Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ruhisu

SWAT Kats: Radykalny szwadron (1993 - 1995)

Polecane posty

SWAT Kats

The Radical Squadron

swat-set.jpg

Produkcja: Hanna-Barbera

Reżyseria: Christian & Yvony Tremblay

Mój pierwszy temat w kategorii kreskówek i filmów animowanych, w takim razie trzeba zacząć od czegoś dobrego.

Jak sami dobrze wszyscy wiemy termin "dobrej kreskówki" jaką można by zobaczyć chociażby na takim Cartoon Network czy Jetix - dawnym Fox Kids już dawno przestał istnieć. Wielu z Was na pewno pamięta, kreskówki, które poza PRZEDE WSZYSTKIM ciekawąfabułą cechowały się całkiem przyzwoitą jak na amerykańskie produkcje kreską (Tak wiem, jestem hejterem jeśli chodzi o Jankeskie kreskówki, po prostu o wiele wcześniej bardziej do mnie przemówiło anime a już wolałem obejrzeć sobie Flinstonów, Kocią Ferajnę itp.) i klimatem.

Youtube Video -> Oryginalne wideo

Postanowiłem przybliżyć Wam ten tytuł, gdyż kiedy jeszcze w posiadaniu każdego dzieciaka był oryginalny amerykański kanał Cartoon Network, swego czasu emitowana była na nim kreskówka o dwóch antropomorficznych kotach śmigających nad swoją metropolią czymś w rodzaju F-14 Tomcat na sterydach. Jako że wtedy byłem bardzo podjarany filmem Top Gun a sam Tomcat po dziś dzień jest dla mnie idealną konstrukcją, SWAT Kats przykuła moją uwagę.

Akcja serialu rozgrywa się w fikcyjnej super-metropolii MegaKat City, głównymi bohaterami są dwa wcześniej wspomniane antropomorficzne koty Chance Furlong i Jake Clawson. Dwaj panowie po niesprawiedliwym wyrzuceniu z szeregów służb specjalnych ENFORCERS, zarabiają na życie pracując na miejskim złomowisku, jednak poczucie chronienia społeczeństwa przed przestępczością było u nich silniejsze dlatego postanowili działać na własną rękę i tak oto powstał ich tajemniczy szwadron.

Jak to zwykle bywa z takimi postaciami, ich działania mimo iż szlachetne - są poza prawem i gdyby trafili przed wymiar sprawiedliwości, najprawdopodobniej wylądowaliby w pace chociaż istnieje też prawdopodobieństwo uniewinnienia gdyż są bardziej szanowani przez mieszkańców MegaKat city niż policja. Można by rzecz że SWAT Kats są takimi Batmanami kociego świata.

A z kim walczą?

Zazwyczaj biorą udział we wszystkich akcjach, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa, wymierzenie kary lub postawienie kogoś przed wymiarem sprawiedliwości jednak MegaKat City nie zna czegoś takiego jak zwykły przestępca. W większości są to super-złoczyńcy dysponujący wysoko poziomową technologią, to zmutowani, to zamienieni w roboty, to z przeszłości, kosmosu, innego wymiaru - czego dusza zapragnie.

Wiadomo! Walka z takimi delikwentami wymaga wyjątkowego sprzętu dlatego poza T Bone'm i Razor'em (pseudomimy Chanca i Jake'a), trzecim głównym bohaterem jest ich super-myśliwiec TurboKat, który został zbudowany z części znalezionych na złomowisku a jego arsenału mógłby pozazdrościć nie jeden pilot.

TurboKat_Rear_View_by_Xanatos4.jpg

TurboKat_Front_View_by_Xanatos4.jpg

Żeby nie było tytuł ten posiada kilka motywów, które sprawiają, że postacie są nie tylko bohaterami ale też zwykłymi ludźmi...kotami...kotoludźmi. Na przykład obiektem westchnień Chance'a i Jake'a jest zastępca burmistrza Callie Briggs, albo na przykład rywalizacja między chłopakami w chwilach wolnych oraz poczucie braterstwa.

