Skocz do zawartości
RoZy

Mass Effect (seria)

Polecane posty

Oj ja juz czuje ze chyba zagram ponownie w ME1 jako renegat (zrobie wszystko na odwrot :

zabicie wrexa, zabicie rakni, wybicie kolonialnych zombie, pomoge Cerberusowi, zabije rade, romans z ashley,

i teraz pytanie jak wplywa na ME2

zabicie asheley albo tego drugiego?

- zabilem oczywiscie faceta i zastanawiam sie co by bylo gdybym go zostawil przy zyciu?)

Tak by w me2 stac sie zlym :diabelek:

I tez jaka klase polecacie? Udalo mi sie przejsc ME1 jako Vanguard i to samo robie w ME2.

Zastanawialem sie teraz nad Infiltratorem albo Engineer (na bank nie chce byc soldierem). Ktora klasa jest ciekawsza i oferuje wiecej smaczkow w me2? Co Wy na to? Polecacie cos?

Natomiast definitywie nie podoba mi sie to ze sa naboje w ME2! Ludzie, grajac jako szturmowiec:

1. jest bardzo malo ammo do shotguna,

2. ammo do pisteletu konczy sie po paru sekundach

3. a korzystanie z uzi.... eh...

Czy jest jakis sposob by na normandii uzupelnic sobie amunicje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem ME2 i muszę powiedzieć, że jestem naprawdę pozytywnie zaskoczony. Większość elementów, jakie były zaserwowane w grze, przyjąłem bez zarzutów. Walka, pokazanie towarzyszy oraz konstrukcja misji (schematyczna, jednak do przełknięcia) czyni z tego tytułu naprawdę niezłą grę akcji. Choć nadal inteligencja naszych kumpli oraz zastosowanie umiejętności na wyższych poziomach trudności wymaga dopracowania. Poza tym, to jedyna gra z tego roku, która mi się spodobała i którą na pewno odpalę jeszcze nie raz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast definitywie nie podoba mi sie to ze sa naboje w ME2! Ludzie, grajac jako szturmowiec:

1. jest bardzo malo ammo do shotguna,

2. ammo do pisteletu konczy sie po paru sekundach

3. a korzystanie z uzi.... eh...

Czy jest jakis sposob by na normandii uzupelnic sobie amunicje?

Hmm, ja jakoś nigdy nie miałem kłopotu z amunicją, bo na mapach było jej bardzo dużo, a do tego wypadała z niektórych wrogów. Po pewnym czasie będziesz mógł powiększyć magazynek, a później otrzymasz również broń, która będzie miała bardzo dużo ammo i będzie bardzo dobra.

Zastanawialem sie teraz nad Infiltratorem albo Engineer (na bank nie chce byc soldierem). Ktora klasa jest ciekawsza i oferuje wiecej smaczkow w me2? Co Wy na to? Polecacie cos?

Gra adeptem jest bardzo ciekawa i o wiele przyjemniejsza niż w ME 1. Również gra żołnierzem nabrała rumieńców m.in. dzięki możliwości doboru amunicji różnego rodzaju. Moim zdaniem najlepiej grać klasą tzw. pure niż mieszanką, choć w ME 2 każda klasa ma swoje własne umiejętności (nie jak w ME 1), więc każda klasa ma swoje "smaczki".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawialem sie teraz nad Infiltratorem albo Engineer (na bank nie chce byc soldierem). Ktora klasa jest ciekawsza i oferuje wiecej smaczkow w me2? Co Wy na to? Polecacie cos?

Zdecydowanie Infiltrator, moja ulubiona klasa, głównie dlatego, że kamper ze mnie ;p Ale zdecydowany plus za bullet time przy zoomie i Tactical Cloak.

Moją drugą ulubioną klasą jest Sentinel, jako jedyna klasa ma skille by przebić się przez każdy typ osłony no i Tech Armor z ulepszonym zasięgiem to naprawdę przydatny skill.

