Skocz do zawartości
RoZy

Mass Effect (seria)

Polecane posty

@Kazman

szukam tam gdzie napisałeś i o żadnych bitach która wersja nie mam napisane...

Ej. Jak już byłem na Illium i gadałem z liarą to co będzie jeśli teraz zainstaluję LotSB?? Misja pojawi się od razu czy będę musiał znowu pogadać z Liarą?

Może mi ktoś napisać która część pancerza pustułka z DLC dokładnie O ILE PROCENT zwiększa to co ma zwiększać?

Edytowano przez stamper2495
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up - BDtS jest tylko w wersji angielskiej, CD Project jednak wypuścił odpowiedni Compatibility Patch, który umożliwia zainstalowanie DLC na ich wersji. Jest dostępny razem z patchem 1.01a i jest darmowy. Poprawiłem.

Edytowano przez Venydar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darkmen, fajny jest ten theme, trzyma klimat, chociaż wolę to:

Czyli mówicie, że szkoda kasy na Arrival? I tak kupię :D

EDIT: Ktoś z forum wziął oprócz mnie udział w konkursie na SB?

Edytowano przez Kelin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BDtS jest tylko w wersji angielskiej, CD Project jednak wypuścił odpowiedni Compatibility Patch, który umożliwia zainstalowanie DLC na ich wersji.

Sorry Vendyar ale co ty za głupoty wypisujesz, Bring Down The Sky jest w Polskiej wersji (w pół zdubbingowanej, bo czasem głosów nie ma :P) i dostępny za darmo w patchu. Pinnacle Station jest w ANg i można go kupić tylko za pośrednictwem EA STORE.

Commandos- tak darmowy, jest w patchu lub jeśli masz edycję rozszerzoną to na płycie.

Ej. Jak już byłem na Illium i gadałem z liarą to co będzie jeśli teraz zainstaluję LotSB?? Misja pojawi się od razu czy będę musiał znowu pogadać z Liarą?

Podchodzisz do Liary i dajesz jej to co masz jej do dania, reszta twoja.

Edytowano przez Darkmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeszedłem Arrival no i muszę powiedzieć, że szału nie ma :/. Jest jeden zaskakujący zwrot akcji :P no i

Hacketta wkońcu pokazali

, ale ogólnie nic specjalnego. Jeszcze nie odpaliłem insane'a, ale coś czuję że to będzie najtrudniejsza misja w grze (może poza reaperem :P). Jak dla mnie to najsłabsze DLC do tej pory.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no weźcie jakąś pozytywną może opinię o Arrivalu napiszcie a nie tylko negatywną ;) Fakt faktem, że zakupiłem (jednak i tak się na moim koncie punktów nie pozbyłem, zostało 400 :( Cóż będą gnić tam pewnie na zawsze :P) pomimo pooglądania gameplayu z początku który mnie zniechęcił. Hacket wygląda jak Zeed tylko lekko zmodyfikowany, właśnie ściągam i zobaczę czy rzeczywiście zasługuje na gnojenie (DLC nie Hacket :D) jakie otrzymuje czy wręcz jest może przeciwnie :)

może poza reaperem

Nie przesadzaj nie był taki trudny, ani razu na nim nie zginąłem a nie miałem wtedy żadnego DLC jeszcze.

A tak na marginesie odcinając od Arrivala, mnie trochę denerwuje dawanie broni jako DLC ponieważ załóżmy, że kupię sobie ME2 teraz i od razu punkty do niego, kupuję bronie w DLC i już z tych które są w grze nie korzystam bo nie ma po co. Strzelba Gethów to najlepsza broń (przynajmniej dla mnie) dla szturmowca, Motyka też się przydaje gdy potrzebuję ostrych argumentów i szybszego strzelania na duże odległości na które strzelba nie dostanie, za to pistolet gdy trzeba lepiej wymierzyć oraz szarańcza na "ostrzejsze" ataki gdy liczy się szybkostrzelność (mały kłopot, szarańcza ma prawie taką samą siłę ognia jak karabiny szturmowe). Ogólnie mając DLC z bronią nie korzystam z broni w podstawce, a wkurza mnie gdy na misji wezmę nową broń i Shepard ją od razu ma choć jest słabsza, fajnie, że niedaleko dają szafki.

Edytowano przez Darkmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darkmen

Nie mam bladego pojęcia o jakich danych mówisz. Tak więc powiedz mi proszę czy zarówno w przypadku kiedy lotsb miałem zainstalowane przed pierwszą rozmową z liarą i w przypadku kiedy już raz z nią rozmawiałem i dopiero później zainstalowałem ów dodatek, to cała historia się zacznie tak samo czy w tym drugim przypadku będzie tak jakby bez początku??

