Skocz do zawartości

Mass Effect (seria)


RoZy

Polecane posty

@TheNatooratx - Co do twojego zarysu fabuły...

Tak skompresowane - idziemy na planete która jest pusta i nie ma tam absolutnie nic. Zwyczajny atak terrorystów :) Później błąkamy się zupełnie bez celu i motywacji przez większość gry (jeżeli robimy questy poboczne) i pod koniec wchodzi do akcji jakaś fabuła i biegniemy co sił w nogach do końca. Mam racje? Jeżeli tak to gratuluje - właśnie wymyśliłeś ścieżke fabularną gry w którą zagrać bym nie chciał :)

@bobsonrobson - Tak CDP pracuje nad patchem (1.02), ale o DLC nic mi nie wiadomo. Poczekaj pół roku - może dadzą jakieś oświadczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze;

Patch 1.02 juz jest

Po drugie:

@ sUk

Nie mowie, ze bez celu. Moze raczej w 'zlym' celu. Wezmy ten atak terrorystyczny: podejzaenia padaja na Batharian, wiec lecimy to sprawdzic, np na Omega. Trafiamy tam na trop Batharianskiej organizacji zajmujacej sie przemytem,(no i moze terroryzxmem) itd. Dochodzimy do wniosku, ze to oni zaatakowani Eaden Prime z uwagi na Prothiean Beacon i zaczynamy ich 'sciagac' po calej galaktyce. Nie ma jednak takiego napieca, ze 'musimy ich znalezc teraz natychmiast, bo jak nie to wszystko wybuchnie w akompaniamecie dzwieku przestrzennego i obrazu FullHD'. Mamy czas na 'mniej istotne' zadania. Z czasem trafiamy do siedziby tej organizacji, gdzie zajmuja sie przemytem Protheanskich artefaktow. Na stacje napada Saren z Gethami a nam ledwo udaje sie uciec. Teraz Saren staje sie naszym glownym celem(mozemy sie dowiedziec, ze to on stal za atakiem na Eaden Prime) i zadania poboczne sa anulowane, a skupiamy sie tylko na MQ(ten moglby byc nieliniowy, np kilka zadan do wybory, my lecimy w jedno). To taki punkt zwrotny w grze, gdzie 'radosna eksploracja' sie konczy a zaczyna sie 'walka o przetrwanie'.

Poza tym to sie nie znasz ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że się nie znam i wogóle na fabułach (bo w Tormenta nie grałem więc nie jestem tró-and-only-RPG-player), ale wiem że patch 1.02 dla wersji polskiej nie istnieje ("1.02 English (World Wide except Eastern Europe), Spanish, French, Italian & German (72.6 MB)) :) Kto wie - może by przeszło takie rozwiązanie fabularne. Ale nigdy się nie dowiemy :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka plama dla Bio...

Patch tak w zasadzie nic widocznego nie poprawia. Bardzo wielu graczy nazekalo na niskia rozdzielczosc tekstury twarzy Garrusa, wiec po tym patchu spodziewali sie wiele dobrego. Patch niby to naprawial ale nie do konca. Twaz nadal jest niskiej rozdzielczosci. Wielki fail. Na dodatek jakis idiota(No, moze nie idiota - ale jego argumenty sa kretynskie*) z Bio, na oficjalnym forum podaje nedzne tlumaczenia dlaczego tego nie naprawili.

Oto stanowisko Bio:

People's original problem was that Garrus didn't look to be at a high enough resolution anywhere, if my understanding is correct.

Our fix was to change his LOD around in the UIs where he looked like a completely grey blob, since his LOD was reversed.

There were a couple weeks of attempts to replace the art to make his texture appear perfect in and out of the GUIs and they either crashed the game, or required a very large patch (possibly in the gigabyte range).

We couldn't release a patch that large, and crashing the game isn't good, so we stuck with the original texture the game shipped with and put in code fixes to address the LOD in the UIs. I'm pretty sure we all figured it was alright.

But I take it Garrus' face in the UI being a pure grey/brown smere wasn't the issue you guys were looking to be fixed, and you wanted his face to be perfectly crisp in normal gameplay?

Co ciekawe gracze obeszli ten problem podmieniajac teksture Garrusa przez TexMod, mniej niz 1MB...

Dalej:

Pojawily sie kolejne problemy z crashami i freezami, glownie w windach(w tych ktore ten patch poprawil...)

Jeszcze dalej:

Dodatek Pinnacle Station jest platny, i z tego co slysze slaby(dwie godziny strzelana, 2 minuty dialogow)

Po problemach z pierwszym patchem(dzwiek i tekstury lawy) bio teraz odstawia takie numery... Fail?