Na trzecim miejscu jest Adept, moce biotyczne w dwójce są naprawdę nieźle zrobione i jeżeli masz wszystkie upgrady, to Throw możesz używać zamiast pistoletu. Ta klasa chyba najlepiej radzi sobie z mrowiem, głównie dzięki Improved Shockwave.

Na czwartym miejscu Soldier, z bonusowym Geth Shield Boost i Adrenaline Rush można zrobić niezłego tanka, ma dostęp do największej liczby broni i tylko on może mieć karabin Revenant, który po prostu niszczy.

Na piątym miejscu Vanguard, głównie dlatego, że niezbyt myślałem przy używaniu Charge i często ginąłem ;p Ale to naprawdę fajna klasa. Charge + shotgun Claymore + amunicja zapalająca = trololololo

Na ostatnim miejscu Engie, gdyż nie ma żadnych unikalnych skilli i grając tą klasą miałem najmniejszą frajdę z gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Kazman!!

Te 3 pierwsze klasy ktore opisujesz bardzo mnie interesuja :D!! Ten cloak niesamowicie wyglada! Biotyk ma fajne moce a na sentinel (bio+eng?) to sie zbytnio nie znam...

Zdziwila mnie odpowiedz scorpixa ze lepiej grac pure klasami niz mieszankami? Zgadzam sie ze kazda klasa ma swoje wlasne "perks" ale uzywajac takich jak vanguard czy infiltrator mozna pogodzic dwie super klasy :)!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdziwila mnie odpowiedz scorpixa ze lepiej grac pure klasami niz mieszankami? Zgadzam sie ze kazda klasa ma swoje wlasne "perks" ale uzywajac takich jak vanguard czy infiltrator mozna pogodzic dwie super klasy

Po prostu przyzwyczajenie z jedynki, gdzie łatwiej było jednak grać klasą pure i ganiać z towarzyszami, którzy również byli pure class.

Wrażenia z filmiku "Lair of the Shadow Broker:

Jak każdy inny trailer BioWare: Boski. Nie jestem pewien, ale ten Drell na początku to Feron.

Ogólnie trailer zapowiada się na naprawdę długi (na pewno dłuższy od Overlord), a przy tym ma zawierać dużo więcej elementów, w tym takich, których nie było w Mass Effect 2. Zainteresowała mnie walka (chyba na Illium), przy użyciu samochodów, która przypominała mi tą z trailera SW:TOR. Na dodatek możliwość kontynuowania romansu z Liarą T'soni i (ma nadzieję) większy udział w misji towarzyszy niż w Overlord. Moim zdaniem będzie to najlepsze DLC jakie się ukazało do tej pory :).

No cóż pozostało czekać na 7 września, by sprawdzić, czy Handlarzem Cieni jest.....Conrad Verner :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj zapowiada sie ciekawie :D!

A tak z ciekawosci, zainstalowalem ME2, pogralem juz pare tam godzin i zastanwiam sie teraz czy paki z cerberusa (ten bounty hunter itd) same sie sciagaja czy trzeba cos gdzies kliknac by sie sciagnely?

Dodatkowo czy ktos z Was kupil te paki zwiazane z helmami, broniami itd?A w Overload juz graliscie- jakie sa Wasze wrazenia? Jest polska wersja? Czy sa ...znowu... problemy?

PS: fajna oferta dla osob ktore jeszcze nie maja ME2! Allegro

Edytowano przez latouffe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo czy ktos z Was kupil te paki zwiazane z helmami, broniami itd?A w Overload juz graliscie- jakie sa Wasze wrazenia? Jest polska wersja? Czy sa ...znowu... problemy?

Packi z pancerzami i broniami to raczej wyrzucanie kasy w błoto. No chyba że lubisz bawić się broniami i kochasz różnorodność.

Co do Overlord jest to bardzo dobry DLC. Ma ciekawą fabułę, ładną nową planetę i całkiem fajnie wykorzystanego Hammerheada.

