Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

KeepCrying

Zestaw 2.1

Polecane posty

Za 200zł ciężko o dobre 2.1, są tylko droższe Microlab FC330/FC530.

Ale jeśli byś się zdecydował na dobre 2.0 czyli Genius 1800A, miał byś znacznie lepszą ogólną jakość dźwięku, tak samo nisko schodzący, ale cichszy bass jak w 2.1 za tę cenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to, że są plastikami wyklucza je ;) Oczywiście nikt tutaj nie zabroni Ci ich wybrać. Te Geniusy 2.1 może i dadzą potężniejszy bas, ale tylko i wyłącznie to zrobią. Pozostałe tony będą obcinane. W porównaniu do 1800A to zestaw Geniusa 2.1 to półka niżej, jeśli chodzi o jakość wydobywanego dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc 1800A góruje. A gdyby porównać 1800A i Microlaby FC530 jeśli chodzi o basy i ogólną jakość dźwięku?
Będzie używany głównie do gier i słuchania ostrzejszej muzyki

O ile "ostrzejsza muzyka", nie oznacza dubstepu, a np. trash metal, to im mniej bassów, tym lepiej w tego typu muzyce (metal, rock).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości, jak plasują się 1800A z takimi, powiedzmy, Creativami P380 jeśli chodzi o jakość dźwięku i jakość i głośność basów?

PS. I tak, poprzez ostrzejszą muzykę mam na myśli metal wszelkiej maści.

PS2. A co powiecie na to: http://allegro.pl/glosniki-modecom-mc-mhf60-2-1-moc-rms-60w-hit-w-i2615260342.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do P380, posiadałem i mogę o nich dużo powiedzieć. Bas jest bardzo mocny i przyjemny dla ucha, używając tego zestawu myślałem, że grają pod względem innych tonów także dobrze, myliłem się. Jedyne co potrafią porządnego zaoferować to bas, tylko i wyłącznie. Od kilku tygodni zamieniłem je na 1800A i słyszę wszystkie tony w pełnej okazałości i jestem bardzo zadowolony z ich grania. Jeśli chodzi o bas, także jest przyjemny, można wyregulować do własnych potrzeb na panelu BAS + TREBLE. W tej cenie ten zestaw jest godny polecenia, jakość do ceny jest bardzo dobra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Na razie, po obadaniu recenzji w sieci, jestem bardziej nastawiony na Microlaby FC-530. Jeśli ktoś tu posiada/posiadał/testował ten zestaw, czy mógłby podzielić się swoją opinią?

Słyszałem jednak, że te głośniki nie są zbyt trwałe i mają tendencję do wczesnego wysiadania. Ile w tym prawdy, nie wiem, więc chciałbym to zweryfikować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Na razie, po obadaniu recenzji w sieci, jestem bardziej nastawiony na Microlaby FC-530. Jeśli ktoś tu posiada/posiadał/testował ten zestaw, czy mógłby podzielić się swoją opinią?

Słyszałem jednak, że te głośniki nie są zbyt trwałe i mają tendencję do wczesnego wysiadania. Ile w tym prawdy, nie wiem, więc chciałbym to zweryfikować.

Słuchasz metalu, moim zdaniem Subwoofer jest ci nie potrzebny, lepiej kupić zestaw 2.0 który będzie miał lepszą jakość dźwięku.

Moje propozycje, Modecom HF40 lub Geniusy 1800A, przy czym ogólnie Geniusy powinny być lepsze ale HF40 nadrabiają basem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ten Modecom jest dobry, tyle że skoro słuchasz metalu, to subwoofer będzie tylko sprawiać problemy.

Z tego typu zestawów, wydobywający się bass jest ociężały, najbardziej widoczny, rozlewający się... co zapewne wielu osobom odpowiada, ale w przypadku metalu i rocka wychodzi z tego niezbyt fajna "sieczka".

Kiedyś słuchałem muzyki na 2.1 i od tamtych czasów omijam szerokim łukiem wszystko, co ma subwoofer, lub jest "ciepłe" (pod względem charakterystyki dźwięku oczywiście).

Dodatkowo połączenie tanich subwooferów i słabo rozplanowanego pomieszczenia powoduje rezenowanie bass'u - tragedia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...