Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Ghost

Awatary

Recommended Posts

Awatary to są obrazki jakie można zobaczyć pod nazwami osób piszących na forum. (Takie nazwy nazywami nickiem). Awatar może sobie wstawić każda osoba pisząca na forum.

W moim wypadku awatarem jest obrazek robota R2D2 z Gwiezdnych Wojen, a moim nickiem jest "Ghost".

Jest to obrazek o wielkości nie przekraczającej 100x100 pikseli. Plik z tym obrazkiem nie może być większy niż 50kB.

Awatarem może być zdjęcie, rysunek, animowany obrazek.

Dobrze jest gdy osoba pisząca na forum ma jakiś szczególny obrazek wyróżniający się z innych. W złym tonie jest podkradanie innym takich obrazków, no chyba, że jest to specjalna kolekcja udostępniona do ściągania.

Jak wstawić sobie awatar?

Można to zrobić zarówno przy rejestrowaniu się na forum jak i później klikając w menu "Panel kontrolny" w górnej części strony forumowej, a następnie wybierając opcję "edytuj avatar". Pojawi się wtedy rodzaj takiego formularza, w którym możemy wybrać naszego avika z dostępnej galerii lub przesłać go z własnego komputera.

Najlepiej jeśli obrazek, który chcemy sobie wstawić jako awatar mamy na swoim komputerze, wtedy klikamy klawisz "Przeglądaj". Otworzy się nam okienko Windowsa. Gdy już to się stanie, wybieramy w tym okienku jaki obrazek ma być używany jako nasz awatar i klikamy klawisz "Otwórz". Gdy to zrobimy naciskamy na dole formularza klawisz "Wyślij". Wtedy forum pobierze stosowny obrazek z naszego komputera i wstawi go jako nasz awatar.

Jeśli zamiast naszego awatara pojawi się taki kwadracik z czerwonym krzyżykiem to oznacza to, że nasz obrazek:

- albo się prawidłowo nie załadował,

- albo ma za duży rozmiar,

- albo plik z nim jest zbyt duży,

- albo grafika jest w formacie innym niż GIF, PNG lub JPG, JPEG.

Aktualizacja 11.09.2008

"Wstawiam nowy awatar, ale na forum jest mój stary obrazek. Co robić?"

Nowy awatar w profilu powinien pojawić się po krótkiej chwili, natomiast na forum dopiero po pewnym czasie. Jest to związane z mechanizmami serwera i trzeba się do tego przyzwyczaić. Ponadto przeglądarki trzymają obrazki w pamięci podręcznej, dlatego trzeba poczekać, albo przeczyścić cache. Zwykle sprawdza się skrót [CTRL]+[F5].

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...