Powiedz mi jeszcze (bo to chyba ty pisałeś że jesteś zadowolony z tego że biorąc legiona na overlord było kilka linijek dialogu więcej) na czym dokładnie polega owa różnica?? Czy jest to związane z reakcją doktorka na widok legiona czy tylko coś odnośnie aby legion uważał i nie dał się zhakować. Weź powiedz bo nie wiem czy mam czekać do rekrutacji legiona czy już teraz przechodzić do końca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj nie był taki trudny, ani razu na nim nie zginąłem

Śmierć tu akurat nie ma znaczenia. Na "insajnie" :P walka z reaperem była zdecydowanie najdłuższa i najbardziej wymagająca, choć może zależy to też od klasy (adeptem grałem, bez stazy wtedy jeszcze :P). W Arrivalu największy nacisk jest położony

na walkę i to solo, więc na najwyższych poziomach trudności może być bardzo ciężko (jeżeli dodatkowo chcesz zaliczyć aczika z 5 falami mobków przy Rho).

.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darkmen

Nie mam bladego pojęcia o jakich danych mówisz. Tak więc powiedz mi proszę czy zarówno w przypadku kiedy lotsb miałem zainstalowane przed pierwszą rozmową z liarą i w przypadku kiedy już raz z nią rozmawiałem i dopiero później zainstalowałem ów dodatek, to cała historia się zacznie tak samo czy w tym drugim przypadku będzie tak jakby bez początku??

Widzę bez tego się nie obejdzie:

Dostajesz wiadomość od Iluzji, że mają informację o Shadow Brokerze, idziesz na Illium i do Liary, zagadujesz do niej (jeśli nie rozmawiałeś wcześniej to będzie tak jak zawsze przy pierwszym widzeniu się, jeśli rozmawiałeś to po prostu Shepard usiądzie i pojawią się tak jak zawsze te same opcje dialogowe ale dodatkowo będziesz mógł wybrać "zapolujmy na Shadow Brokera" czyli rozpoczniesz misję, Liara pójdzie do apartamentu a ty musisz się za nią udać i tyle. Nieważne czy wcześniej rozmawiałeś z Liarą czy nie rozmowa o SB przebiega w ten sam sposób

Jaśniej już się chyba nie da :)

Raven- a ty o tym Reperze mówisz, ja myślałem, że chodzi o

wnętrze reapera

ale jak dla mnie ostatni boss jest też prosty (grałem szturmowcem ale żołnierz z spowolnieniem ma najłatwiej) tylko na Szaleńczym czasochłonny, naprawdę łatwo przewidzieć jego ataki bo z jakieś 1/2 minuty ładuje swoją moc więc z łatwością się schować można. Ogólnie misja samobójcza to lekki żart jeśli chodzi o poziom trudności, jednak ostatnio znalazłem moda na necie który podobno zwiększa poziom trudności dodatkowo więc z miłą chęcią spróbuję swoich sił jak będę miał większość wolnego czasu.

Edytowano przez Darkmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darkmen

No to dzięki. Teraz rozumiem.

@up

Radzę ci zmienić trochę ten przelicznik bo cię administrator skarci xD

Przechodzę sobie tego overlorda i przyznam że jest ciekawy. Ale obawiam się że trochę krótszy niż się spodziewałem. Faktycznie bałem się w pierwszej stacji tej z anteną ale teraz już te krzyki WI nic na mnie nie robią. No chyba że tak z zaskoczenia na dużym jakimś ekranie pojawi się ta twarz to wtedy zdażyło mi się podskoczyć xD

I nadal nie mogę się zdecydować który karabin mi bardziej leży. Zjawa czy motyka.

Edytowano przez stamper2495
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darkmen, takie pytanie z ciekawości, dlaczego się żegnasz z Mass Effect?

Bo główny scenarzystą jest Mac Walters który napisał komiks i scenariusz do Mass Effect 2 (czyli dwie rzeczy które mi się nie podobały mocno, chodzi o historię), bo nie podoba mi się w jakim kierunku zmierza Mass Effect, ogólnie na dwójce strasznie się zawiodłem (fabuła, postacie itp. jedynie strzelanie było ok), no i odejście samego Jacka Walla, wystarczy mi powodów.

Właśnie ukończyłem Arrival i nie rozumiem tego gnojenia jakie otrzymuje, to chyba najlepsze DLC do tej pory (no dobra, Overlord trochę lepsze). Ma dość zaskakujący zwrot akcji

choć wiedziałem gdy wszedłem do bazy, że coś za pięknie i czułem, że ktoś wystawi ale tego się nie spodziewałem

za co ogromny plus, brak drużyny to kolejny plus (czyżby w ME3 też jej nie było i na to chcieli przygotować graczy w tym DLC ;) (żart)), jednak największym plusem był Shepard, bardziej zbliżony do tego z Mass Effect 1 a niemający prawie nic wspólnego z tym z Mass Effect 2 (oprócz wyglądu), jak widać upadek działa wciąż ;) Minus to muzyka, jest taka średnia i wpadająca w ucho choć nawet miła ale to nie poziom Mass Effectów no i na minus trzeba zaliczyć długość gry w to DLC (choć wcale o wiele krótsze nie jest od reszty). Fabularnie jest nieźle ale nie powala, jak dla mnie poziom (fabularny) przyzwoitej strzelanki na 8/10.

