Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Red9

Złożony komputer nie chce działać

Polecane posty

Witam

Problem dotyczy niedawno złożonego przezemnie sprzętu:

Procek: Intel Core I7 3770K

Płyta główna: ASUS P8Z77-V PRO

Grafika: ASUS GTX 560Ti

Pamięć: DDR3 Kingston HyperX 1600Mhz 1x4Gb

Zasilacz: CoolMaster 650W

Po podłączeniu wszystkiego gdzie trzeba i włączeniu komputera, wszystkie komponenty pracują, diody się świecą, ale ekran pozostaje czarny i na tym koniec. Przełączałem wtyczkę od monitora do płyty głównej i także cisza. Monitor sprawdzałem na innym komputerze i działa więc wykluczyłem usterkę monitora. Obecnie jestem w kropce i proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie masz aktywną zintegrowaną karte graficzną, musisz ją wyłączyć w BIOS-ie, żeby obraz był przesyłany z twojego GeForce'a.

Jak napisałem nic się nie dzieje oprócz pracy wiatraków i świecących się diod. Przełączałem już wtyczkę od monitora do karty i do płyty bez skutku. Myślę że problem dotyczy płyty głównej albo procesora lecz wciąż nie wiem jak sobie z tym poradzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Sprawdź czy wszystko podpięte prawidłowo.

2. Sprawdź czy działa gdy w kompie nie ma grafiki i monitor podpięty do mobasa.

3. Pobaw się z ramem. Spróbuj odpalić na jednej kości w różnych slotach itd.

4. Poluzuj śrubki, które trzymają mobo w obudowie. Być może coś za mocno dokręcone i wygina się płyta.

5. Złóż kompa na tzw. pająka i zobacz czy odpali.

6. Odpal bez podpiętego dysku/napędu/dysku i napędu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do procka podpiąłem 8pin, wcześniej podpiąłem 4 pin i też bez rezultatu. Grafe wypiąłem i monitor podłączyłem do płyty, a ram przekładałem po każdym z czterech slotów. także bez efektu. Zrobiłem także reset CMOS i dalej nic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze bardzo pragniesz pomocy...

dwie rzeczy:

1. na plycie sie pali czerwona dioda to czasem nei oznaczenie jakiegos bledu? tam pod prockiem jak ta dioda jest oznaczona i co o niej pisze w manualu

2. rzecz moze sie czepiam, moze i nie mam do tego podstaw ale w opisie kompa nie podales jaka masz bude

wyglada na tanioche i ten zasilacz to jest cool master czy cooler master? moze sie pomyliles piszac nazwe ale mi to pachnie chinska podroba i moze po prosyu nie starczac do odpalenia tego sprzetu, 560ti potrzebuje wtyczki pci 6pin ona jest wpieta? sory ze pytam ale mi sie nie chce filmikow studiowac :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj na markowym, mocnym zasilaczu.

Niestety, sporo zasilaczy Cooler Mastera to szrot, a niektóre są na poziomie noname'ów.

Jak zasilacz (markowy) ma na linii 12v ponad 500W, to spokojnie starczy, pożycz może od jakiegoś kolegi na testy.

EDIT:

Swoją drogą, ten zasilacz mi na jakiś szrot wygląda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc ogólnie czytam ten post i widzę że koledzy wyżej mają problemy z czytaniem i oglądaniem filmów. Więc może pomogę.

Kolega pisał, że monitor sprawny. Usterką jest PROCESOR!!!

Skąd to wiem, otóż panowie i panie ta dioda co się świeci jak szalona informuje użytkownika o nie prawidłowym zainstalowania komponentu.

Jeśli by twórca postu prawidłowo zainstalował procesor lub przeczytał manual co oznaczają dane błędy to by tego postu nie było.

Wystarczy otworzyć manual na stronie 39 płyty się dowiedzieć, że ta lampka jak jedna z osób zauważyła pewnie oznacza błąd.

Teraz co zrobić. Wymontować procesor i zamontować go ponownie po obejrzeniu czy przypadkiem nie [CIACH] mu jednej z nóżek co spowoduje, że trochę kasy jesteśmy w plecy.

Pozdrawiam.

PS. Sorki za sarkazm ale to już 50 dziś zapytanie podobne na kolejnym forum gdzie awaria aż do nas mryga!

Proszę nie używać słów powszechnie uważanych za wulgarne. ~y

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...