@bobsonrobson

MassEffect.exe podaje twoja wersje gry czyli 1.01

@ sUk

Przykro mi, ze sie nie znasz, ale coz... nie kazdy jest doskonaly ;)

Edytowano przez TheNatooratx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie widziałem tego patcha i nie ma tam nigdzie że jest to po polsku. Chciał bym się dowiedzieć ile czasu minie zanim będzie ten patch po polsku i czy w ogóle będzie. Nie znam się, to w takim 2 DlC to ten nowy patch ?

Edytowano przez bobsonrobson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo w Tormenta nie grałem
Ja grałem. I szczerze żałuję wydanych 40zł na edycję premierową bo raz, że mi się rzep nieco oderwał i brzydko to wygląda, a dwa, że gra kuleje w większości aspektów za wyjątkiem fabuły. Notabene, ta też jest tylko na jeden raz - zwłaszcza, jeżeli grasz magiem. Po pierwszym przejściu przeczytałeś już wszystkie wypowiedzi i masz świadomość, że wszystko będzie będzie - bądź prawie- takie samo.

Co ciekawe gracze obeszli ten problem podmieniajac teksture Garrusa przez TexMod, mniej niz 1MB...
Na co Bio - i nie tylko; odnosze wrażenie, że coraz więcej twórców zwyczajnie nie przychodzi do pracy - liczy? Jakby tak spojrzeć za siebie, coraz więcej przeróżnych instytucji robi nas w bambuko, a później na bezczelnego stwierdzają, że wszystko jest OK.

Właśnie widziałem tego patcha i nie ma tam nigdzie że jest to po polsku. Chciał bym się dowiedzieć ile czasu minie zanim będzie ten patch po polsku i czy w ogóle będzie. Nie znam się, to w takim 2 DlC to ten nowy patch ?
Polecam ci posiedzieć na gram.pl, nie dość, że im serwery nie padają po południu, to jeszcze wiele ciekawego dowiedzięć się można. Na patch najprawdopodobniej poczekamy kilka tygodni w założeniu optymistycznym. W założeniu realistycznym uczę się na olimpiadę i pewnie na Gwiazdkę, gdy znajdę więcej czasu, przeczytam niusa od sUka, że CDP już dawno wysłało tłumaczenia do Bio, które to ich na oczy nie widziało 8f

DLC jest do nabycia oddzielnie, jak widzę. Pewnie CDP dostosuje go do swojej wersji gry i sprzeda tak, jak konkurencja, za niecałe 20zł. Tym niemniej - DLC nie ruszy bez 1.02.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej - ktoś krytykuje Tormenta pod jakimkolwiek względem! Na stos! :)

Co do twarzy Garrusa - pliki LOD są pozamieniane. To znaczy plik 256x256 jest zamieniony z 1024x1024, a 512x512 jest na miejscu. Żadna zmiana pliku .ini nie pomoże, trzeba przemeblować duży plik z teksturami. Można to zrobić, albo ogromnym patchem, albo mądrze zrobionym instalatorem. Demiurge zlamiło i nie zrobiło nic z tych rzeczy.

Co do CDP to ja nie mam słów. Może przed premierą dwójki dadzą nam patcha i DLC. Może :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi tylko o podmiane tekstur dla twarzy Garrusa, nawet robiac to lopatologicznie zmiany ilu plikow by to wymagalo? 1? 2? 3? Najwiekszy plik w instalce gry ma 150 MB i jest to 'music_bank.isb', drugi co do wielkosci plik ma 73 MB, wiec nie sa to jakies porazajace wielkosci. No, chyba, ze trzeba by bylo z jakiegos powodu wymienic polowe plikow w grze...

@ Paguł

Ty tez sie nie znasz ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wymagałoby zmiany plików - wystarczyłoby tylko zmienić ich nazwę :) Music_bank.isb warto rozpakować :D Można wyciągnąć np. dzwonek na komórkę (z mapy galaktyki :P).

Dekompilacja plików nie stanowi problemu w ME, za to ich ponowne spakowanie jest niemożliwe. I to "zabija" jakiekolwiek mody i zmiany w grze :( I patch na twarz Garrusa który mógłbym zrobić od ręki w piętnaście minut :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym, sam tez bylbym w stanie taki 'patch' zrobic, ale nie mam do tego odpowiednich narzedzi. Sam tez sobie dekompilowalem pliki(wlasnie muzyczke:)).