Powiem wprost, naprawdę dobre DLC, jak za 560 punktów można się skusić, wprawdzie jest w Angielskiej wersji ale nie bójta się, EA POLSKA dotrzymało obietnicy i spolszczyło trochę (ostatnią scenę gdzie Shepard mówi do Jokera "zabierz nas z tond" (i tylko to hasełko) :D, czyli jest Polska wstawka ;))

Gdybym miał oceniać było by 7/10 jako DLC, jest całkiem przyzwoite i można się przy nim fajnie pobawić ale lepiej nie nastawiać się na super hiciora bo można się rozczarować, ja się przyznam bez bicia, że bawiłem się przy nim po prostu bardzo dobrze, ja tam nawet polecam.

PS: Choć jak dla mnie brak możliwości wzięcia z sobą drużyny jest lekko walnięty (chodzi mi tu o rozwiązanie fabularne tego) bo przecież

o dwie osoby więcej nie zwróciły by aż takiej wielkiej uwagi batarian

no chyba, że coś źle zrozumiałem na początku.

Ciekawi mnie też co się stanie jeżeli

czas który tam się odlicza dobiegnie końca (chodzi mi o to jak stoimy sobie spokojnie w bazie), muszę kiedyś zminimalizować w tym momencie i poczekać te paręnaście minut

;)

EDIT- na YT jest filmik pokazany co się stanie po skończeniu się czasu, są dwa jedno w normalnym tempie drugie w spowolnionym. Jeżeli ktoś ciekawy to załączam link do tego spowolnionego :)

No akurat to wersja bez dźwięku ale:

spolier do filmiku nie DLC

jeśli się dobrze przyjrzycie na Cytadeli stoi Ash (haha jednak się pojawili VS w tym DLC, miałem rację

:D) Miranda i... Iluzja (co on tam robi?) :D

A na sam koniec Kelly w coś się tam chyba zmienia (tak mi się wydaje)

teraz do ME2 spoiler

że jeżeli uratujemy Kelly w ME2 to ta się przez moment dziwnie zachowuje (chodzi mi o to przypomnienie ala Thane), może coś jej wszczepili przed naszym przybyciem?

Edytowano przez Darkmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darkmen

Od razu powiem że nie chcę wywoływać kolejnej dyskusji ktora część lepsza. Chce tylko powiedzieć że mimo iż jestem fanem me2, a gra w jedynke to dla mnie jedynie przykry obowiązek aby zrobić sobie savea do dwójki to faktycznie historia opowiedziana w dwójce jest jak dla mnie po prostu wyrwana z uni mass effecta. Wystarczyło by żeby scenarzysta wyjaśnił po kiego grzyba był budowany terminator, a nie zostawia nam to do domyślenia się. Gdyby nie to, to uznałbym że me2 jest lepsze od me1.

No bo co my tu mamy:

Me1-cienka walka, epicka fabuła (epicka... Jak to słowo pięknie brzmi xD)

Me2-super walka, cienka (aczkolwiek nadal epicka) fabuła (ten problem póki co łagodzi mi overlord)

To tylko moja opinia i apeluje aby nie stała się ona kolejną przyczyną bezsensownych kłótni.

Pytanie. Po egzaminie gimnazjalnym ściągnę sobie lotsb. Tylko mam pytanie. Czy jak mam przerobioną polską wersję na kinową to instalator od me2 polish group albo sama gra nie będzie sie po instalacji krzaczyć??

Pytanie2. Wiadomo jak idą prace nad spolszczeniem do arrival?? Bo za dwa tygodnie (po egzaminach) chciałbym sobie pograć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Me1-cienka walka, epicka fabuła (epicka... Jak to słowo pięknie brzmi xD)

Me2-super walka, cienka (aczkolwiek nadal epicka) fabuła (ten problem póki co łagodzi mi overlord)

No wiesz z tą cienką walką to zależy jak kto woli, ja na przykład wolę tę z ME1, daje mi więcej frajdy niż ta z ME2. No cóż są gracze którzy kombo krycie się za przeszkodami + autoregeneracja kochają a są tacy którzy wolą klasyczne strzelaniny + apteczki (w tym wypadku omni żel), ja wolę to drugie :)

A co do walki to taka super nie jest gdy gra ładnie buguje (szczególnie granie szturmowcem, to przez ten bug z mocą nie przetrwałem fal w Arrivalu)

Pytanie. Po egzaminie gimnazjalnym ściągnę sobie lotsb. Tylko mam pytanie. Czy jak mam przerobioną polską wersję na kinową to instalator od me2 polish group albo sama gra nie będzie sie po instalacji krzaczyć??

Raczej nie ale mogą wystąpić problemy (tak jak u mnie w przypadku zainstalowania Arrival) że DLC będą mieli niekiedy Angielskie opisy (np. u mnie to bronie, nazwy misji z DLC np. Shadow Broker base, czy inne nazwy DLC).

A co do spolszczenie to jeszcze trochę trzeba czekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...