Skocz do zawartości
RoZy

Mass Effect (seria)

Polecane posty

Mi się wydaje że problem działania DLC z grą nie polega na tym że mamy zlokalizowaną wersję językową bo skoro możemy sobie bez problemu zmienić język na ENG więc pliki wersji angielskiej mamy i wtedy DLC by znalazło te pliki i nie byłoby problemu tylko mając grę po Pol, DLC mielibyśmy po ENG więc problem musi tkwić w kodzie gry. Z reguły gdy mamy grę ze zmienionym językiem z POL na ENG to wciąż mamy pliki wersji POL więc też mogą być problemy. Więc jak pisałem problem może tkwić w kodzie gry (którego EA bądź BioWare nie może zlokalizować) lub EA chce się wykręcić od spolonizowania nawet kinowego dodatku.

Jeszcze nie zostało zapowiedziane kiedy DLC wychodzi więc możliwe że jest jeszcze w trakcie produkcji więc jakim cudem EA Polska może wiedzieć że nie będzie działać z Polską wersją gry. Z reguły Czechy, Słowacy i Węgrzy chyba też mają wersję ENG gry ale chyba wydaną przez EA Polska (nie wiem ale chyba EA Polska tam wydawała ME2) więc coś EA Polska musiała coś schrzanić w kodzie gry bądź to posunięcie BioWare a nie wersji językowej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz angielską wersję to przeczyłoby jakiejkolwiek logice, gdyby zablokowali pobieranie z IP w wymienionych krajach. Wiązałoby się to z utratą prostych dochodów (na inne wersje niż anglojęzyczne, trzeba wyłożyć dodatkową kasę) a co to za problem zapłacić dolarami/funtami/euro w internecie, w erze paypala i innych podobnych serwisów. Osobiście to współczuję wam, wielbiciele polskich lokalizacji i życzę Wam szczęścia, może uda wam się coś zdziałać.

Z tego co czytałem, to jeśli pobierzesz to DLC na ME2 wydane przez EA Polska, to po prostu się nie zainstaluje/całe ME2 się zacznie krzaczyć.

Może to jednak tylko kwestia pogrzebania ręcznego w plikach DLC i ręcznej zmiany ponownie...

PS http://img227.imageshack.us/img227/7/imagewi.png :D

W tej rozmowie mam ochotę być Renegatem. :P

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez dwóch zdań też wybrał bym renegata, nawet jeśli by to nie pomogło w sprawie DLC to mielibyśmy mniej problemu na przyszłość ;) A więc musicie sprawić by Grunt przeżył ostatnią misję :D

Nie no, z tym DLC to zawalili a co do pirackie DLC+oryginał ME2 to problem z sypaniem gry jest tylko wtedy gdy jest się podłączonym do sieci Cerberusa, wiem bo kolega tak robi. Kupuje oryginały i piraci DLC, zawsze mu mówiłem by przestał ale teraz myślę, że ma rację :/ Sam już nie wiem :/

Spriggs- problem nie leży po stronie pojawienia się DLC o ile nie było by ono tak ważne, dla jednych mniej dla drugich więcej. Fani Liary na pewno są mocno wkurzeni ale myślę, że większość ludzi także tylko troszkę mniej bo to DLC zdradza tożsamość jednego z najbardziej tajemniczych gości w ME.

Edytowano przez Darkmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to właśnie jest skandal, traktować w ten sposób ludzi którzy zatrzymali, i uratowali Europę od rządów komunistycznych.
Europę od "rządów komunistycznych" nie uratowało nic, chyba, że mówimy o jej zachodniej części, w której to "na wszelki wypadek" Amerykanie zostawili masę wojska i wszelakiego uzbrojenia (wyścig zbrojeń był jednym z czynników warunkujących zarżnięcie gospodarki ZSRR). Zimna wojna, pl0x pl0x?

