Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

milan123

Komputer zawiesza się podczas gry

Polecane posty

Nie byłoby jakiegoś inneg oprogramiku do dogłębnego skanu? Nie chciałbym grzebać w BIOS... No, chyba że trzeba

EDIT: Jest problem z bootowalną płytą: nie mam sprawnej nagrywarki ani DVD-ROM...

Nie wiem w sumie, czy nie lepiej poprostu będzie się upewnić pożyczając od kogoś dysk, sprawdzając i kupując nowy... Ale narazie proszę o dalszą pomoc :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworzy uszkodzone logicznie sektory. Oczywiście niszczy na nich dane a potraktowany w ten sposób obszar zachowuje się jakby był nieczytelny (bo jest - błąd sumy kontrolnej jak się orientuję). Wystarczy jednak taki sektor zapisać poprawną wartością i wraca do użytku - to uszkodzenie jest odwracalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz ale Victoria może zniekształcać wynik (w dół, kiedy przeprowadzasz test Victorią a system lub inny program odwołuje się w tym momencie do dysku, to odczyt wyjdzie słabszy, niż jest w rzeczywistości - MHDD pracuje sam, żaden program nie odwoła się do dysku podczas testu i nie zmodyfikuje wyniku). Jeśli chcesz zbadać tylko pod kątem błędów odczytu to Victoria wystarczy.

Co do dysku z aukcji to SMART jest dobry, z jednym, niewielkim zastrzeżeniem - najniższa odnotowana wartość przeliczona RAW Error Rate to 87 a to sugeruje, że w historii użytkowania dysk miał niewielkie problemy z odczytem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za przerwę, byłem na wkacjach.... No więc tak, robiłem tydzień temu test Victorią i było ponad 30 ostrzeżen (pomarańczowe bloki), ale go nie ukończyłem. Dziś chciałem wznowić test, klikam "START" a tu krótki dźwięk (chyba z kompa) i "Invalid drive geometry" i "Block 0 ERROR #15"... Co to?

EDIT: A nie przepraszam, wybrałem zły dysk... xD Wznawiam test biggrin_prosty.gif

EDIT2: Wynik: 3 czerwone bloki, 94 pomarańczowe... Nie jest zbyt dobrze

EDIT3: Teraz zauważyłem, że Opera wyświetla brak wtyczki podczas próby włączenia gry flash, a Flashplayer widnieje w liście pluginów i wcześniej było OK...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. milan123 miałem zasilacz 350 watt GeForce 7600GT i 8800GTS i i niczym się nie różnią w rozdzielczości, nic nie wnoszą,

te 8800GTS tylko ponad 1XX watt pobiera Tobie z zasilacza dodatkowe zasilanie, które nic nie daje, a wydajnością się nie różnią.

Nie wiem, jakie ustawienia masz w L4D2, ale jeśli masz włączone antyaliasing, czy jakoś tak, do tego inne opcje, to je powyłączaj,

bo one praktycznie nie wpływają na grafikę. - Masz za mocną kartę, a za słaby zasilacz. Poza tym Fortron zasilacz, to totalne badziewie. Słyszysz to BZZZZZZ, bo procesor ma za dużą temperaturę pracy, za duża temperatura jest wewnątrz obudowy.

Procesor się przegrzewa, wiatrak nie daje rady, i BZZZZ jest, i jak rozumiem zawiesza się komputer.

- Otwórz obudowę, jeśli jest zamknięta, otwórz okno, niech wyleci gorąc z komputera, uruchom komputer potem przy

otwartej obudowie. - Jeśli się to nie powtórzy, to znaczy za duże temperatury panowały w środku. Dodatkowo możesz odpiąć

zasilanie od karty graficznej, bo ono tak na prawdę nic nie daje. - Zrób to, co napisałem, i daj znać, czy pomogło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...