Skocz do zawartości
RoZy

Mass Effect (seria)

Polecane posty

Nie powiedziałbym. Jej charakter jest taki sam, teraz jest tylko troche bardziej zawzięta i zmieniła swój cel z poznania historii protean na dorwanie Handlarza Cieni. Dalej jest lojalna wobec Sheparda, ale misja Sheparda kłóci się z jej własnym celem. Wcześniej, kiedy jeszcze interesowała się proteanami nie było z tym problemu, bo podróżując z Shepardem mogła się o nich wiele dowiedzieć. Więc nie sądzę, żeby Liara z ME2 była gorsza od tej z ME1. Może jest nawet trochę bardziej dojrzała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale ona jest po prostu inna,mogli by ją chociaż troszkę zrobić podobną do tej z ME1,ale widzę,że was nie przekonam ja po prostu wolałem tą grzeczną dziewczynkę z 1 z którą tak fajnie mi się gadało ale cóż, ale chciałem coś innego napisać. Do Abyss:

Dla mnie Dorociński był lepszy niż oryginał,jego głos idealnie pasował do roli Sheparda,taki zimny i poważny.A to,że EA ma nas gdzieś sądzę po zmianie głosu Liary,jeśli aktorka brała udział w dubbingu ME2 to czego do cholery nie grała tej samej postaci? No po prostu nie rozumiem po co było zmieniać jej głos w polskiej wersji,w jedynce głos był perfekcyjnie podłożony,jeśli Ang jest taka sama to czego w Polsce ją zmienili przecież ten nowy głosik nie pasuje do niej.Jeśli EA zamierza takie "kombinacje" odprawiać przy ME3 to ja naprawdę się zastanawiam czy piraci nie stoją czasem po tej "jasnej stronie mocy;)".Kurde ludzie wytłumaczcie mi to bo ja się sam w tym wszystkim powoli gubię,od początku jestem zatwardziałym "oryginałowcem" i nienawidzę piratów ale coraz bardziej patrzę na rynek i widzę,że producenci i dystrybutorzy gier robią nas w balona.Najpierw "super"zabezpieczenie Ubi które sprawia,że muszę darować sobie AC2 ze względu tego,że mam za powolny net (ale fakt,gdyby piratów nie było to zabezpieczenia także),a teraz polonizacja EA,która sprawiła,że po raz pierwszy w życiu zmieniłem na "kinówkę").

Mam też jedno pytanko EA było też dystrybutorem pierwszego Mass Effecta więc czego nie polonizowało go EA POLSKA tylko CDPROJEKT? Może jest jakiś cień szansy,że CDPROJEKT znów wróci do polonizacji ME? Jak myślicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wolałam tamtą Liarę, ale ludzie się zmieniają. Szczególnie pod wpływem takich przeżyć. Myślę, że gdy się wszystko wyjaśni Liara choć trochę zacznie zachowywać się jak dawniej.

Też mi się nie podoba, że zmienili jej głos, kompletnie bezsensu, ale cóż zrobisz.

Każda z tych polonizacji ma swoje plusy i minusy, mnie np Agnieszka Kunikowska bardziej odpowiadała od Magdaleny Różdżki, nie wiem jak jest z maleShep.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie.Może już gdzieś było ale nie mogę znaleźć.Czy da się jakoś ukończyć mass effect 2 po tym, gdy po zniszczeniu bazy zbieraczy zdecydowałem się kontynuować grę?Chodzi mi dokładnie o to żebym miał jakiś ostateczny sejw.

Edytowano przez yupik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.Aczkolwiek zastanawia mnie to gdyz w pierwszym ME po zakonczeniu gry w katalogu sejwów pojawial sie plik char... i to wlasnie on jest importowany do drugiej czesci.Teraz po zakonczeniu podobnego pliku nie widze.Zastanawiam sie czy to przez to ze nie zakonczylem ostatecznie gry czy tak ma byc?Czy ktos kto zakonczyl gre po ostatecznej bitwie moze to sprawdzic?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wolałam tamtą Liarę, ale ludzie się zmieniają. Szczególnie pod wpływem takich przeżyć. Myślę, że gdy się wszystko wyjaśni Liara choć trochę zacznie zachowywać się jak dawniej.

Też mi się nie podoba, że zmienili jej głos, kompletnie bezsensu, ale cóż zrobisz.