No i popisałbym sobie jak wyobrażam sobie rozwiązanie problemu składu w ME3 ale widzę, że większość z was nie jest w humorze ;p
Cicho, nie psuj tego nastroju żałoby. W końcu, nie ma to jak sobie polamentować ;>

@Fristron

Coraz lepsze te obrazki.

@Darkmen

Mnie to zastanawia tylko, jak to będzie z fabułą ME3. Osobiście poczuję się "nieco" zawiedziony, jeżeli się okaże, że mam braki w historii, bo nie wysupłałem kilkudziesięciu złotych więcej/nie urodziłem się na Zachodzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta sytuacja aż prosi się aby do sceny w której Shepard uderza reporterkę w twarz dodać odpowiedni tekst. Pozostaje nam czekać na jakieś oficjalne wieści od EA na temat tego dlc, liczę jednak że ukarze się ono chociaż w angielskiej wersji językowej dla naszego kraju.

EA assuming direct control !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to właśnie jest skandal, traktować w ten sposób ludzi którzy zatrzymali, i uratowali Europę od rządów komunistycznych.

To akurat był żart, sorki za moje poczucie humoru jeśli kogoś uraziłem.

@Up

Też mam wielką nadzieje że jednak ten problem zostanie rozwiązany :) Ale EA wbiło nam fanom nóż w serce, i ta rana szybko się nie zabliźni (to tylko taka metafora)......

@Firston

Boski obrazek :D Najlepsze jest z Gruntem jak dla mnie :P

Edytowano przez Robertson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darkmen

Mnie to zastanawia tylko, jak to będzie z fabułą ME3. Osobiście poczuję się "nieco" zawiedziony, jeżeli się okaże, że mam braki w historii, bo nie wysupłałem kilkudziesięciu złotych więcej/nie urodziłem się na Zachodzie.

No i to jest druga rzecz jaka mnie wkurza, jak Bioware rozwiąże tą sprawę to nie wiem, ale będzie ciężko.

Ja w sumie to nawet EA powinienem dziękować, tak przynajmniej już nie kupię punktów ale jakoś teraz kasa na punkty sądzę by się znalazła :/ To dla mnie najważniejsze DLC, EA załatwiło nas a ja im nie wybaczę, nie kupię już nic od EA POLSKA :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wscieklem sie na ta afere z DLC jak diabli.

Co prawda mam w domu angielska wersje i polska i osobiscie nie dotyka mnie ta afera tak jak innych graczy ale jest to zagranie nie w porzadku.

Co ciekawe jeden z moich kolegow namietnie grajacy i posiadajacy oryginalne gry kupowane tutaj na miejscu w Irlandii korzysta tez z jakis warezowych stron sciagajac sobie polskie wersje tych samych gier nie wiem po cholere ale nie o tym pisze.

Powiedzial mi ze nastapil skokowy wzrost sciagniec ME 2 w wersji angielskiej na tych stronach.

Takie zagranie ze strony EA jak widac spowodowalo wzrost sciaganych spiraconych wersji gry.

Osobiscie cala ta sytuacja jestem zniesmaczony i z rezerwa bede podchodzil do dalszych ofert EA lub tez wogole przeniose sie na angielskie wersje.

A tak milo czasem bylo posluchac ojczystego jezyka niezaleznie w jakim wykonaniu.....no coz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie aż tak bardzo to nie rusza bo jeżeli to jest wina jedynie polskiej wersji to wszyscy mający oryginał na pc sobie poradzą. Wystarczy ściągnąć EA download manager i posiadając polska wersje można mieć oryginał w wersji angielskiej na której dlc powinno działać. Chyba, że Bioware zastosuje jakieś blokady IP czy coś w tym stylu, że nawet jego zakup będzie nie możliwy.

