Jump to content
Ghost

Regulamin

Recommended Posts

Na Forum Actionum należy stosować się do Netykiety (http://forum.cdactio...?showtopic=6006), zbioru zasad zawartych w tym dziale oraz odrębnych regulaminów innych działów.

Natomiast na Forum Actionum nie wolno:

 1. Naruszać zasad netykiety.
 2. Statsować, czyli umieszczać na forum postów, które maja na celu tylko zwiększenie liczby postów użytkownika, a które nie wnoszą nic do dyskusji.
 3. Obrażać innych użytkowników.
 4. Używać słów oraz wyrażeń uważanych powszechnie za wulgarne, w tym także w postaci częściowo wykropkowanej.
 5. Pisać postów podlegających pod "syndrom moderatora" (szczegóły tutaj).
 6. Usuwać moderatorskich dopisków ze swojego posta.
 7. Publicznie kwestionować decyzji moderatora poza tematem do tego przeznaczonym, tj. Uwagi i Pytania do Moderatorów IV.
 8. Pisać w krótkim odstępie czasu, dwóch lub więcej, następujących po sobie postów.
 9. Prowadzić działalności komercyjnej (reklamowej, handlowej, bukmacherskiej) bez zgody właściciela portalu.
 10. Umieszczać w postach oraz komentarzach do newsów zniekształconych nazw firm, spółek, przedsiębiorstw i innych podmiotów gospodarczych, szczególnie jeśli mają one wydźwięk pejoratywny - dotyczy to także nazw klubów sportowych.

Za powyższe zachowania moderator może upomnieć lub ukarać użytkownika. Wysokość kary zależy od moderatora, który określa ją na podstawie skutków wywołanych na forum (raporty, protesty innych użytkowników) oraz patrząc się na wcześniejszą działalność użytkownika (wcześniejsze ostrzeżenia, upomnienia).

Ponadto nie wolno:

 1. Umieszczać linków do stron z pirackim oprogramowaniem, filmami, muzyką itp.
 2. Pytać o sposób i możliwość ściągnięcia nielegalnych/nielicencjonowanych wersji gier i innego oprogramowania, a także obejścia ich zabezpieczeń. Niedozwolone jest także udzielanie porad, które mają na celu ułatwienie tego typu czynności.
 3. Udzielać rad użytkownikom, którzy mają problemy z uruchomieniem/ściągnięciem itp. nielegalnej kopii programu, filmu i jakiegokolwiek innego przedmiotu prawa autorskiego, które mają na celu ominięcie przepisów prawa autorskiego/umów licencyjnych. Karane będzie również przyznanie się do posiadania/korzystania z nielegalnych/nielicencjonowanych kopii programów, filmów, utworów itp.
 4. Naruszać w jakikolwiek inny sposób praw autorskich rozumianych na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 2006/90 poz. 631 ze zm.).
 5. Umieszczać linków do jakichkolwiek referali, czyli wszelakich gier, serwisów społecznościowych, sklepów oraz głosowań na cokolwiek, zarówno w tekście, jak i w sygnaturce, niezależnie od tego czy są jawne, czy też ukryte z wyjątkiem przeznaczonych do tego miejsc. Ponadto wszelkie linki, odniesienia, a w szczególności oferowanie zaproszeń na strony typu gokano.com, czy też do zamkniętych serwisów społecznościowych, traktowane jak referale.
 6. Propagować przemocy i łamania prawa.
 7. Rozmawiać o używkach i innych substancjach mających działanie odurzające, takich jak: alkohol (w tym piwo), narkotyki, dopalacze, leki, a także wyroby tytoniowe. Zakazane jest zwłaszcza opisywanie doznań związanych z ich zażywaniem oraz propagowanie ich używania.
 8. Wypowiadać się w imieniu osób, które bezterminowo lub czasowo zostały ukarane odebraniem możliwości wypowiadania się na forum publicznym. Osoby te mogą odwołać się od decyzji dotyczącej bana/innych ograniczeń w tradycyjny sposób lub też w wypadku kary o określonym limicie czasowym, poczekać na jej zakończenie. Jedynym wyjątkiem jest ten opisany tutaj.

Za naruszenie zasad określonych w p. 11 - 18 wystawiane jest co najmniej ostrzeżenie.

Absolutnie zakazane i karane natychmiastowym banem jest:

 1. Propagowanie oraz gloryfikowanie w jakikolwiek sposób poglądów nazistowskich, faszystowskich, rasistowskich i innych, które nie są zgodne z konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej. "Propagowanie" obejmuje tutaj zarówno treść postów, podawane linki, jak i obrazki/teksty umieszczone w polach awatara i sygnaturki oraz informacje podawane w profilu użytkownika.
 2. Umieszczanie na forum jakiejkolwiek formy pornografii, lub też linka do stron z takimi treściami (wyrażonymi zarówno w formie wizualnej, jak i tekstowej).
 3. Podszywanie się pod osoby z redakcji, wydawnictwa lub portalu, a także pod moderatorów lub administratorów Forum Actionum.
 4. Umieszczanie w nazwie tematu, sygnaturce, profilu użytkownika treści niezgodnych z regulaminem (w tym wulgaryzmów).
 5. Posiadanie wielu kont. Jeśli z forum korzysta kilka osób na jednym komputerze, fakt ten należy niezwłocznie zgłosić administracji.
Link to comment
Share on other sites • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...