do czystej wersji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hermiona15 Bo cerberus w ''dwójce" był jak nasi politycy. Każdą wzmiankę o jakiejś niewygodnej operacji TIM zbywał czymś w stylu "to nie ja, to moi poprzednicy", a okazuje się, że tylko nas zwodził. Cóż, jego ksywa zobowiązuje. Sam prawie dałem się nabrać i wolałem walczyć pod sztandarem cerberusa niż jakiegoś przymierza... No właśnie, do czasu.

Ciekawi mnie co cerberus knuje w trójcę. Wydaje mi się, że

plan przejęcia wszechświata gry galaktyka jest zagrożona jest zbyt kosmiczny nawet jak na tą grę. Może coś odrobinę ambitniejszego? Proszę, tylko raz - tak dla odmiany...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tekstury bardzo wysokiej jakosci

Niedawno wyszedł patch podmieniający je na porządne. Niby jak się gra w ME1 to tego tak bardzo nie widać (w końcu zastosowali takie zabiegi jak motiom blur i movie grain czy jak to się nazywało), ale jak się zagra z patchem to nie chce się wracać do czystej wersji.

pierwsze słyszę. To jakiś fanowski patch, czy od ludzi z Bioware? Możesz jakiś link do niego dać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...