Odnośnie tego dlc mnie bardziej wkurza, że ono jest dużo ważniejsze fabularnie niż wcześniejsze dlc czy nawet questy w grze. Według mnie powinno być ono jednym z darmowych dlc wydanych zaraz po premierze tak jak Zaeed, szczególnie biorąc pod uwagę, że cały wątek Liary nie był dokończony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zgadzam się, to DLC powinno być darmowe, w końcu pomagamy tu postaci dobrze znanej i ma ono związek z komiksem. Ale to jest też dobry sposób by wyciągnąć kasę od ludzi bo sam bym kupił choć dalej uważam DLC za okradanie klienta (Daj leszczu Cash-DLC jak to napisał redaktor CDA :)) ale to DLC jest dla mnie bardzo ważne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umieszczenie wersji kinowej, w polskiej wersji ME2, też było "problemem technicznym"?! Trzeba było tylko kilka godzin, by internauci rozwiązali "problem". Możemy mieć nadzieje, że i w tym przypadku tak będzie!

Poza tym, modyfikując grę na wersję kinową, nie zmieniamy gry na angielską, z podmienionymi napisami? W DLC pewnie będzie polski plik .tlk, tylko ukryty, sęk w tym, by go odpowiednio użyć. EA nie dała możliwości automatycznej instalacji wersji pl-eng z własnej pazerności, gnuśności itp. tak będzie i w tym przypadku. Wszystko trzeba robić samemu...

?Just once I'd like to ask someone for help and hear them say ?Sure. Let's go. Right now. No strings attached.??

Edytowano przez Ashald47
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zgadzam się, to DLC powinno być darmowe, w końcu pomagamy tu postaci dobrze znanej i ma ono związek z komiksem. Ale to jest też dobry sposób by wyciągnąć kasę od ludzi bo sam bym kupił choć dalej uważam DLC za okradanie klienta (Daj leszczu Cash-DLC jak to napisał redaktor CDA :)) ale to DLC jest dla mnie bardzo ważne.

Też się zgadzam co do tego DLC. Jestesmy teraz w erze mikropłatności, a każdy producent gier chce się jak najbardziej dorobić :/. A co do DLC do ME2 to to już jest wyjątkowa perfidność, bo przecież różne dialogi np. Kasumi były już w grze, ale zostały usunięte i wykorzystane jako "Dowód Ludzkiej Chciwośi" :D

A co do sytuacji z EA to wydaje mi się że możemy liczyć tylko na fan-moderów, tak jak w przypadku firmy Obsidian która przez swoje "widzi mi się" zabroniła polonizacji Kotora2, ale wtedy fani sie nie dali i powstało spolszczenie. Wydaje mi się że i teraz tak może być, a EA przez swoją głupią politykę dużo na tym straci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nikt nie zwrócił uwagi na to co napisałem wcześniej więc powtórzę to w punktach:

+ DLC ma problemy techniczne z działaniem gry w Polsce, Czechach, Słowacji i Węgrach co raczej nie jest spowodowane lokalizacją gry.

Dla tych którzy nie zrozumieli o co chodzi to uproszczę. W Czechach, Słowacji i Węgrach nie ma POLSKIEJ wersji językowej gry a raczej oryginalną Angielską bądź wersję kinową.

+ Zamiana wersji językowej z Polskiej na Angielską jest wątpliwe by coś dało bo dalej będą pliki Polskiej Wersji Językowej które DLC raczej znajdzie więc by trze bało pozbyć się wszystkich plików wersji Polskiej i wtedy ściągnąć Angielską wersję DLC i wtedy mamy tą samą wersję co w Anglii czy Ameryce.

+ Jeżeli lokalizacja nie jest problemem to DLC bez problemu się zainstaluje na naszej Polskiej kopii gry wykrywając i tak pliki Angielskiej wersji językowej co sprawi że grę będziemy mieć w pełnej bądź kinowej Polskiej wersji językowej a DLC normalnie w całości po angielsku bo DLC ma własne pliki językowe.