Moim zdanie jeśli podoba ci się ME 2 jest to DLC, które warto mieć. Jedynymi wadami są krótki czas potrzebny na przejście 5 misji składających się na fabułę (3 godziny i koniec), a także milczenie towarzyszy (po pewnym czasie gracz dziwnie się czuję, bo tak fajne postacie po prostu milczą). Warto kupić sobie to DLC, a pry okazji kupić tyle punktów, by było nas stać na DLC z Liarą :)

Overlord działa bez problemu, a napisy są polskie (głosy chyba też).

A tak przy okazji, w 50 sekundzie Shepard krzyczy "Liara is in there" a potem widać jakiś wybuchający budynek. Widać że możemy dostać tutaj dylemat, dorwać Shadow Brokera albo uratować Liarę. Tak przynajmniej mi się wydaje.

Coś takiego, jak przy misji lojalnościowej Zaeeda? (pracownicy czy zemsta). Czas pokaże, ale prawda może okazać się o wiele bardziej skomplikowana.

PS: Ktoś wie od której godziny będzie można kupić DLC 7 IX? Bo chcę zacząć grać, jak najszybciej :)

Edytowano przez scorpix
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem również to że ludzie odpowiedzialni zarówno za ME jak i DA robią te wszystkie DLC na siłę. O ile jeszcze Liarę i SB zrozumiem, bo sama handlowała informacjami żeby do niego dotrzeć ( po co, nie wiem ), a tu mamy Morrigan, "przecież gracze ją uwielbiają" więc trzeba zrobić DLC. Tylko jak? No tak, przecież najbardziej tajemniczy początek należał do wolnego elfa, więc wykorzystamy lustro... Teraz tylko czekam na DLC do ME zawierającego wątek Ashley/Kaidana. No i jeszcze jeden, gdzie będziemy szukać leku dla Jockera ( nie ździwiło Was że w ME2 mogliśmy pomóc właściwie każdemu załogantowi, tylko nie jemu? ).

Edytowano przez Rainrir
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to sobie kupie tyle punktow by starczylo na te dwa dlc :D

a czy ktos moze odpowiedziec na:

"A tak z ciekawosci, zainstalowalem ME2, pogralem juz pare tam godzin i zastanwiam sie teraz czy paki z cerberusa (ten bounty hunter itd) same sie sciagaja czy trzeba cos gdzies kliknac by sie sciagnely?"?

thx!

PS: Wlasnie obliczylem ze wszystke wazne dlc (katsumi, overload i liar of the shadow broker) kosztuja (360+360+560)=1920 czyli trzeba kupic 800 punktow + 1200 = 2000p czyli 17,5 euros

Mozna tez to rozegrac tak ze sie kupuje 1600 + 560 = 2160 czyli 19 euros i miec w zapasie 240 punktow czyli np na jeszcze jakis pakiet ;)

Edytowano przez latouffe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem również to że ludzie odpowiedzialni zarówno za ME jak i DA robią te wszystkie DLC na siłę. O ile jeszcze Liarę i SB zrozumiem, bo sama handlowała informacjami żeby do niego dotrzeć ( po co, nie wiem ), a tu mamy Morrigan, "przecież gracze ją uwielbiają" więc trzeba zrobić DLC. Tylko jak? No tak, przecież najbardziej tajemniczy początek należał do wolnego elfa, więc wykorzystamy lustro... Teraz tylko czekam na DLC do ME zawierającego wątek Ashley/Kaidana. No i jeszcze jeden, gdzie będziemy szukać leku dla Jockera ( nie ździwiło Was że w ME2 mogliśmy pomóc właściwie każdemu załogantowi, tylko nie jemu? ).

DLC robione na siłę to może są tę z packami z ubraniami i z bronią, ale na pewno nie tę dodające misję fabularne, bo nad tymi trzeba jednak trochę posiedzieć.

