Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tomi8191

Bardzo głośny dysk - ciągłe pykanie

Polecane posty

Witam.

Od kilkunastu dni dysk zaczął bardzo dziwnie pracować. Wiadomo każdy dysk przy pracy wydaje jakieś dźwięki, ale w mój czasami po starcie systemu potrafi maniakalnie ciągle pykać przez kilka dobrych minut nawet jeśli nic nie robię. Jest to ciągłe nie przerwane bardzo szybkie i głośne pykanie, aż denerwujące. Czasem przestanie i potem jak coś robię to znowu, albo w ogóle chodzi normalnie i czasem coś pyknie. Zauważyłem że tak się dzieje tylko przy uruchamianiu komputera, ale potem tak cały czas potrafi pykać, lub jak włączam pracuje już cały czas normalnie cicho i spokojnie

Pomocy nie wiem co się dzieje confused.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa realokowane sektory, niezerowa wartość 0A, więc dysk jest lekko uszkodzony i może mieć jakieś problemy z "mechaniką". Poza tym mnóstwo błędów BC świadczących o nieprawidłowym zasilaniu (być może tak działo się w przeszłości, a teraz już takich problemów nie ma).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wyjaśnienie już myślałem, ze siądzie nagle i będzie koniec danych. Czyli nie muszę się aż tak bardzo martwic ze coś nagle może się stać z nim. Dalsza diagnostyka w jakim sensie ? Lub co mam robić dalej ?

Dziękuje za pomoc wszystkim :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można sprawdzić "prędkości sektorów" (ewentualnie, czy nie pojawią się jakieś błędy), za pomocą programu MHDD (opis).

Obserwuj także S.M.A.R.T. a w szczególności wartości nieprzetworzone (w HD Tune - pole Data) atrybutów 05 i C5, jeśli zaczną rosnąć, to znaczy, że dysk zaczyna dokonywać żywota.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...