Trochę się rozpisałem. Myślę, że to będzie na tyle jeśli chodzi o ogólne przedstawienie tej produkcji, dlatego teraz pozwolę sobie przedstawić kilka postaci.

Chance Furlong

T-Bone

Tbone.jpg

Pilot TurboKat'a. Podczas w służby w jednostce ENFORCERS to on zawsze pilotował ich myśliwiec do czasu katastrofy związanej z pogonią za Dark Kat'em.

Typowy przykład postaci, która poza mięśniami posiada jeszcze swoje własne poczucie humoru. Lubi oglądać kreskówki, czytać komiksy i popijać mleko z puszki.

Jego obiektem westchnień jest Callie, która jednak może się wydawać, że bardziej lgnie w stronę Jake'a co mocno wkurza Chanca.

Jake Clawson

Razor

Razor2.jpg

Strzelec i spec od uzbrojenia i technologii.

TurboKat oraz całe uzbrojenie, które nosi jest jego tworem.

Jake jest typem osobnika, który stara się myśleć logicznie w każdej sytuacji oraz posiada sokoli wzrok, który nie raz ratuje sytuacje kiedy zawodzi sprzęt.

Jako, że jego rola nie sprowadza się do pilotowania myśliwca, w wyjątkowych sytuacjach może go opuścić aby zinfiltrować działania wroga z zaskoczenia lub kogoś uratować. To właśnie on najczęściej ratuje Callie z opresji stąd darzy ona go wyjątkowym zaufaniem i sympatią.

Callico Briggs

callie_ske.jpg

"Zastępca" burmistrza. Użyłem cudzysłów z tego względu, że burmistrz jak to typowy "przywódca" wielkiego miasta, bardziej przejmuje się turniejami golfa z inwestorami niż zarządzaniem.Odpowiada ona za większość podejmowanych decyzji, pisze przemowy. Jest bardzo asertywną osobą, która stara się nigdy nie okazywać strachu przestępcom i to ona jest najczęściej pierwszą linią kontaktu ze SWAT Kats oraz ich informatorką. Również jako jedna z nielicznych osób, najbardziej wierzy w misję T-Bone'a i Razona i zawsze staje w ich obronie przed osądami komandora Feral'a.

Komandor Ulysses Feral

tve13297-19930911-2554.jpg

Główno-dowodzący ENFORCER'ów i dawny przełożony Chance'a i Jake'a. Jest postacią dość kontrowersyjną gdyż defacto nie jest przedstawicielem podgatunku idiotów a po prostu bardzo odpowiedzialnym i dumnym służbistą, który uważa działania SWAT Kats za nielegalne i zazwyczaj nie dostrzega tego, że na przykład powstrzymali dwa gigantyczne roboty przejęte przez przestępców a to jaki bajzel nasi bohaterowie narobili przy konfrontacji z delikwentami.

Wszystkich postaci nie będę przedstawiać. Anty-bohaterów też zostawię. Mam tylko nadzieję, że tym co mieli okazję to widzieć, przypomniałem ten tytuł i przywróciłem na chwilę ułamek dzieciństwa a tych co jeszcze tego nie widzieli skłoniłem do obejrzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z rzeczy, które mnie smucą.

Kiedyś to był dla mnie GIGAHIT, niesamowicie mroczna kreskówka, co przy Hannie-Barberze wydawało się to mocno dziwne. Uwielbiałem przygody Razora i T-Bone'a, ale w końcu jednak na długi czas zmuszony byłem się z nimi rozstać. Ponowne spotkanie było jednak dość smutne, bo kreskówka to jednak dość kiczowata, okraszona takąż muzyką i momentami jednak razi, a choć ma ten stary klimacik, to już mnie nie wciąga.

Dzisiaj rządzi niepodzielnie Batman Beyond, bo choć uwielbiam takie kreskówki jak The Zeta Project czy Project Geeker, to BB wciąż jest cholernie mroczny i cholernie mocny, a i docenia się go tak naprawdę w dorosłości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...