Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

WMR2

Rozwiązany: Podkładka pod R.A.T. 7

Polecane posty

Witam!

Mam zamiar zakupić myszkę Cyborg R.A.T. 7, a wraz z nią podkładkę. Nie jestem zbyt obeznany jeśli chodzi o podkładki pod gryzonie. Wcześniej nie zwracałem na to większej uwagi, ale teraz chciałbym mieć "godne miejsce" dla mojego szczura!

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj RATA to badziewie na całej linii, po za, jak kolega wyżej wspomniał, kiepskim sensorem, jakość wykonania woła o pomstę do nieba...

Polecane myszy:

SpeedLink Kudos, Omega Varr V6000, Prestigio PMSG1*, Sharkoon Drakonia*, Revoltec Fightmouse Elite*,Cyber Snipa Silencer*, Gigabyte M8000x, Logitech G500, Steelseries Xai, Corsair M60, Corsair M90, Steelseries Sensei(Uwaga na okrojoną wersję RAW, unikać jak ognia!!),Mionix Naos 5000,Logitech G9x, Logitech G700 ,Qpad 5K, - wszystkie lecą na Avago 9500, który jest obecnie najlepszym sensorem laserowym.

Równie dobre są BlueTrack montowany w Sidewinder x8 oraz w Microsoft Comfort Mouse 3000 i Avago 3080 montowane w A4Tech x760 White oraz Logitech MX518 i Avago 3095 montowane w Logitech G400.

(modele oznaczone gwiazdką to ta sama konstrukcja)

Podkładki:

Steelseries QcK/Qpad CT/Razer Goliathus Control/Speed

Qck daje największą kontrolę, a każda kolejna w prawo jest coraz szybsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie zrezygnuję z zakupu R.A.T.'a. Podoba mi się, w jaki sposób myszka ta została wykonana. Myślałem również nad jakąś myszką Razer'a, ale nie podoba mi się stosunek ceny do jakości (taki sam laser jak w szczurze, ale brak takich dużych możliwości konfiguracji + wyższa cena). Aktualnie używam A4Techa XG 760 i nie jestem zadowolony z tej myszki. Wracając do pytania zadanego przeze mnie w pierwszym poście... Chyba najbardziej trafnym zakupem wydaje się (oczywiście z pośród wymienionych przez Was podkładek) Steelseries Qck.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile tutaj widzę, to nie podałeś ceny podkładki. Ale BladyPiter podał parę bardzo dobrych podkładek. wink_prosty.gif Od siebie polecam SteelSeries QCK wersja limitowana zwykła i QpadCT. smile_prosty.gif

Nie podałem, bo jestem ciekaw każdej Waszej propozycji :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAT dużo lepszy od tego A4Techa nie będzie, jest szansa, że będzie nawet krokiem w tył, ale jak chcesz wywalić kasę w błoto to nie zatrzymuję...

Dużo osób ze środowiska gamingowego polecało mi tą myszkę. Szczerze powiedziawszy z większą krytyką spotykam się dopiero tutaj! Mógłbyś jakoś bardziej uzasadnić czemu wybór tej myszki nie jest trafny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób ze środowiska gamingowego miało najwyżej 3-4 myszki tego typu, do tego, więc nie mają zbyt dobrego porównania.

Nie wiem czy wiesz, ale profesjonalni ligowi gracze zazwyczaj używają myszek/klawiatur/podkładek/słuchawek/innych peryferii tych producentów bo zazwyczaj są sponsorowani przez nich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób ze środowiska gamingowego miało najwyżej 3-4 myszki tego typu, do tego.

Nie wiem czy wiesz, ale profesjonalni ligowi gracze zazwyczaj używają myszek/klawiatur/podkładek/słuchawek/innych peryferii tych producentów bo zazwyczaj są sponsorowani przez nich.

