Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wies.niak

Problemy z kompem - zwieszki, restarty i inne cuda II

Polecane posty

Siema

Od półtora roku (Bodajże tyle) komputer się włącza sam. Tzn. Wyłącze a po jakims czasie się włącza sam. Muszez kontatku zawsze wyciągac. A to troche uciążliwe. instalowalem windowsa dwa razy nadal to samo... Może coś w bios jest narypane? Ale na biosie się w ogóle nie znam...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy oczekujesz, że zaczniemy prorokować? Uzupełnij post informacjami o komputerze, ale dokładnie, łączenie z zasilaczem.

1. Sprawdź w BIOSie, czy masz włączone WOL - wake on lan. Jeśli tak, to wyłącz.

2. Jeśli punkt 1 się nie sprawdził, pożycz (firmowy) zasilacz od dobrego kolegi i podmień - prawdopodobnie tu jest problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greetings.. znowu problem z kompem...(gdybym wiedział ze to tak bedzie wyglądać to wolałbym całą kase wydać na jakis dom dziecka czy cos...:/ )

Otóż dziś gdy siedziałem na Ubuntu i słuchałem muzyki nastąpiło zawieszenie systemu(w odtwarzaczu strasznie piszczało i był zapętlony kawałek utworu). Zresetowałem i włączyły sie napędy wiatraki ale nic nie ładowało sie na monitorze (czerwone kontrolki, te od HDD, na obudowie cały czas sie świeciły...a chyba nie powinny)... zresetowałem jeszcze raz i uruchomił sie normalnie...Po kilku minutach uzytkowania znowu to samo...zawieszka... Ale gdy drugi raz zresetowałem komp pozostał w takim stanie jak za pierwszym razem (czyli na monitorze nic etc.) i od tej pory nie moze sie uruchomić...:/ czy kwalifikuje sie to do serwisu??(mam plomby na obudowie i gwarancje na całą jednostkę)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witom. Ostatnio mam spory i upierdliwy problem z komputerem (kupionym w lipcu). Sytuacja wygląda tak: Gram sobie w jakąś nową grę (np. obek, przy nim dzieję się to najczęściej). Dobra, pograłem, wychodzę z gry, klikam mój komputer, albo np. jakiś program do odtwarzania muzyki, i nagle boom... zawiecha na sekundkę i blues screen na około 2 sekundy (tak na oko, w każdym bądź razie nic nie da się przeczytać co tam jest, bo za szybko znika) i reset...

Aha, dodam też, że to nie jest cykliczne, czasem się resetuje, czasem nie. Podejrzewam ram, albo twardziela...

Mój komp

Athlon X2 4600+

2GB (2x1GB) ramu Patriot 800mhz

dysk WD WD2500ks 250GB sATA II 16MB

Help...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

berto007 -> Zadałem trochę więcej pytań, na dodatek bardziej istotnych. Oczekuję odpowiedzi na nie, bo inaczej w zasadzie nie ma o czym rozmawiać - strzelać w ciemno nie ma sensu.

Paulie -> Właściwości systemu (system) -> zaawansowane -> uruchamienie i odzyskiwanie, ustawienia -> odznacz "automatycznie uruchom ponownie". Teraz system stanie na ekranie błędu - podaj treść.

Podejrzewasz ram lub dysk, więc sprawdź to. Ram programem memtest86 (trzeba bootcd wypalić, albo bootdisk zrobić), dysk sprawdź programem od producenta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paulie -> Właściwości systemu (system) -> zaawansowane -> uruchamienie i odzyskiwanie, ustawienia -> odznacz "automatycznie uruchom ponownie". Teraz system stanie na ekranie błędu - podaj treść.

Podejrzewasz ram lub dysk, więc sprawdź to. Ram programem memtest86 (trzeba bootcd wypalić, albo bootdisk zrobić), dysk sprawdź programem od producenta.