+ DLC nie ma jeszcze daty premiery więc możliwe że jest jeszcze w produkcji i jakim cudem EA Polska bądź EA może wiedzieć czy DLC działa z Polską, Słowacją, Czeską i Węgierską wersją gry? Możliwe że DLC jest testowane w siedzibie BioWare z kopią gry z każdego kraju i szukają jakiś błędów z działaniem i podali EA że są problemy z tymi kopiami w tych krajach i będą próbowali to naprawić a EA podało że nie będzie DLC z powodu problemów technicznych po to by jak najszybciej wydać to DLC ale BioWare może się sprzeciwia bo chce naprawić te błędy by KAŻDY mógł zagrać i mogą być jakieś kłótnie pomiędzy EA a BioWare (bo wciąż nie jest znana data premiery DLC a tym bardziej EA Polska nie wypowiada się nawet nic nie odpisali redaktorom CDA).

+ Jeżeli ten błąd pojawia się tylko w tych wersjach językowych więc EA Polska coś musiała zrąbać w kodzie gry bądź BioWare dostarczyło jakąś uszkodzoną kopię i teraz EA Polska wraz z BioWare próbuje naprawić ten błąd. Nie wiem kto wysyłał kopie gry do Czech, Słowacji i Węgier ale wydaje mi się że to EA Polska bo jednak graniczymy z tymi krajami (prócz Węgier).

+ Gdyby tym problemem technicznym byłoby niechęć/problemy przy lokalizacji to dla czego Czesi, Słowacy i Węgrzy też nie mogą mieć tego DLC? Jak wiadomo tym krajom raczej nie jest potrzebna POLSKA Lokalizacja.

+ Możliwe że EA Polska nie jest głównym winowajcą tego problemu ale bynajmniej możemy czuć się oszukani ale należą w kręgu podejrzanych że to ich wina tego Problemu Technicznego ale też w tym kręgu może być BioWare.

P.S. Wie ktoś kiedy się ukaże drugi komiks Mass Effect bo pierwszy już skończyłem i oceniam go na zasłużoną 10+/10 plus :ok: i :thumbsup:

Edytowano przez Matison
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zgadzam się, to DLC powinno być darmowe, w końcu pomagamy tu postaci dobrze znanej i ma ono związek z komiksem. Ale to jest też dobry sposób by wyciągnąć kasę od ludzi bo sam bym kupił choć dalej uważam DLC za okradanie klienta (Daj leszczu Cash-DLC jak to napisał redaktor CDA :)) ale to DLC jest dla mnie bardzo ważne.

No sorry, jak daja dodatkowe stroje czy bronie to od razu jest lament ze kaza placic za byle co, teraz ma wyjsc cos faktycznie waznego to lament bo wazne dla fabuly to powino byc za darmo, moze w ogole EA i Bioware powinny oddac za darmo ME2 i ME3 wszytkim co kupili ME1 bo w koncu sa wazne i bez nich nie dowiedza sie istotnych rzeczy z fabuly.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zgadzam co do tego DLC. Jestesmy teraz w erze mikropłatności, a każdy producent gier chce się jak najbardziej dorobić
Znowu. Co Wy, banda milionerów? Pracujecie za darmo? Z chęcią bym zobaczył, jak któryś z Was altruistycznie ciągnie na etacie czy dwóch, cwaniaki. Ludzie muszą z czegoś żyć. Głupie gadanie "OMG ocb MAM PŁACIĆ ZA ICH PRACE!??!?!!!oneone!? SKANDAL!" niczego nie zmieni, co najwyżej wyrobi złą opinię o kilku userach -.-'

DLC zostałoby wydane, gdyby było opłacalne. Jeden z forumowiczów na gram.pl powiedział, że przeglądał pliki gry i znalazł... gotowe dialogi do tego DLC. Tak samo, jak do innych. Nie wiem, na ile jest to prawda, ale kto wie, może Bio się aż tak wycwaniło? ;)

Edytowano przez Paguł
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sorry, ale nie porównywałabym pełnej wersji gry do jakiegoś nikomu nie potrzebnego, mającego na celu wyłudzenie pieniędzy od uczciwych graczy DLC.

