Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

CormaC

BETATESTY NOWEJ STRONY WWW

Polecane posty

Będzie dużo lepsza, tylko kiedy się w końcu pojawi :!: :?:

Robimy teraz calkiem nowa oprawe graficzna, bardziej elegancka i czytelna od tego, co jest w wersji beta. Robimy tez od nowa okienko flashowe. Mysle, ze stosunkowo niedlugo nowa strona wystartuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie ^^

Względem forum też pokładam pewne nadzieje, bo te stosy informacji ładują się czasem nieziemsko długo na neo 512 .. (na szczęście przeprowadzam się do Netii z 2 Mb :P).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po co ta zmiana? Chcecie coś udowadniać? Wy nie potrzebujecie, naprawdę. Nie odbierajcie tego w ten sposób, że to dopiero mój 1. post i już "najeżdżam" na Was. Chcę tylko powiedzieć, że strona która jest teraz jest dla mnie - może nie idealna - ale bardzo mi się podoba :) Na pewno bardziej od tego co prezentuje wersja beta nowej strony... Nie wiem co szykujecie teraz, jakie zmiany, ale patrząc na obecny wynik prac, darowałbym sobie dalsze poprawianie czego kolwiek. Chcę przez to wszystko powiedzieć, żebyście zostali przy starej wersji strony. Układ jest okej, przyjemne dla oka kolorki, stronka mało waży... To chyba same plusy, których nie mogę wymienić, niestety, w przypadku wersji beta. Parę bajerków, które są dodane na beta.cdaction.pl rzeczywiście jest całkiem fajnych i efektywnych, więc zamieściłbym je i na obecnej stronie. A to chyba dla Waszych webmasterów nie jest problemem? :) Dobrze, kończę te moje pierwszopostowe wywody i mam nadzieję, że mnie od razu nie zmieszacie z błotem :wink: Wszystko jest tylko i wyłącznie moją własną, nieukierunkowaną opinią :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę bajerków, które są dodane na beta.cdaction.pl rzeczywiście jest całkiem fajnych i efektywnych, więc zamieściłbym je i na obecnej stronie. A to chyba dla Waszych webmasterów nie jest problemem? :)

No właśnie niestety nie. Jeśli 'baza' strony, jej szkielet, nie jest przygotowany odpowiednio, to dołożenie nowych bajerów jest trudniejsze, niż napisanie tego od nowa. Zwłaszcza, że szykują się daleko bardziej istotne i ingerujące w strukturę witryny zmiany, typu logowanie (w tym pewna integracja strony z forum, przynajmniej tak bym sobie życzył) i szersze zastosowanie metadanych.

A że przy okazji zmienili szatę graficzną... cóż, z ulgą przyjąłem wieść o tym, że szykuje się kolejna wersja beta i CDA nie sugeruje się tylko i wyłącznie wygodnymi (bo pozytywnymi) wynikami ankiety). Czekam z zaciekawieniem na wyniki :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan nooky napisał:

witam

moja obiektywna ocena : -3 ( w skali do 1-6 )

teraz uzasadnienie

- web 2,0 hmm ostro się wkrada

- top nawet ujdzie , standard na obecne czasy , zmienilbym bg w tym czarnym pasku , jakis pustawy

- po jakiego grzyba ten kalendarz ? - animacja js by się przydala do zmiany tytułów

- hmm nie bardzo rozumie koncepcje ostre konty przeplatane z ostrymi krawędziami. daje to odczucie braku jednolitości

- niespójne style czcionek

- nie wspominam o funkcjonalności która jeszcze raczkuje. masa błedów .

- troche ładnych ikonek by się przydało.

to tak z grubsza. jestem ciekaw czy webmaster weżmie to sobie do serca pozdrawiam

Następny który by się tylko czepiał. Wszyscy powinni się cieszyć że cd-a tyle z siebie daje i stara się wszystko zrobić ładnie. ,, Po jakiego grzyba ten kalendarz? ". Ja kiedy spostrzegłem ten kalendarz( jeszcze przed przeczytaniem tego postu) to się tylko uśmiechnołem i stwierdziłem że chłopaki kawał dobrej roboty odwalili :wink: . Mam nadzieję że niedużo takich co by tylko narzekali a to że reklam za dużo że insider wypada poradniki zaśmiecają szawki i tak dalej :). Mam nadzieję że nowa strona cd-a ruszy za niedługo :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje żeby zamiast kalendarza wrzucić zegarek który odliczał by czas do wyjścia następnego numeru (jak już ktoś proponował coś takiego to sorry za spam) a jak wyjdzie to może być napis że już w kioskach tak przez tydzień.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bEBZ - zastanów się, co piszesz.

Takie zmiany SĄ KONIECZNIE. Dlaczego ?

Porównaj okładki i layout CDA sprzed 10 lat i dzisiaj.