Heh, Bio dalej sie tlumaczy 'dlaczego nikt tego nie zauwazyl', to nawet nie jest juz smieszne:

Most of the testers we had on the PC were using CRTs when they were testing ME1 Xbox, or were new hires for the PC. So they wouldn't notice the difference. Plus everything overall looks better so unless something is very blatantly at the wrong LOD it's tough to tell.[...]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos tam pisałeś że fabuła Freespaca jest podobna do Mass Effecta.Przepraszam, ale w jakim stopniu jest podobna?Bo ja niezauważyłem żadnego podbieństwa,ale to żadnego. A ty napisałeś że Shivanie tyo tacy Żniwarze w ME.Kompletna bzdura.Grałem ,mprzchodziłem w Freespace po kilkadziesiąt razy i żadnej informacjo pod tytułem że Shivanie pojawiaja się wtrybie cyklicznym ,sie nie natknołem.

Taaaa...grałeś a nie zajrzałeś nawet do technical database. Bez komentarza. Kilka cytatów, fanboju BioWare'u:

"While it is unknown why the Shivans returned to now-GTVA space in 2335 and 2367, it may have been by chance, cycle, or by the detection of Terran-Vasudan subspace travel and/or conflict." Tutaj jest czarno na białym podana spekulacja o możliwości istnienia cyklu migracji Shivan.

"While many have offered up possible explanations as to why the Shivans seem focused on the destruction of all other sentient species, we still do not know why they seem bent on total xenocide."

"Their insect-like carapace does not appear original to the creature's physiology, suggesting the Shivans are a cybernetic fusion of biology and technology."

Mało czy mam dalej cytować? Nie porywaj się z motyką na słońce. Zaś że nie widzisz podobieństwa...cóż, trzeba czasem rozumieć co się czyta lub też co się do niego mówi.

Edytowano przez Eglab
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK...

Po pierwsze, ten caly patch 1.02(na ktory czekalismy jakies 8 miesiecy) to tak naprawde 70MB niczego.

Z tego co widze(nie tylko ja, ale i chyba cala spolecznosc ME PC na forum Bio) to ten 'patch' nic nie poprawia, zmienia jakiesd smieszne wpisy w ini zamieniajac Vertex Shadery z 3.0 na 2.0 i wpisujac 0.03 gdzie wczesniej bylo 0.012. To ostanie ma poprawiac self-shadows, ale to juz fani zrobili dawno temu. Poza tymi 'zmianiami' wszystko pozostalo takie same. Nic nie poprawiono, a za to pojawily sie crashe, freezy i (miedzy innymi w moim przypadku)potezne spadki fps. No i naturalnie nadal nie poprawiono niskiej rozdzielczosci tekstur Garrusa, mimo, ze spolecznosc trabila o tym od czasu wydania ME na PC....

DLC "Pinnacle Station" wedlug tego co pisza na forum, to nowa stacja z bardzo slabym voice-actingiem, ktorego i tak za wiele nie posluchamy, bo caly czas bedziemy bez wiekszego sensu walczyc na (bodaj trzech)arenach. Z tego co wyszytalem, to nic wiecej ten DLC nie zawiera.

Oczywiscie pomijam tutaj te smieszne rozmowy na forum Bio, gdzie szanowni panowie developerzy wybrali kogos(nowego chyba) aby wciskal gracza, ze po ponad pol roku ciszy z ich strony bardzo dbaja o "community".

Aha... Naturalnie DLC jest platny, 5 dolcow albo 5 'ojro'. Dostepny jedynie z EA Store za posrednictwen EA Download Managera. Fajno, co?

Calosc staje sie jeszcze zabawniejsza, gdy Bio/EA wciska, ze beda bardzo dbali o spolecznosc Dragon Age wydajac patche i DLC... Buahahaha

Edytowano przez TheNatooratx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Że ja tak spytam to będzie ten dlc do kupienia w Polsce np. na serwisie gram.pl ? i czy będzie w wersji PL ?
Na EA Store możesz kupić ten dodatek. Jedyny problem polega na tym, że nikt nie wie, do jakiej gry został on przystosowany: z angielską nie ruszy, zabezpieczenia nie te, z CDP też nie zadziała, bo nie wiem czemu. Chociaż ponoć można go jakoś odpalić, podmienić jakieś pliki i niby działa. Pozostaje trzecia możliwość: EA wypuściło własna wersję ME, o której nie wiem.

Ja tam złożę zamówienie na kolekcjonerkę, żebym mógł jęczeć sUkowi i TheNatooratxowi, że opchnęli mi parodię RPGa za 200zł... A potem położę pudełko na EK pierwszego massa... potem dojdzie tam trzeci... a za sto lat, gdy będę najstarszym człowiekiem na świecie, wystawię wszystkie trzy na aukcji i sprzedam je za kilka milionów euro czy jaka tam będzie waluta i moje wnuki będę bogate. Albo prawnuki. Czy też praprawnuki. Dorzucę całą piwnicę starych, zakonserwowanych magazynów CD-Action począwszy od nr 100 włącznie i zarobię jeszcze więcej buhahahaha.

Nie podoba mi się ta lokalizacja. Wolałbym kinówkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...