Zaraz ktoś mądry powie, że sama gra też jest nastawiona na zysk, ale to nie to samo. DLC żeruje na pełnej wersji i jest moim zdaniem strasznym oszustwem, które odcina "kupony" od gry.

Łatwo powiedzieć nie kupuj. Nie kupować to ja sobie mogę ciuszków ala simsy, a ważne fabularnie elementy są dla mnie istotne.

I tu nie chodzi o to, że gracze są żałują im za ich pracę, tylko o cwaniactwo DLC. Bo nie lubię jak mi skracają grę po to by potem upchnąć mi to po "promocyjnej" cenie. ;/

Ogólnie mnie bardzo irytują DLC, a EA jeszcze bardziej. Ta cała afera myślę, że wszystkim działa na nerwy. W każdym razie większości. Miejmy nadzieję, że się jakoś jeszcze z tego wykaraskają.

Edytowano przez Lellandra
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DLC żeruje na pełnej wersji i jest moim zdaniem strasznym oszustwem, które odcina "kupony" od gry.
DLC to dodatek. Ktoś chce więcej? Kupuje DLC. Ktoś nie potrzebuje więcej misji? Nie kupuje DLC. Czy trzeba mieć wszystko, by cieszyć się danym tytułem?

a ważne fabularnie elementy są dla mnie istotne.
Łał. Czyli rozumiem, że już wiesz, jaką historię przedstawi dodatek i że na pewno będzie to istotne z punktu widzenia fabuły? Gdzie człowiek nie spojrzy, tam teorie spiskowe.

Miejmy nadzieję, że się jakoś jeszcze z tego wykaraskają.
Miejmy nadzieję, że MY się jakoś z tego wykaraskamy :) Ponoć nie będzie problemu ze ściągnięciem gry ze strony EA, ale ja osobiście uważam to za traktowanie mnie jak klienta drugiej kategorii.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taki filmik, moim zdaniem zajefajny :)

No dobra, bez żartów ale serio fajnie mu wyszedł moim zdaniem, dotyczy nie wydania w polsce DLC do ME2:

http://www.youtube.com/watch?v=49HoFMqT7Ok

A co do DLC- pisałem wiele razy, że dla mnie nie jest to lepsze zagranie z strony twórców jak piractwo z strony graczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mówi Michael Gamble, to mają nas serdecznie w poważaniu. Jeżeli nie są w stanie wypuścić DLC dla wszystkich krajów to niech tego nie robią w ogóle. Jego przeprosiny i marne wytłumaczenia nie zmniejszą rozgoryczenia Europy Wschodniej.

DLC to dodatek. Ktoś chce więcej? Kupuje DLC. Ktoś nie potrzebuje więcej misji? Nie kupuje DLC. Czy trzeba mieć wszystko, by cieszyć się danym tytułem?

Wszystko? Nie. Ale jeśli wiem, że pojawi się np Liara uznaje to za istotną część fabuły.

DLC to nie dodatek. Dodatek chętnie bym zakpiła. Porządny dodatek powinien być bardziej znaczący, większy i powinnam móc go kupić w sklepie.

Edytowano przez Lellandra
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko? Nie. Ale jeśli wiem, że pojawi się np Liara uznaje to za istotną część fabuły.

DLC to nie dodatek. Dodatek chętnie bym zakpiła. Porządny dodatek powinien być bardziej znaczący, większy i powinnam móc go kupić w sklepie.

Zgadzam się z Lellandrą. DLC czyli "dowód ludzkiej chciwości" jest nie na miejscum szczególnie u takiej firmy jak EA która ma chorendalne zyski....

A szczególnie ważne fabularnie DLC, bo tak je nazwali twórcy! :)

Rozumiem że jakas mała firma może sobie pozwolić na taki sposób dorabiania, ale nie firma pokroju EA z miliardowymi zyskamy (to metafora.....)

