Skocz do zawartości

Czego Teraz Słuchacie IV-2


Cardinal

Polecane posty

Godsmack - IV

Pamięta ktoś jeszcze Godsmacka? Ja, przyznam się szczerze, troszku o kapeli zapomniałem, ale też nigdy wielkim fanem nie byłem - ot, można zapuścić. Tak też jest z płytką "IV", z którą dopiero teraz się zapoznaję. Źle nie jest, acz nie szaleję.

Pamiętam tyle, że jak jeszcze Godsmacka częściej słuchiwałem, po usłyszeniu "IV" mina mocno mi zrzedła. Zdecydowanie najsłabsza płyta w dorobku tych panów. W pewnym momencie zaczęły kończyć im się pomysły i stali się mocno powtarzalni. Wcześniej mięli swój hard-rockowo/metalowy styl. Ot takie nie za ciężkie, gitarowe granie, ale jednocześnie lekko się zmieniali z każdym kolejnym krążkiem. Natomiast "IV", to w moim odczuciu niemal kopia poprzedniej Faceless.

Opeth - Watershed

Za dużo nie zdążyłem przesłuchać, ale póki co mam mieszane uczucia. Z jednej strony kilka na prawdę dobrych kawałków, z drugiej na kilka mocno kręciłem nosem. Zobaczymy jak to będzie po solidniejszym osłuchaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Ostatnio jak siedziałem przy wodopoju podszedł do mnie koleś i dał mi 3 kasety to se wziołem. 2 albumy Stone temple pilots i Incubusa - morning viuu <EMO!! AARGGHH> :D A że Pilotów lubiem to sobie słucham ;p aktualnie Army Ants

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sarcófago - The Laws Of Scourge

Nieistniejący już niestety brazylijski zespół grający na pograniczu thrashu/deathu/blacku. Polecam, bo ich muzyka kopie po ryju naprawdę potężnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sarcófago - The Laws Of Scourge

Nieistniejący już niestety brazylijski zespół grający na pograniczu thrashu/deathu/blacku. Polecam, bo ich muzyka kopie po ryju naprawdę potężnie.

Nie dość że po ryju kopie to jeszcze grubą warstwą kvltu już obrosła. Naprawdę warto posłuchać.

M?negarm - Vargstenen

Cholernie dobra płytka jednego z najciekawszych moim zdaniem zespołów Viking/Folk metalowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rise Against - Swing life Away

I wszystko inne, co Rise Against nagrało. Ostatnio nie słucham prawie nic innego. Zespół wręcz doskonały. Kawałki nieźle zróżnicowane. I szybkie, i spokojniejsze. A przede wszystkim, moim zdaniem, świetna sprawa z wokalem. Każdy trochę pośpiewa, ale główny ziomek od 'śpiewu' jest naprawdę dobry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paulie

Moonspell - Night Eternal

No, no... Jak Ferdynando Riberindo z kolegami nagra płytkę to nie ma wafla.

Under Satanae nie słyszałem, ale mogę powiedzieć, że od Memoriala lepsza na pewno ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sarcófago - The Laws Of Scourge

Nieistniejący już niestety brazylijski zespół grający na pograniczu thrashu/deathu/blacku. Polecam, bo ich muzyka kopie po ryju naprawdę potężnie.

no ba, I.N.R.I kopie dupe

SINISTER - CROSS THE STYX pierwsza płyta tych holenderskich killerów...miazga10 panowie i panie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ba, I.N.R.I kopie dupe

Właśnie kończę ją przesłuchiwać :) A zaraz poleci

Meshuggah - obZen

Nieźle chora i porąbana, ale [beeep]ista muzyka :) Trzeba się wybrać na ich koncert...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moonspell - Night Eternal

No, no... Jak Ferdynando Riberindo z kolegami nagra płytkę to nie ma wafla.

Obiema rękoma się podpisuje.

Moonsorrow - Tulimyrsky

Nowa EPka finów (taa, EPka, tylko że ponad godzinę trwa). Doskonała, jak wszystko inne co wydali. A 'For Whom The Bell Tolls' Metallici zagrany w stylu viking metalowym powinien do historii przejść :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paulie
A 'For Whom The Bell Tolls' Metallici zagrany w stylu viking metalowym powinien do historii przejść :)

Zgadzam się w 100%. Kower lepszy od oryginału :D Jest z jajem i jest z epicko B)

i wokal jest na pewno lepszy od tych dźwięków, które wydaje z siebie teraz hetfilt ;]

Behemoth - The Apostasy

Dawno nie słuchałem, a płyta jedna z lepszych w tamtym roku :] (z resztą... to było już tyle razy wałkowane...)

I nawet drugi teledysk nakręcili, dużo lepszy od prometeriona, nawet niezbyt kiczowaty :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pig Destroyer - Terrifyer kawał mięsistego i soczystego grind core`u. Dobre na deszczową pogodę.