Każda z tych polonizacji ma swoje plusy i minusy, mnie np Agnieszka Kunikowska bardziej odpowiadała od Magdaleny Różdżki, nie wiem jak jest z maleShep.

Ludzie tak,Asari nie:P Ale mogli chociaż troszkę zostawić coś z starej Liary.Ale może Liara jest taka z względu,że to "najmroczniejsza" część w serii Mass Effect,tak przynajmniej w CDA pisali (gdzieś w zapowiedzi).A co do męskiego Sheparda,jeśli chcesz mieć koszmary po nocach to śmiało zobacz w przeciwnym wypadku daruj sobie:) Naprawdę dobrze ci radzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie tak,Asari nie:P Ale mogli chociaż troszkę zostawić coś z starej Liary.Ale może Liara jest taka z względu,że to "najmroczniejsza" część w serii Mass Effect,tak przynajmniej w CDA pisali (gdzieś w zapowiedzi).A co do męskiego Sheparda,jeśli chcesz mieć koszmary po nocach to śmiało zobacz w przeciwnym wypadku daruj sobie:) Naprawdę dobrze ci radzę.

Asari też się zmieniają. :P

Na razie nie mam zamiaru testować maleSheparda. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos ma mozliwosc skoczenia na Cytadele wraz z

Tali i Garrusem

jako druzyna niech poleci i polazi po Cytadeli najlepiej polazic po pietrach.

Mozna posluchac kapitalnej rozmowy

Garrusa z Talli

na temat....tego juz nie zdradze ale usmialem sie po pachy :D

Ruszylo tez polskie forum na social.bioware.com

Edytowano przez Neofita
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Neofita za info z tym forum będzie można podyskutować z nieco większą rzeszą ludzi być może. Przydałoby się jeszcze dodać do profilu na social bioware osiągnięcia z ME 2 bo widzę że tymi z Dragon Age można się pochwalić natomiast z ME niestety nie. Niby szczegół ale jestem dumny z wczorajszego przejścia gry na ''szaleńcu'' :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało mi się znaleźć czas i miejsce na dysku, aby zainstalować Mass Effect'a. Spędziłem na razie nad nią 1,5h i jestem pod wrażeniem. Oczywiście od początku wiedziałem, że jest to super gra osadzona w kosmicznych realiach. Na razie mnie nie zawodzi.

Moje decyzje podejmowane są dość spontanicznie, bo chcę, żeby fabuła leciała do przodu ;) Nie jara mnie 5minutowe zastanawianie się nad każdym dialogiem "co najlepiej wcisnąć?". Z drugiej strony, gra w środku nocy nawet nie pozwala na takie zastanawianie :P

Jeszcze sporo drogi przede mną, ale jest to jakiś sposób na gry. Odpalam nie najnowszą grę, mam pewność, że mój PC podoła wymaganiom i dodatkowo mogę się spodziewać, że ME2 stanieje do czasu ukończenia jedynki ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ukończyłem Mass Effect 2 po raz drugi. Tym razem umarły mi tylko( a może aż) trzy osoby. Była to Jack, Miranda i Legion ;[. Te dwie pierwsze panie mi wiszą, ale strasznie mi żal Legiona. A poza tym

przeprogramowałem heretyków, zniszczyłem bazę Zbieraczy i romansowałem z Tali

. Po dłuższych chwilach rozmyślania o ME3 doszedłem do wniosku, że nasz team będzie stanowiła Liara, Ashley/Kaden,

może jeszcze Wrex, o ile go nie zabiliśmy

i reszta ocalałego oddziału. No i jeszcze dodadzą pewnie z trzy osoby, ale zależy też ile zginęło nam w ME2. Pewnie będzie to ktoś z jakiejś ciekawej rasy. Chętnie zobaczył bym Vorche'a lub kolejnego Kroganina(Shepard Żołnierz + dwa Kroganiny=Idealny Oddział ;]).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:laugh:

Pierwszy komentarz do tego filmiku:

"- A dead Quarian, sir. She suffered a suit breach after? being thrown against the wall telekinetically, died of infection.

- Well, Frank, looks like she should have taken... - puts on sunglasses - ...more anti-biotics."

:laugh: :laugh:

Edytowano przez Alaknar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą obejrzałem zakończenie gry idąc drogą renegede'a. Mam tu na myśli nie tylko

zniszczenie bazy zbieraczy

, ale i końcową rozmowę z TiMem. Ja jakoś nie umiałem być aż tak wredny :P. W każdym bądź razie - nasz dotychczasowy pracodawca był nie tylko wkurzony, ale po rozmowie z nim można wywnioskować, że współpraca między Shepem a TiMem definitywnie się zakończyła.

