Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

JohnBelushi

Jak zrobić mini samolot? Pomocy!

Polecane posty

Rozumiem, że chcesz zrobić samolot RC, tak? Z wiatraków komputerowych, tak? My, mamy ci wypisać dokładne instrukcje, jak takiego czegoś dokonać, tak? Nie ma tak łatwo. Inaczej mówiąc, nie da się tak. To tak samo jakbyś powiedział: "ej, mam scenariusz, napiszcie mi jak zrobić grę", albo "ej, mam silnik od jakiegoś MIG'a, powiedzcie mi jak zrobić z tego Jumbo Jet'a". Musisz się po prostu na tym znać, albo znać kogoś, kto potrafi robić modele RC (aby praktycznie on za ciebie to wykonał). Po prostu, jeśli nie masz wiedzy (a z twojego postu wynika, że nie masz, mogę się mylić oczywiście) to za nic nie wykonasz takiego modelu. Do tego potrzeba masę wiedzy i praktyki (w szczególności, że masz do dyspozycji wiatraki z chłodzenia). Co do ostatniego pytania, to nie mam zielonego pojęcia. Musiałbyś wykombinować jeszcze masę rzeczy, w tym silniczek spalinowy/akumulatorek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JohnBelushi, po szczerości wątpię, żeby udało Ci się wykonać któryś z tych dwóch wehikułów. Widziałem "projekt" (jeśli tak to można nazwać) Twojej wieży. Najpierw może naucz się porządnie robić projekt, niekoniecznie w paincie. I nie, żebym się przemądrzał, bo sam takich rzeczy bym nigdy nie zrobił, no ale cóż, trochę wiedzy trzeba mieć, żeby coś takiego zbudować. Do domowego projektu używa się raczej ołówek, linijkę i kartkę papieru, a nie painta. Może zacznij na początek od tego, by właśnie poczytać trochę na temat tworzenia takich konstrukcji, potem jeżeli Ci się to wszystko nie znudzi to zrobić jakiś projekt (nie w paincie!!), a potem dopiero zastanawiać się, z czego możesz ten helikopter wykonać. Dobre chęci to nie wszystko, tu trzeba też sporo wiedzy smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekajcie to nie jest taki głupi pomysł. Ale na wentylatorkach od kompa to to Ci raczej nie pójdzie. Musiałbyś zrobić coś w stylu kwadratu z zapałek, podłączyć do tego mały silniczek z dużą mocą ktory uniesie swój ciężar albo 4 malutkie...... Hmmm, chyba jednak z tego nic nie wyjdzie biggrin_prosty.gif

Masz tu [media=]

jeden filmik jak zrobić helikopter i spróbuj tego :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentyle komputerowe są za ciężkie by latać, co najwyżej mógłbyś wykorzystać ich silniczki.

Ale tak jak powiedział ktoś wyżej, najpierw musisz "odrobić pracę domową" z elektroniki i paru innych dziedzin, i dopiero wtedy brać się za takie projekty. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...