Zrobiłem pierwszą (tj. odznaczyłem automatyczne uruchamianie ponownie) i dziwnym trafem wszystko jest okej... na razie... więc treść bluescreen podam potem... :P

EDIT:

na bluescreenie jest napisane:

PFN_LIST_CORRUPT

a potem:

***STOP: 0x0000004e ( 0x000000099, 0x0007x49d, 0x00000003, 0x00000000)

zdaję się, że to ram, prawda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:x Ech... mam ten problem co berto007 i Lord Ilidan :x

Przy graniu (w większości nowe gry) m.in GRAW2, WiC, Stranglehold komputer po jakimś czasie czasem większym lub mniejszym komputer mi się zawiesza (obraz nie zmienia się i głośniki wydają dziwny dźwięk (takie trrrrrrrt...) i pomaga tylko restart. Pomóżcie please! Mój komp to: Pentium D 3.0 Ghz, RAM 512 mb x2, MSI GeForce 7600 GS, zasilacz ATX 350W, Płyta Główna Gigabyte 945GZM, komp nie podkręcany, czego to może być wina?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paulie -> Szkoda że dopiero teraz zauważyłem zmianę posta. Z tego co widzę, to albo pamięć (przetestuj - memtest86, kilka godzin najlepiej) albo problem ze sterownikiem jakimś, który się gryzie z systemem. Zobacz tu jeśli RAM przejdzie testy: http://support.microsoft.com/kb/291806.

wojtek1 -> Skoro problem taki sam, to przeczytaj moją odpowiedź na pierwszy post forumowicza berto007 i wykonaj to, o co tam proszę. Określ też producenta zasilacza i model.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra masz:

Teperatura płyty głównej- 1 C

temp. procesora-23 C

grafa-56 C

dysk twardy-34 C (jak ktoś nie wie to są stopnie Celsjusza)

Nie wiem czy to są dobre wyniki, (szczególnie ta płyta główna taka podejrzana :)) jak coś to są wyniki z Everesta.

A i zobaczcie co zobaczyłem na instrukcji od karty graficznej:

"Power supply of 400 (and up) watt is highly recoended for system stability" No to jak dobrze zrozumiałem to pisze że wymagany jest zasilacz co najmniej 400wat a ja mam tylko 350.

Co do zasilacza to nie wiem co ci moge wiecej powiedziec ani na karcie gwarancyjnej ani w everescie nie pisze nic więcej (a dokładnie to w evereście nic o zasilaczu nie pisze)

Pomóżcie!

--

Dobra zrobiłem teraz formata zara zobacze czy już działa

P.S Nic nie piszecie bo jeszcze czegoś nie napisałem czy po prostu nikogo nie ma

Posty scaliłem.

Używaj przycisku "zmień".

[wies.niak]

Ok zrobiłem i przetestowałem w demie WiC niestety problem ciagle jest ale to może być wina gry, bo strangleholda już działa, a wies.niak i reszta znaleźliście już sposób na problem? Może jutro sprawdzę na innych grach jutro i napiszę tylko na razie nie wiem na czym testować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od pewnego czasu mam problem z samoczynnym resetem kompa podczas gry w CS-a i oglądania filmików flash na youtube i innych serwerach a nawet reklam flash na stronach Ekhm... ale nie od raz po uruchomieniu ale tak 5-10 min i buszz reset Sad

Oto moja konfiguracja:

System Operacyjny: Windows XP Media Center 2005

Anty-Vir: BitDefender Internet Seciurity 2008

Zasilacz: Chieftec 400W

Procesor: AMD Athlon 64 3200+ na S939

Płyta Główna: Gigabyte nForce4 (GA-K8NXP-SLI)

Pamięć: TwinMOS 2x512MB Dual Channel

Karta Graficzna: Radeon X1300 lub Geforce 7600GT (Na oby dzieje się to samo)

Karta Muzyczna: Crative Sound Blaster X-Fi

Dysk: Maxtor 240GB na SATA2

Wiatrak na Procek: Neon Cooler 8 - Pro

i jakieś ustrojstwo Dual Power System K8

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtek1 -> Daj znać jak po formacie. Jeśli problem ciągle będzie występował, to sprawdź na dotyk (ostrożnie) podczas grania, jak mocno grzeje się procesor i karta graficzna.

