Skocz do zawartości

Czego Teraz Słuchacie IV-2


Cardinal

Polecane posty

Gość Paulie
Btw, Lans.fm wprowadza opłaty za słuchania radia! oO Pff. Czy tylko ja mam wrażenie, że kogoś lekko popieścił prądzik?

Czemu w naszym kraju tak trudno jest za coś zapłacić...? Chociaż i tak nie korzystam z radia.

Hatesphere - To The Nines

Czyli ciąg dalszy jarania się tym duńskim arcydziełem. 8)

Paulie - wkurzeni na postawę rządzących Lastem są nie tylko Polacy - jako że jestem członkiem ponad 150 grup, dostałem kilka wiadomości od zagranicznych ich liderów o treści mniej więcej takiej: "jeśli to wejdzie w życie, kończę lastowy byt".

Jejq, aż 150? =O Po prostu trzeba się oswoić z myślą, że nie wszystko będzie za free. A z 'kryzysem' to pewnie ma trochę wspólnego. :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Paulie - wkurzeni na postawę rządzących Lastem są nie tylko Polacy - jako że jestem członkiem ponad 150 grup, dostałem kilka wiadomości od zagranicznych ich liderów o treści mniej więcej takiej: "jeśli to wejdzie w życie, kończę lastowy byt".

A póki mogę:

Primus - Nature Boy

Les Claypool Frog Brigade - David Makalaster II

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantômas - Delirium Cordia z płytki Delirium Cordia ;)

Krążek jednokawałkowy, 74 minuty i 17 sekund najdziwniejszych szumów, wrzasków, jęków połączonych z muzyką. Twórcy określili to jako ścieżkę dźwiękową do nieistniejącego filmu. Szczerze pisząc, nie jestem w stanie wyobrazić sobie filmu z takim podkładem, Eraserhead Lyncha przy tym byłby bajeczką dla niemowląt ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu w naszym kraju tak trudno jest za coś zapłacić...?

Bejbi, nie w tym rzecz - opłata jest raczej niewielką sumą, ale niezależnie od swojej wysokości rozdupca dokumentnie ideę last.fm. Ja też z radia nie korzystam, ergo wisi mi to i drynda, natomiast nie pochwalam tak żałosnej komercjalizacji... uderzyli w czuły punkt, ostatecznie ten serwis słynął głównie z darmowego systemu radiowego. Nie dość, że stracą część userów (chociaż to też dosyć patetyczne - "obrażam się i wypinam na was rzyć, na pewno zauważycie nieobecność moich pryszczatych pośladów między 30 milionami innych kont", bo nawet, jeśli odejdzie 1000 czy 5000 łebków, to jednak niewiele...), to przypuszczalnie zrobili sobie tym wyłącznie antyreklamę w oczach przyszłych... ekhem... członków. Poza tym za najgłupsze wyjście uważam wyłączenie z konieczności opłat trzy kraje, z czego dwa faworyzowane z niewiadomych mi przyczyn (zwłaszcza, że hamburgerogłowi w USA nawet okiem by nie mrugnęli, tylko potulnie wykładali forsycję, ni w ząb, ni w japę nie rozumiejąc, za co płacą, ale że płacić trzeba, no to sru).

Ot, niby nic, a zgrzyta. To trochę tak, jakby telefony zaufania nagle stały się płatne niczym numery 0 700 do wesołych pań po północy.

Summoning - Lugburz

Mój tattoo jest wniebowzięty. ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek byłem na koncercie warszawskiego Cryptic Rites i kupiłem od basiora ich najnowszą EP "Return Of The Skullcrusher". Kiedy w niedzielę odzyskałem słuch bez pokoncertowych szumów zarzuciłem płytkę. 6 utworów na łączny czas 25 minut zeszło mi szybko. No i jestem w kropce. Będąc zajadłym fanem dwuutworowego dema "Attack From The Past!" (mp3 krążą po Sieci, sprawdźcie MetalPromo, w razie czego pisać do mnie) które zajechałem niemalże nastawiłem się na to samo, tyle że więcej. I tak sobie wyszło. CR na koncertach rozpętują prawdziwe death/thrashowe piekło, co na płycie rzadko słychać (demówkowe "Cryptic Rites", "Sodomy" i nowe "The End"), reszta jest tak zgłuszona słabym nagraniem że można pomyśleć że to kapela jakich tysiące, gdy tak naprawdę nie jest. Właśnie to "podziemne" brzmienie zabija tą płytę, która jest bardzo szybka, rytmiczna, z odpowiednim wokalem i bębnami i znakomicie nadaje się jako soundtrack do ostrej FPPowej jatki. Wszystkich z Warszawy i okolic maniaków oldschoolowego łupnia spod znaku Sodom, Bloodthirst czy wczesnego Kata zachęcam do odwiedziny koncertów Kryptycznych Obrzędów by przekonać się że dziewczynki bynajmniej się nie oszczędzają i dają solidnego gitarowego łupnia, a wtedy warto zaopatrzyć się w ten w sumie niezły CD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz z IOWY to np. Left Behind, a z niedocenianej przez niektórych z was Vol.3 - Opium the People z wspaniałą solówką, czy nawet Don't Get Close.

A u mnie obecnie Vol.3 na przemian z IOWĄ. Faszeruję się Slipknotem przez tydzień i szczerze przyznam nie mam dość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantomas - Godfather

Miejscami trudno wyłapać rytm, ale mimo wszystko utwór genialny. Wpadłem na niego na laście przez przypadek, podczas słuchania oryginalnej wersji. Jak dla mnie mogła by się pojawić w jakimś wydaniu DVD jako ciekawostka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paulie
Jeśli chcesz z IOWY to np. Left Behind

Bardziej jednak "ludziki=kupka", albo "Diesasterpiece". :]

Mastodon - Crack The Skye

Kurde, kolejny album w tym roku, który niesamowicie kopie po buzi. Jak dotychczas pierwsza trójka roku, a to dopiero pierwszy kwartał się kończy... o_O Aż strach pomyśleć co będzie później.