Dla mnie Dodatek do gry to coś pokroju Dragon Age; Przebudzenie, czy GTA IV Episodes from Liberty City. To sa dodatki za które nie żal zapłacić.

A branie kasy za pożal sie Boże "simsowe" fatałaszki jest po prostu chamskie.... Już za "Siedlisko Handlarza Cieni" byłbym skłonny zapłacić, ale nie będzie takiej możliwości, bo EA wypięło się na fanów i ich pieniądze... Więc trudno, nie chcą, to nie będą mieli

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DLC to w pewnym sensie dodatek, bo nie jest konieczny do kończenia gry, ale jest to też jakby fragment gry wyrwany z niej na siłę, bo z tą opcją/postacią itd które są w DLC-ku gra sie czasami znacznie przyjemniej. A to że firmy dzielą jedną produkcje na kilka małych części, za które trzeba płacić osobno... ludzka mętalność. Uważają że fani i tak kupią bo bez tego nie przeżyją. a tu są w błędzie (przynajmniej ze mną). Od kilku lat systematyczne olewam płatne DLC-ki chociaż nie wiem jake cuda by z grą robiły. Bezpłatne to jeszcze ok ale płacenie za coś za co już raz zapłaciłem?! dajcie spokój... No chyba że DLC rzeczywiście jest dodatkiem i jako dodatek sie sprzedaje (Np. CoH: Na lini frontu, Na wojennej ścieżce do Empire'a itp.) Płatny DLC to po prostu próba wyłudzenia kasy za produkt za który już zapłaciliśmy już zapłaciliśmy :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę że te moje wypociny i tak nikt nie czyta tylko macie za dużo w dupie i uważacie że te DLC powinno być darmowe. Pomimo że was lubię ale moim zdaniem marudzenie na to że te DLC jest płatne to wam robi wielką szkodę. Wydacie te 60zł na 1600ptk. BW i w tej chwili możecie zakupić wszystkie DLC jakie wyszły.

Wiele osób pracuje nad tym DLC a oni też muszą zarabiać bo też mają do wyżywienia rodziny i może zarabiają więcej niż wasi rodzice ale to już powinniście skargi zgłaszać do rządu a nie że oni napracują się i mają to wypuścić za darmo bo biedni Polacy se nie zagrają. Moim zdaniem cena 560ptk. za nową misję to nie jest tak dużo. 560ptk to jest jakieś 15zł i za 15zł macie nawet 2 godziny zabawy a w takim Modern Warfare 2 płacicie 50zł 50zł za 5 map i do tego 2 to stare znane z Modern Warfare i tutaj można dopiero narzekać a tu za 60zł możecie zakupić 2 nowe misje i aż 3 paczki z nowymi ciuchami/broniami które urozmaicą rozgrywkę a jak ktoś nie chce to kupi sobie tylko te nowe misje i po kłopocie a płaczenie że te DLC powinno być za darmo bo jest tam Liara albo poznamy Handlarza Cieni to chore i się nie dziwię że EA nie chce wydać tego DLC skoro większość go nie kupi bo marudzi bo płatne.

Ciekawe jakby wyście się czuli jakbyście się napracowali nad grą i pracowali nad DLC ale tacy polaczki by marudzili że to co wyście robili tyle czasu jest płatne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie te wszystkie małe, płatne DLC jest jak próba nieco późnego, bo popremierowego ulepszenia gry. To, czego twórcom nie udało się wcisnąć przed premierą (brak czasu, kasy (?), pomysłów...), teraz próbują wcisnąć fanom, wiedząc, iż szanujący się odbiorca będzie chciał mieć "pełną" grę. Popieram stanowisko tych, którzy wolą kupić już wszystko w pudełku jakiejś tam reedycji, bądź czegoś w tym stylu.

Kiedyś takie poprawianie/dodawanie czegoś później w tak małych porcjach było niedopuszczalne chyba :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...