Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

piotrekn

Rozwiązany: Konfiguracja ICS pod Win8

Polecane posty

Problem zapewne trywialny, a rozwiązanie oczywiste, a jednak nie działa.

Mam dwie maszyny: jedna ma Win8 Release Preview a druga - Win8 Pro. Ta pierwsza jest podpięta do internetu z własnym, publicznym IP (zaś mój dostawca ogranicza dostęp po MACach), a druga wymaga aktywizacji i w ogóle poinstalowania całej masy pierdółek. Wpadłem zatem na jakże błyskotliwy pomysł - podłączę drugą poprzez pierwszą!

Jak pomyślałem, tak i zrobiłem. Wpierw zwykłą skrętką, potem zwykłą skrętką z mostkowaniem (tak, wiem, że oba pomysły nie miały nawet prawa zadziałać - na usprawiedliwienie powiem, że tak naprawdę to był mój pierwszy raz kiedy łączyłem komputery w sieć), w końcu dorwałem się do skrętki krosowanej. Wpinam i...

...i nadal nic. Tak samo jak za każdym poprzednim razem, oba komputery wyświetlają połączenie do tego drugiego jako "Sieć niezidentyfikowana", a próba zdiagnozowania wypluwa komunikat, że "<połączenie sieciowe> nie ma prawidłowej konfiguracji IP" ("<połączenie sieciowe> doesn't have a valid IP configuration" w oryginale). Próbowałem im kazać pobrać IP automatycznie, próbowałem ustawiać im ręcznie - na próżno. Drugi komputer, jak internetu nie miał, tak nadal go nie ma.

Tak, jestem pewien, że połączenie z internetem ma odhaczone, żeby udostępniać internet innym komputerom w sieci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie zarówno IP jak i brama (ew. maska) tak więc najlepiej zapodaj screnny z obiema konfiguracjami.

Na komputerze, który ma dostęp do internetu wklep w wierszu poleceń to co poniżej:

ping wp.pl

Powinieneś otrzymać:

Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=101ms TTL=246

Jeśli ostatnia wartość czyli TTL będzie równa 1 oznacza to, że twój dostawca limituje TTL.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem najwyraźniej limituje.

Aktualnie konfiguracja na obu komputerach jest ustawiona na automatyczne pobieranie wszystkich adresów. Nie, żeby to cokolwiek zmieniało. Okienko właściwości połączenia, okienko właściwości IPv4.

Aha, ciekawostka. Kiedy wyłączam adapter na komputerze z internetem (z którego zresztą właśnie korzystam), drugi komputer nadal próbuje się identyfikować w sieci, podczas gdy przy odwrotnej sytuacji (tj. wyłączony adapter na komputerze bez internetu), na komputerze "głównym" widnieje komunikat, że kabel sieciowy odłączony.

EDIT: Właśnie zaktualizowałem sterowniki chipsetu i karty sieciowej (ASUS P5Q Pro). Fakt, że najnowsze dostępne wersje były dla Win7 nie nastraja mnie zbytnim optymizmem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne AP działa ale ten oferowany przez ISP (pewnie wyłącza limitowanie gdy sobie wykupisz opcję dodatkowych komputerów w sieci) ew. router z możliwością podbijania TTL. Proponuje zadzwonić do usługodawcy i dowiedzieć się czy jest możliwość podłączenia kilku komputerów w domowej sieci.

Problem rozwiązany, więc temat zamykam.

W razie potrzeby otwarcia tematu, proszę o kontakt przez PW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...