A na samym albumie królują dwa pierwsze kawałki, Czyli Oblivion i Divinations. :thumbsup:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slipki = anthem, te, o których mówił pauki, do tego jeszcze dyskotekowy wait and bleed, jeszcze my plague i everything ends + vo. 3. Nowa płyta to fail na failu i failem pogania. Trzy w miarę dobre piosenki, z których jedna to 'śłociaśśna' balladka, na całą płytę? ocb?

Hunter - T.E.L.I.

Hunter - Medeis

Cóż, wielu mówiło, że Hunter to 'wieś-metal', czy jedyny polski zespół grafomanią dorównujący Comie. Oba stwierdzenia są przesadzone, co pokazał ich koncert, a potem afterparty. Śpiewanie z Drakiem, muza rozsadzająca energią, mniam;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hunter- Pomiędzy Niebem A Piekłem

Obie wersje. Strasznie lubię tą balladkę.Po prostu śliczna jest...Wokal Draka ładny, gitarka, skrzypce... A że jak to bywa z wieloma zespołami dawno nie słuchałam ich w dużej ilości...

*nuci*Oto jest moje małe niebo...

@UP

Zazdroszczę....*sigh* Poczekam aż zagrają znowu w Wawie, poprzedni ich koncert na którym byłam był świetny,acz krótki bardzo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hunter- Pomiędzy Niebem A Piekłem

Obie wersje. Strasznie lubię tą balladkę.Po prostu śliczna jest

Oj tak... Lukier tryska tu we wszystkie strony... To jest chyba jedyny kawałek Huntera, którego po prostu nie mogę słuchać. Mam nadzieję, że na nowej płytce nic podobnego nie odwalili (w każdym razie zapowiada się dobrze).

Ulver - Nattens Madrigal

Czyli kropelka harmonii w otchłani czystego chaosu. Ale jak już się ją wyczai... Bardzo łatwo utonąć w tej kropelce :thumbsup:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

In Flames - Reroute the Remain & Soundtrack to your Escape & Come Clarity

Dawno ich nie słyszałem, dla tego postanowiłem sobie przypomnieć wspaniałą Flamesową twórczość. Szczególnie jeśli chodzi o Come Clarity, bo jest to bardzo ciekawy materiał. Szczerze przyznam, dawno też nie słyszałem starszych Flamesowych dzieł, dla tego i z czasem sobie je przypomnę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chickenfoot - Soap on a Rope

Chickenfoot - Down the Drain

Chickenfoot - Teaser

Czyli ekipa Satcha. Nie brzmi źle, ale jednak wokal jakby małoskalowy. Ale ogólne wrażenia - pozytywne.

Poza tym:

Metallica - (Anesthesia) Pulling Teeth

Mam dziwne wrażenie, że gdyby nie legenda Burtona, to bym aż tak tego nie lubił ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dire Straits - Telegraph road

Dire Straits - Industrial Disease

Gotthard - Top of the World

Dire Straits to jeden z moim ulubionych "starszych" zespołów, naprawdę świetne piosenki no i Mark Knopfler.;) Gotthard podoba mi się ze względu na wokal i tekst.;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak... Lukier tryska tu we wszystkie strony... To jest chyba jedyny kawałek Huntera, którego po prostu nie mogę słuchać. Mam nadzieję, że na nowej płytce nic podobnego nie odwalili (w każdym razie zapowiada się dobrze).

A ja mam czasem ochotę na balladkę. Niech będzie sobie toto słodkie jak diabli. Ale pasuje do nastroju, it's all that matters...

Guns 'n' Roses - Patience

The time for ballads is now ^^. Gwizdanie...Tekst...Muszę coś mówić? Akurat w tej piosence wokal Axl'a nie denerwuje mnie tak, jak chwilami potrafi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz z IOWY to np. Left Behind

Bardziej jednak "ludziki=kupka", albo "Diesasterpiece". :]

Te, jak już to tak oficjalnie robisz, to użyłbyś jakiejś wazeliny, czy cuś, co ? :D:D:D

Meszin - De Czernening - Wszystko cacy, tylko ten Wolves jednak ssie... :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dire Straits to jeden z moim ulubionych "starszych" zespołów, naprawdę świetne piosenki no i Mark Knopfler.;)

Ostatnio stwierdziłem dokładnie to samo - Knopfler jest świetny (głos i riffy), utwory pokroju Money For Nothing urzekają. :tongue:

Kylesa - Static Tension Płytka miodzio. Gniecie wszystko, co dotychczas ukazało się w 2009.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korn - dzieła wszelkie

Tak dziś słucham wszystkiego od Korna po trochu. Szczególnie materiały z dwóch płyt Follow the leader i See u on the other side. Jak dla mnie muzyka idealna, pasująca do mojego dzisiejszego nastroju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio stwierdziłem dokładnie to samo - Knopfler jest świetny (głos i riffy), utwory pokroju Money For Nothing urzekają. tongue.gif

Bardzo lubię też Telegraph Road, podoba mi się solo jak i tekst.:) A i sam Mark świetnie sobie radzi.;)

Teraz słucham

Ayreon - Day Seven - Hope

Ayreon - Ride the Comet

Ayreon to jeden z moich ulubionych zespołów a 2, płyty na których są te piosenki uchodzą w prywatnym rankingu za najbardziej wartościowe, więc co tu dużo mówić. Polecam.:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...