I nawet drugi teledysk nakręcili, dużo lepszy od prometeriona, nawet niezbyt kiczowaty :]

Masz na myśli At the left hand ov God? Jak przystało na behemotha wali trochę patetyczną kupą, ale ogólnie nawet mi sie podobał ten klip. Zwłaszcza moment, w którym soczyste jabłuszko upada na ziemię i zmienia się w kupkę rownie soczystych robali...sweet ;] reszta to raczej klasyka, płonące i odwrócone krzyżyki i jezuski no i Negral świecący czołem na prawo i lewo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

At The Gates

Brrr, melodeath. Jak dla mnie to ten gatunek mógłby wogóle nie istnieć <_<

Kitaro - Island Of Life

Ten koleś to jednak stuprocentowy geniusz, co ja bym dał za możliwość zobaczenia go na żywo :(

Isis - In The Absence Of Truth

Bardzo dobra i równa płyta, IMO najlepsza w ich dorobku.

EDIT:

Kult. Ale jakoś zdecydowanie bardziej podchodzi mi kanadyjski Slaughter, czy Possessed ;]

No, ba :) Przesłuchaj też Toxik Holocaust, o ile nie znasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sarcófago - The Laws Of Scourge

Nieistniejący już niestety brazylijski zespół grający na pograniczu thrashu/deathu/blacku. Polecam, bo ich muzyka kopie po ryju naprawdę potężnie.

Kult. Ale jakoś zdecydowanie bardziej podchodzi mi kanadyjski Slaughter, czy Possessed ;]

Slaughter - Strappado

Masakra. Widać Kanadyjczycy od zawsze robili dobry death ;]

EDIT:

No, ba :) Przesłuchaj też Toxik Holocaust, o ile nie znasz.

Znam, ale jakoś do mnie nie trafiło ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli At the left hand ov God? Jak przystało na behemotha wali trochę patetyczną kupą, ale ogólnie nawet mi sie podobał ten klip. Zwłaszcza moment, w którym soczyste jabłuszko upada na ziemię i zmienia się w kupkę rownie soczystych robali...sweet ;] reszta to raczej klasyka, płonące i odwrócone krzyżyki i jezuski no i Negral świecący czołem na prawo i lewo...

Mnie tam te zbliżenia i oddalenia na drącego morde Nergala trochę irytują. Aż tak mi się on nie podoba :) I mógł sobie już darować ten fragment z wyrywaniem stron z biblii, bo to już robienie hałasu na siłę. Zająby się graniem a nie bawił w wywoływanie skandali (co on Paris Hilton?)

Eluveitie - Slania

Folk + melodeath. Niezbyt częste połącznie, ale przyjemnie się słucha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paulie
Mnie tam te zbliżenia i oddalenia na drącego morde Nergala trochę irytują. Aż tak mi się on nie podoba :) I mógł sobie już darować ten fragment z wyrywaniem stron z biblii, bo to już robienie hałasu na siłę. Zająby się graniem a nie bawił w wywoływanie skandali (co on Paris Hilton?)

niby czemu? -.- To jest byznes. Skandal = więcej osób słyszy o zespole = więcej osób kupi płytę/przyjdzie na koncert, tak to działa :)

Jeszcze odnośnie tego co Maniek rzekł: No mnie też te Jezuski i krzyżyki poprzewracane śmieszą, ale co poradzisz. Bez tego nie byłoby klimatu xDD

Eluveitie - Slania

Folk + melodeath. Niezbyt częste połącznie, ale przyjemnie się słucha.

Czy ja wiem, czy takie rzadkie? :]

Amy Winehouse - Back To Black

No piękna to Emi nie jest ( w sensie, że do ideału w postaci Kejti M. jej daleko :P), ale głosisko ma, że hej. No i talent do pisania piosenek też oczywiście :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nawet drugi teledysk nakręcili, dużo lepszy od prometeriona, nawet niezbyt kiczowaty :]

Imho najlepszy klip Behemocza jaki powstał. Jabłuszko było poruszane, jest też parę innych fajowych momentów np. latający Nerdżal. ;) Chociaż mimo wszystko mogliby zamiast jego facjaty pokazać coś innego.

Amy Winehouse - Back To Black

Ja tam mimo wszystko wole acdisowskie Back In Black ;)

Pantera - VDoP

Dawno się tego, cholera, nie słuchało...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby czemu? -.- To jest byznes. Skandal = więcej osób słyszy o zespole = więcej osób kupi płytę/przyjdzie na koncert, tak to działa :)

Jeszcze odnośnie tego co Maniek rzekł: No mnie też te Jezuski i krzyżyki poprzewracane śmieszą, ale co poradzisz. Bez tego nie byłoby klimatu xD

Spoko motyw 8) Dodatkowo krwawiąca maryja hehehe.

Haill of Bullets - ...of Frost and War nowa kapela Von Drunena. Mistrzowski oldskul death metal z chorymi woksami, wojenną tematyką, perkusista Gorefest etc etc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paulie
Spoko motyw 8) Dodatkowo krwawiąca maryja hehehe.

Mhm xDD

Haill of Bullets - ...of Frost and War nowa kapela Von Drunena. Mistrzowski oldskul death metal z chorymi woksami, wojenną tematyką, perkusista Gorefest etc etc!

Fanem defu nie jestem, ale skoro taka rekomendacja to będzie trzeba zbadać :]

Teräsbetoni - Myrskyntuoja

Wytłumaczy mi ktoś czemu to mi się podoba? Może to kwestia języka, nie wiem.

Niby taki sobie pałer, ale nie gejowski, brońcie diaboły. Niby będą na eurowizji. A jednak fajne i wpada w ucho ^_^

ŻELBETONY!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...