Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

FreeSoldier

Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł (2011), Antoni Krauze

Polecane posty

0e4c55b642a2db70ffdf0f2897956867,37,1.jpg

Spotkałem się z opiniami, że Polacy robią takie filmy, żeby się nad sobą użalać i pokazywać jak to u nas ciężko. No i bardzo dobrze, dlaczego mamy siedzieć cicho...

Fabuła, no jest 17 grudnia 1970 roku , Gdynia, dokładniej stocznia, kto wie co się wtedy działo, wie o czym będzie film. Nie jest jakiś epicki, ale zdecydowanie lepsze od Bitwy Warszawskiej, która jest badziewiem niesamowitym. Role odegrane na przyzwoitym poziomie, wszystko ładnie fajnie. Tyle, że ja po obejrzeniu , czuję nie dosyt. Film dobry, moja ocena 7/ 10. Film naprawdę warty uwagi.smile_prosty2.gif

OBSADA:

Stefania- Maria Honzatko

Brunon- Michał Kowalski

Władysław Gomułka- Wojciech Pszoniak

REŻYSERIA:

Antoni Krauze

GATUNEK:

Dramat, dokumentalny

PRODUKCJA:

Polska

CZAS TRWANIA

1godz.45min.

ROK PRODUKCJI

2011

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solidnie zrealizowany dramat, i ogółem bardzo dobra lekcja historii. Dobrze oddane te sceny np. ze zdjęcia z tematu, choć klimatu w tym to było mało. Na plus na pewno bardzo dobra rola Pszoniaka. Widać odrobił lekcje i pooglądał jakieś archiwalne przemówienia Gomułki, choć też bez wątpienia z racji swojego wieku pamiętał to na własnej skórze.

Dla mnie 7+/10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie film tylko poprawny. Może i jest dobrą lekcją historii, ale dość często wieje nudą. Do tego aktorzy też się jakoś przesadnie nie starali, grali byle by tylko odwalić. Może jest to wina tego, że oglądałem film dość późno i już trochę przysypiałem, ale dla mnie jest to średniak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...