Po co Liara handlowała informacjami? Może po to by dowiedzieć się, jak najwięcej się da o powiązaniach Handlarza Cieni, czy spróbować wniknąć w system handlowania informacjami Handlarza Cieni.

Co złego widzisz w dodawaniu DLC ze znanymi postaciami? Jest to dla fanów całkiem niezła gratka, by móc kontynuować znajomość z postaciami poznanymi w pierwszej części, a które nie znalazły się w załodze.

Nie JOCKER tylko JOKER!!! Szukanie leku dla Jokera? Ty w ogóle wiesz na co on choruję? Swoją drogą DLC z historią Jokera byłoby całkiem fajnym pomysłem, ale to już chyba materiał na ME 3.

a czy ktos moze odpowiedziec na:

"A tak z ciekawosci, zainstalowalem ME2, pogralem juz pare tam godzin i zastanwiam sie teraz czy paki z cerberusa (ten bounty hunter itd) same sie sciagaja czy trzeba cos gdzies kliknac by sie sciagnely?"?

Jeśli ściągnąłeś ze strony BioWare i zainstalowałeś owe packi, chyba wystarczy włączyć połączenie z Cerberus Network w grze, by pojawiły się w grze.

Hmm wasz informator (czyli ja ^^ ) znalazł coś ciekawego o "Lair of the Shadow Broker"

Like many of our missions, you can do the Shadowbroker DLC before or after the suicide mission. However, because we understood that most players would be coming to this after the suicide mission, we weighted the dialog much more heavily toward the assumption that the player had already completed it."

So, you CAN do it before you do the suicide mission, but you'll get a different (and possibly more flavorful) reaction if you play it after.

Czyli dialogi będą się różniły w zależności od tego czy wykonaliśmy ostatnią misję czy jeszcze jej nie zrobiliśmy. Ciekawe w jakim stopniu i czy Liara zareaguje jakoś na zdradzenie jej z Tali czy Garrusem. Byłoby fajnie, a jak będzie to zobaczymy.

EDIT: Hmm kolejne informacje. Znalazłem zapowiedź dlc na XBox 360, gdzie opisane zostały dwa Gameplaye.

1. Gameplay z pościgu. Recenzent uznał ten fragment za miły przerywnik przypominający mu pościg z filmu "Piąty element". Nie jest to trudny fragment i został zrealizowany dobrze.

2. Gameplay z walki z pierwszy (to znaczy że będzie więcej bossów!!!). Walka ciekawa i trudna.

Kolejne powody, by kupić to DLC.

PS: Te dwa elementy zajęły mu około pół godziny, więc jest nadzieja że będzie to całkiem długiem DLC.

Edytowano przez scorpix
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo jest powodów, aby kupić DLC, ale trzeba się przy tym trochę pomęczyć. Ja jednak nie uznaje kupowania tych pożal się boże dodatków, które to są wyciętymi fragmentami z gry. Im więcej osób kupuje DLC tym bardziej ta cholerna polityka się przyjmuje i uradowane Bioware obiecuje wszędzie nowe DLC dla fanów tak bardzo je kochających ... absurd. Obiecują dodatki, a potem się usprawiedliwiają że nie mogli zrobić nawet kiepskich napisów, ale my dalej kupujemy to gó*** bo wycieli najlepsze fragmenty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jeśli ściągnąłeś ze strony BioWare i zainstalowałeś owe packi, chyba wystarczy włączyć połączenie z Cerberus Network w grze, by pojawiły się w grze."