Chociaż nie tylko wygląd jest wazny, to świadczy o tym, czy strona będzie chętnie odwiedzana. Strona internetowe w niczym nie przypominają już starych stron sprzed lat, gdzie panowało białe tło, i kilka gifów, a całość w stareńkim HTML. Dziś żądzą nowe technologie i eleganckie, szybko ładujące się strony, które przyciągną swoją uwagę możliwie największej ilości osób.

To troche jak z domem. Chcialbys mieszkac w jakiejś ruderze niewyremontowanej ? No właśnie. Strony tez się "remontuje", lub buduje od nowa i nie tylko ze względu na nową szatę graficzną, ale i FUNKCJONALNOŚĆ.

kujot 2 - niezły pomysł z tym zegarem. Osobiście skrypt znam (java), ale w necie praktycznie nie do wyłapania (chyba że ktoś sam zna javę od podstaw, to w sumie można sobie napisać).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kujot 2 - niezły pomysł z tym zegarem. Osobiście skrypt znam (java), ale w necie praktycznie nie do wyłapania (chyba że ktoś sam zna javę od podstaw, to w sumie można sobie napisać).

Z rok temu sam bym coś takiego napisał (gdyby ta strona była zrobiona we flash to dla mnie 20min roboty), ale o to się chyba martwić nie musimy bo chyba będzie robić to specjalista a dla niego to pikuś będzie.

Ps. mów JavaScript bo jak ktoś na JavaScript mówi java to dostaję białej gorączki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemna stronka, mile zaskoczyły mnie odtwarzające się filmiki w okienku, grafika pasuje. Jedyne co bym zmienił to rozepchnął to wszystko żeby było bardziej przejrzyście, chodzi o to że po bokach jest mnóstwo wolnego miejsca, nie mam na myśli zapełnienia go ale szersze porozstawianie okienek. Błędów żadnych nie wyłapałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie dużo lepsza, tylko kiedy się w końcu pojawi :!: :?:

Robimy teraz calkiem nowa oprawe graficzna, bardziej elegancka i czytelna od tego, co jest w wersji beta. Robimy tez od nowa okienko flashowe. Mysle, ze stosunkowo niedlugo nowa strona wystartuje.

Tylko czy ta nowa oprawa graficzna też będzie taka "ciemna" jak w becie? Nie wiem jak inni, ale osobiście wolę jasne kolory (np. takie jakie są teraz) niż wszechobecną czerń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy ta nowa oprawa graficzna też będzie taka "ciemna" jak w becie?

Ciemniejsza. Wszystkie elementy nowej strony zostaly wykonane w czerni, szarosciach itp. Aha - zrezygnowalismy z flasha (okienko, ktore w becie jest flashowe, wykonane zostalo inaczej).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy ta nowa oprawa graficzna też będzie taka "ciemna" jak w becie?

Ciemniejsza. Wszystkie elementy nowej strony zostaly wykonane w czerni, szarosciach itp.

No trudno... Chociaż już nieraz życie mnie nauczyło, żeby nie oceniać po pozorach. Jak tylko strona będzie logiczniej rozplanowana (czyli nie wszystko w jednym miejscu) to będzie dobrze :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trudno... Chociaż już nieraz życie mnie nauczyło, żeby nie oceniać po pozorach. Jak tylko strona będzie logiczniej rozplanowana (czyli nie wszystko w jednym miejscu) to będzie dobrze :).

Rozplanowana bedzie dokladnie tak, jak obecna beta. Zmienia sie tylko oprawa graficzna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie Smile

Względem forum też pokładam pewne nadzieje, bo te stosy informacji ładują się czasem nieziemsko długo na neo 512 .. (na szczęście przeprowadzam się do Netii z 2 Mb Razz).

Tez mam nadzieje, ze po zmianie silnika forum dostanie kopa i zacznie dzialac przyzwoicie, bo momentami w godzinach szczytu stronki sie mi wczytuja po 2,3 minuty.

Co do samej stronki, wyglada ladanie, podoba mi sie. Lubie ciemne klimaty i kolory, wiec mi stronka sie ladnie wtopi w layout 8) Chociaz wyglad to kwestia drugorzedna, wazne zeby wszystko dzialalo ludzko i sprawnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy już informacja o tym była ale texty w ankiecie na buttonach się nie mieszczą

dokładniej chodzi o "głosuję wyniki archiwum " które są z lekka za szerokie (wysokość jest ok)

błąd jest pod IE - pod FF i Operą buttony wyglądają w porządku - zapewne wina stylu css

sondajq3.jpg

kolejna ciekawostka przyrodnicza także spod IE

brak stylu buttona wyloguj - do tego treść jest zcięta

unlogvq1.jpg

i ostatnie tym razem sugestia - w dziale news pod listą ostatnich newsów jest wielka pusta przestrzeń nie pasująca kolorem do niczego zbytnio - może by tak zwiększyć liczbę newsów na liście by to zasłoniły albo dać tam okładkę ostatniego numeru CDA ?

menunewskj6.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...