Zobacz jaki to zasilacz, czytając opis na nalepce. Zakładam, że nie masz miernika, ale może spytaj czy ktoś w rodzinie lub wśród znajomych nie ma, żebyś mógł napięcia zmierzyć w obciążeniu.

Darth Jason -> Czyli kartę graficzną raczej można wykluczyć. Proponuję sprawdzić temperaturę procesora w obciążeniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomozcie prosze bo nerwowo nie wytrzymam, podczas grania np w medal of honor airoborne czy tez strenglhold po kilku minutach grania resetuje mi sie komputer.. nie mam pojecia o co chodzi..

Moj Sprzet:

karta graficzna - Nvidia GeForce 7600 GT

Procesor - Intel® Core2 CPU 6300 @ 1.86 GHz

Intel® Core2 CPU 6300 @ 1.86 GHz

Ram - 1 GB

Plyta glowna - prawdopodobnie ASUS ale nie wiem gdzie dokladnie to sprawdzic

Teraz juz lepiej ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej, choć brakuje mi tu informacji o zasilaczu (producent, model, moc) - znajdziesz je na nalepce przyklejonej do obudowy zasilacza. Proponuję standardowo sprawdzić temperatury procesora i karty graficznej podczas grania. Pomocny może być program everest lub hmonitor, możliwe też, że w zaawansowanych właściwościach karty graficznej będzie podana jej temperatura.

Nie zaszkodzi sprawdzić organoleptycznie, tj zbliżając ostrożnie rękę do radiatora na procesorze / grafice i obserwując, czy jest on gorący.

Przy okazji korzystania z everesta możesz podać napięcia zasilacza, choć jeśli masz miernik (lub ktoś w rodzinie ma, lub wśród znajomych), to wykonaj pomiary miernikiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem chyba z kartą graficzną...

Gdy włączam jakąś grę lub film to w grze są takie kolorowe krechy albo menu nie działa. A w filmie wszystko jest ciemne (kolory)

Zdarza się też że gdy się ogląda cos w czym jest akcja to komp się resetuje.

PS. Zainstalowałem najnowsze sterowniki i dalej się tak dzieje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy ludzie, którzy łaskawie zajrzeli na ten temat pomóżcie!

Otóż zbierając 3 lata na obecny komputer spodziewałem się że będzie działał bez zarzutu, a tu ZONK!

Przechodząc do sedna, zainstalowałem (oryginalnego) Hitmana Blood Money, wszystko cacuś. Wyłączam grę i nagle nachodzi mnie straszna ochota, na zainstalowanie dema Bioshocka. Instalacja poszła płynnie, bez zarzutów, ale gdy próbuję włączyć grę czarny ekran i RESTART.

Po restarcie włączam demko i chodzi płynnie, ale gdy wyłączam grę i chcę włączyć Company of Heroes restart i tak w koło Macieju.

Proszę Pomóżcie!

Moja konfiguracja

Płyta Gł. ASUS M2N-SLI DELUXE /nForce570

Grafika ASUS EN8800GTX/HTDP/768M/PCIe

PAMIĘĆ DDR2 2GB(2X1GB)/800GEIL DUAL ULTRA

PROCESOR AMD ATHLON 64X2 5600+ S940 BOX DUAL CORE

ZASILACZ 530W TAGAN TG530-U15 ATX/BTX

SYSTEM WIN XP HOME OEM 1PK

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech... ciagle sa problemy. Podam ci to co na naklejce przeczytalem ale tam chyba nic waznego ssie nie dowiesz: ATX POWER SUPPLY

DC output: 350 Watt QC PASS

Zara zobacze jak sie komp nagrzewa podczas grania

No troche cieply jest ale sam nie wiem czy to jest bardzo czy tylko troche. Ale chyba by się już nie wyłączył jak była rozkręcona obudowa i komp wyjęty z biurka? I nie wiem czy te kłopoty z kompem to może być wina starego dysku twardego 60 GB, co o tym myślicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...