Nie nie sciagnalem. po prostu kupilem uzywany ME2, sprzedajacy podal mi username i password do cerberusa. Podlaczylem sie do niego i co? Same te packi z cerberusa mi sie sciagnely? Czy musze gdzies kliknac w menu? Dzieki za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zalogowałeś się do sieci cerberusa musisz zalogować się na ttp://social.bioware.com/ i tam poszukać sekcji z której pobrać możesz te packi. Możesz też w menu głównym gry na tym laptopie od sieci cerberusa poszukać czy są jakieś pakiety do pobrania

Edytowano przez Abyss
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo jest powodów, aby kupić DLC, ale trzeba się przy tym trochę pomęczyć. Ja jednak nie uznaje kupowania tych pożal się boże dodatków, które to są wyciętymi fragmentami z gry. Im więcej osób kupuje DLC tym bardziej ta cholerna polityka się przyjmuje i uradowane Bioware obiecuje wszędzie nowe DLC dla fanów tak bardzo je kochających ... absurd. Obiecują dodatki, a potem się usprawiedliwiają że nie mogli zrobić nawet kiepskich napisów, ale my dalej kupujemy to gó*** bo wycieli najlepsze fragmenty.

Hmm, mi też nie podoba się zbytnio idea DLC, ale fajnie zagrać w coś nowego, oczekując Mass Effect 3. DLC to dla mnie po prostu nowy rodzaj wydania dodatków do gier (za 54,90 kupiłem też dodatek do Diablo II, a single dał mi zabawy na około 5h, więc czasowo jest równo).

Co do tego DLC może został wycięty, ale tera dopracowali go do perfekcji, by stał się naprawdę długim zadaniem, a nie jak 3/4 misji pobocznych.

Nie nie sciagnalem. po prostu kupilem uzywany ME2, sprzedajacy podal mi username i password do cerberusa. Podlaczylem sie do niego i co? Same te packi z cerberusa mi sie sciagnely? Czy musze gdzies kliknac w menu? Dzieki za pomoc!

Musisz wejśc na owe konto na bioware social network i w zakładce "Your registered game promotions" (zakładka profile), znaleźć DLC i ściągnąć je na swojego kompa, a później zainstalować.

Odpowie mi ktoś na pytanie dlaczego nie ma w ME2 Wrexa oraz Kaidana?

Są, o ile przeżyli, a gdzie ich spotkasz, to już zostawiam tobie do odkrycia.

Edytowano przez scorpix
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DLC robione na siłę to może są tę z packami z ubraniami i z bronią, ale na pewno nie tę dodające misję fabularne, bo nad tymi trzeba jednak trochę posiedzieć.

Po co Liara handlowała informacjami? Może po to by dowiedzieć się, jak najwięcej się da o powiązaniach Handlarza Cieni, czy spróbować wniknąć w system handlowania informacjami Handlarza Cieni.

Co złego widzisz w dodawaniu DLC ze znanymi postaciami? Jest to dla fanów całkiem niezła gratka, by móc kontynuować znajomość z postaciami poznanymi w pierwszej części, a które nie znalazły się w załodze.

Nie JOCKER tylko JOKER!!! Szukanie leku dla Jokera? Ty w ogóle wiesz na co on choruję? Swoją drogą DLC z historią Jokera byłoby całkiem fajnym pomysłem, ale to już chyba materiał na ME 3.

No dobra, masz tu trochę racji jeśli chodzi o te DLC nie wnoszące do gry praktycznie nic, a te dodające rozwinięcie wątków niezakończonych też jest miłe. Po prostu pisząc to myślałem o EA Polska i stąd się wzięło to co napisałem.

Wątku fabuły LotSB nie będę już w sumie poruszał, bo domysły nic nam nie dadzą. W trailerze słychać też było jak ktoś mówi Liarze że ktoś chce/chciał zabić Shepa. Może to nią kierowało?

A, i jeszcze jedno. JOKER. Szybko pisałem, to i błąd się wkradł. Wiem też że jego choroba powodująca wysoką łamliwość kości jest nieuleczalna ( czy też genetyczna ), ale zawsze jakoś można człowiekowi ulżyć w cierpieniach. Chociaż sam JOKER mówił że nie potrzebuje współczucia. Jednak jest on jedną z bardziej rozpoznawalnych postaci w ME i coś powinien mieć, poza krótkim etapem

podczas porwania przez Zbieraczy

.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie JOCKER tylko JOKER!!! Szukanie leku dla Jokera? Ty w ogóle wiesz na co on choruję? Swoją drogą DLC z historią Jokera byłoby całkiem fajnym pomysłem, ale to już chyba materiał na ME 3.