To niejako kolejny wątek który należałoby pociągnąć w ME 3...

Boje się, że rozczaruje nas 3-ka w kontekście fabuły, jako że Bio porobiło tyle możliwych rozgałęzień, że nie potrafię uwierzyć w to, by zajęli się nimi porządnie w 3 części.

Wracając jeszcze do TiMa - jeśli Bio pójdzie tą drogą i zrobi z niego bad guy'a w kolejnej odsłonie, to niezależnie jaką decyzję podjęliśmy na końcu w sprawie bazy zbieraczy - on i tak nim będzie. Tylko może dowiemy się o tym później...

Ehhh, czemu to aż dwa lata no :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę Bio nie zrobiło do tej pory tak wymagającej kontynuacji, więc mają problem. Z jedynki dużo rzeczy mamy szanse podziwiać: Jeżeli wykonaliśmy misje Nassany to nas rozpozna, jeśli nie to nawet nie będzie wiedziała kim jesteśmy i tu możnaby jeszcze wymieniać i wymieniać, jednak ledwo zauważalna jest nieliniowość, a jak już to malutka typu Wrex żyje lub nie, Kaidan/Ashley przeżył/ła (ale oni mają dokładnie takie same kwestie XD) więc będą musieli się postarać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą obejrzałem zakończenie gry idąc drogą renegede'a. Mam tu na myśli nie tylko

zniszczenie bazy zbieraczy

, ale i końcową rozmowę z TiMem. Ja jakoś nie umiałem być aż tak wredny :P. W każdym bądź razie - nasz dotychczasowy pracodawca był nie tylko wkurzony, ale po rozmowie z nim można wywnioskować, że współpraca między Shepem a TiMem definitywnie się zakończyła.

To niejako kolejny wątek który należałoby pociągnąć w ME 3...

Boje się, że rozczaruje nas 3-ka w kontekście fabuły, jako że Bio porobiło tyle możliwych rozgałęzień, że nie potrafię uwierzyć w to, by zajęli się nimi porządnie w 3 części.

Akurat o to czy Bio ogarnie fabułę nie powinniśmy się martwić. Jak znam ich gry nigdy mnie pod tym względem nie zawiedli, tak więc i w tym przypadku dadzą sobie rade. Co do TIMa to może być to bardziej zaawansowane zagadnienie fabularne, ale nie koniecznie będzie on tym złym (pamiętajmy o żniwiarzach). Zależne od decyzji podjętej na końcu, kto wie czy gdy np przez to że zniszczyliśmy stacje zbieraczy nie będziemy mieli większych kłopotów ze żniwiarzami, natomiast gdy tego nie zrobiliśmy dojdzie problem z TIMem. Szkoda mi trochę tej zerwanej współpracy. Ponieważ osobiście wolałem gdy rozkazy wydawał ktoś kto w miarę zna się na rzeczy, a nie jakaś irytująca polityczna zgraja czyli nasza ''ulubiona'' rada ! :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie strasznie rozczarował początek dwójki,o to mamy śmierć i cudowne ożywienie.Słabizna spodziewałem się więcej po Bioware nie wiem jakiś wirus genetyczny czy coś w tym stylu a tu znowu to samo.Myślę też,że Bioware nie popisało się zbytnio postaciami w drużynie,jest ich więcej niż w ME1 ale tym samym są gorsze,żadnej nie było mi szkoda a i podróżowanie w drużynie nie przypadło mi w tej części do gustu,równie dobrze Shepard mógł by być samotnikiem i nic by mnie to nie obeszło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Z niewyjaśnionych przyczyn założony prze zemnie temat nie znalazł się na stronie, więc piszę ponownie.

Przechodzę Mass Effecta drugi raz. Zauważyłem, iż dostępne są do ściągnięcia DLC do jedynki. Bring Down The Sky i Pinnacle Station. Jednakże mam wersje CD- Projectu, tzn. DLC ze strony producenta nie działają z powodu braku komunikacji między DLC a moją grą. Czy jest sposób na zainstalowanie obu DLC do mojej polsko-języcznej wersji gry? Jeżeli tak to bardzo proszę o linki. Dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...