Dam dosyć dziwny przykład... CTSG zapytany przeze mnie na live'ie o swoją myszkę (R.A.T. 3) zaczął ja wychwalać. Myszka ta nie posiada żadnych "specjalnych" udogodnień. Zwykła mysz z podobnym laserem do "siódemki". Kolejny przykład - CD Action 1/2012, strona 121. Nie ma ani słowa na temat problemów z laserem. Jest tylko wspomniana zbyt wysoka cena (chociaż teraz staniała blisko 100 zł) i na zbyt duży ciężar. Dodam jeszcze, że pytałem wyłącznie moich znajomych (poza CTSG), którzy grają tylko i wyłącznie z pasji i nie biorą udziału w żadnych zawodach czy też nie dostają sponsorowanego sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj się go jakie miał inne myszy, bo jesli miał tylko RATa to jego zdanie nie ma żadnej wartości, sam miałem okazje grać na 5 lub 7 teraz nie pamiętam dokładnie i w porównaniu do mojego A4Techa za którego dałem 80zł razem z przesyłką 2-3 lata temu to była tragedia, testy sprzętu, w przeciwieństwie do recek gier, w cda to bardziej opis reklamowy, prosty przykład to Tracer Sniper który dostał bodajże 9, a wykonaniem nie odstaje od myszek z marketu za ~20zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko religia to coś w co trzeba wierzyć, a tu mamy po prostu twarde dowody. Gust to możesz mieć muzyczny. Zresztą duuuuuża część polskiego społeczeństwa nie zna się na takim sprzęcie, dlatego takie forum jak nasze jest od tego aby pomóc. Duża cześć youtuberów używa Siberii czy innych fatal1ty i też ci powiedzą że są świetne, a porównaj je sobie z takimi Superluxami które kosztują podobnie. Skoro bardziej ufasz gostkowi który nie zna się, tyle tylko co jest popularny, a nam, kiedy mi się tym interesujemy i jest to nasze hobby? Zrobisz co chcesz, my tylko staramy ci się pomóc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj kolegów bo gadają ci pierdoły rat to super wybór,a jakość wykonania naprawdę wzorowa ja mam swoją 1,5 roku i jest jak nowa i żadnych problemów z laserem a poprzednio miałem A4tech x747 czy coś takiego badziewie ,że hej i to praktycznie pod każdym względem musiałem dać małemu bratu do zabawy a dałem 110zł za nią.Co do tematu to qck ja mam taką z logo medal of honor i działa ekstra taki tandem szczur się super ślizga.Polecam też goliathusa speed troszkę słabszy ślizg,albo jeśli chcesz większej kontroli to CM tactic weapon of choice M4-super sie sprawdza ze szczurem i genialnie wygląda na biurku cena ok37zł ale ostatno widzałem w jakimś sklepie za 23 albo 26zł. A raty są super zwłaszcza 7 i 9 bo pątka jest pozbawiona elementów wymiennych i regulacji panelu pod kciuk co jest mistrzostwem.

Jak byś chciał taką ss z logo medal of honor to bardzo tanio była w pro-cpu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up: Autora sprawa czy zaufa osobie z 140 postami czy komuś z 2000. Zresztą każdy ogarnięty wie że RAT to nie najlepsza myszka, słaby sensor, no i dla nie których wcale nie jest taka wygodna jak inni piszą. My nie gadamy głupot, po prostu stwierdzamy fakty ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up: Autora sprawa czy zaufa osobie z 140 postami czy komuś z 2000. Zresztą każdy ogarnięty wie że RAT to nie najlepsza myszka, słaby sensor, no i dla nie których wcale nie jest taka wygodna jak inni piszą. My nie gadamy głupot, po prostu stwierdzamy fakty wink_prosty.gif

Praktycznie wszystkie recenzje jakie czytałem dotyczące tej myszki nie wspomniały ŻADNEJ poza ceną wady. W niektórych pojawiała się wzmianka co do wagi myszy. Mój wybór sugeruję recenzjami i opiniami na temat tego gryzonia.

Temat do zamknięcia. Wybrałem już odpowiednią podkładkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...