Oj tam, oj tam. Każdemu może się zdarzyć literówka. A tak naprawdę nie jest ważne na co choruje, bo to s-f i wszycho może się wydarzyć. W końcu Shepard został wskrzeszony, jakoś nie wierze, że gdyby się uparli to nie wyleczyli by Jokera, chociażby jakimiś modyfikacjami. Mało prawdopodobne, ale nie niemożliwe.

A tak w ogóle to jestem za, jeśli chodzi o jakąś fajną misje z Jokerem. Tylko już wolę poczekać na ME3, bo nie lubię DLC.

Edytowano przez Lellandra
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie zauważyliście że Jo©kera też troche podleczyli ? W pierwszej części nie widziałem fragmentu żeby chodził, albo chociaż wstał z fotela. W dwójce może normalnie chodzić

można nawet przejść się po SR2 w jego skórze

. W końcowym filmiku nawet strzela, więc

kości mu się nie połamią

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rola Jokera na pewno zostanie zwiększona. Może wydadzą DLC z misją opowiadającą historię z życia naszego pilota.

Ogólnie w ME3 jest szansa na dodanie przez BioWare na możliwość prowadzenia romansu z Jokerem, bo fani strasznie na to naciskają, więc może BioWare się ugnie.

Oj tam, oj tam. Każdemu może się zdarzyć literówka. A tak naprawdę nie jest ważne na co choruje, bo to s-f i wszycho może się wydarzyć. W końcu Shepard został wskrzeszony, jakoś nie wierze, że gdyby się uparli to nie wyleczyli by Jokera, chociażby jakimiś modyfikacjami. Mało prawdopodobne, ale nie niemożliwe.

Taa to s-f, ale raczej nie chcieliby wydać tyle kasy na lek dla Jokera, a po za tym ta choroba to swoisty znak rozpoznawczy Jokera, z którym kojarzą go fani, więc po co to zmieniać?

Wątku fabuły LotSB nie będę już w sumie poruszał, bo domysły nic nam nie dadzą. W trailerze słychać też było jak ktoś mówi Liarze że ktoś chce/chciał zabić Shepa. Może to nią kierowało?

Polecam lekturę komiksu Mass Effect: Redemption (w Polsce można kupić za 10 zł w kiosku), tam można się dowiedzieć paru szczegółów o fabule tego DLC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Scorpix: Wielkie dzieki :. Sprobuje dzisiaj sciagneac te pare dodatkow z cerberusa.

Mowisz ze fani ubiegaja sie o romans z Jockerem w ME3. A skad masz te informacje? MAsz jakies strony faowskie polskie/ang. do polecenia?

Mowia o DLC, uwazam ze takie packi jak z dodtakowa armura cy bronia sa packami na sile. To sa itemy ktore zostaly wymyslone podczas tworzenia gry i powinny byc dostepne w podstawce! IMO takie historie jak z Lair of the SB zostaly tylko nakreslone podczas produkcji i dopiero teraz kiedy bioware ma czas moze dopracowac i wydac takie piekne DLC :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowisz ze fani ubiegaja sie o romans z Jockerem w ME3. A skad masz te informacje? MAsz jakies strony faowskie polskie/ang. do polecenia?

Codziennie patrzę na forum BioWare social network i tam można znaleźć parę tematów o tym. Chociaż tam są różne pomysły, ale ten wydaję mi się na ciekawy i możliwy do realizacji.

http://social.bioware.com/forum/1/index

Ogólnie z tego forum dowiaduję się wielu rzeczy o Mass Effect i dodatkach do niego.

Aha i kontynuuje krucjatę: JOKER, a nie JOCKER (Smuggler walczył o nazywanie CDA czasopismem, to ja powalczę o poprawną pisownię postaci z ME).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...