Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pzkw VIb

Co bym zmienił w CDA? cz. II

Polecane posty

Ja bym proponował nowy dział pod tytułem Gry Ledwo Żywe :D . Byłby to dział o grach starszych coś jak gry wiecznie żywe ale o tych zapomnianych aczkolwiek ( jakie mądre słowo :) ) zapomnianych.

Ciekawa nazwa i idea :)

Ale IMO GWZ pokrywa i stare ale wiecznie jare klasyki jak i te ledwo zywe ale warte zagrania - tzn, nie ma sensu tworzyc nowego dzialu, skoro w tym mozna omawiac i te i te

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam zatem na KONKRETNE propozycje zmian...

To ja mam propozycję odnośnie AR. Można by przenieść "schwytane w sieci" na dół strony (stron) tak jak już było. Po prostu przeglądałem starszy numer i zajrzałem na AR... jakoś bardziej mi się tamten układ podobał.

A co do Świnki i GWŻ to jednak nie to samo. Kiedyś w śwince były np. "Gry Blizzarda", a w GWŻ zawsze (tak mi się wydaje) jest pojedynczy tytuł. No i GWŻ opisuje jednak grę dość znaną (wiecznie żywą) a świnka chyba nie miała takich ograniczeń. Tworzyć GLŻ chyba jednak niema sensu, bo słabych zapominanych gier nie warto przypominać, a dobre zapomniane gry (a takich jest sporo) można wcisnąć do GWŻ. A GLŻ to raczej powinien byc dział o grach które mają problemy w trakcie produkcji :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A GLŻ to raczej powinien byc dział o grach które mają problemy w trakcie produkcji :)
W sumie niezły pomysł.. Tylko wtedy GLŻ powinny być z przodu, w newsach. Zamiast podawać osobne informacje w stylu „gra xxx ponoć RIP’, „problemy z grą yyy”, które zwykle są rozproszone po „shortach”, można by to zebrać w jednym dziale. I jaka symetria by tu się uwidoczniła: GLŻ na początku, GWŻ pod koniec.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie wiem gdzie umieścić tego posta, w razie czego proszę moderatora o przeniesienie wedle uznania.

Regularnie kupuję cd-action od 96 roku i od długiego czasu brakuje mi czegoś w full wersjach w nim zamieszczanych.

Otóż czy byłaby taka możliwość aby w którymś z przyszłych numerów ukazała sie pełna wersja któregoś z najpopularniejszych antywirusów?

Moimi propozycjami są:

Panda

NOD32

Kaspersky.

Zdaję sobie sprawę z kosztów itp dlatego pytam czy jest w ogóle taka możliwość. Jeśli tak proszę o pozytywne rozpatrzenie prośby :)

PS. Jako że jest to mój pierwszy post

Pozdrawiam wszystkich czytelników, redakcję i całą ekipę tworzącą to forum

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś do CDA został dołączony bardzo dobry antywirus ArcaVir, wraz z roczną licencją. Gdy licencja się skończyła to mniej więcej w tym samym czasie, ten sam antywirus pojawił się w magazynie PcFormat. Można prześledzić zawartość innych czasopism o tematyce komputerowej, które nie skupiają się na grach – w takich czasopismach mamy większe prawdopodobieństwo otrzymania dobrego antywira. Chociaż z drugiej strony nie pogniewałbym się gdyby do CDA dodano drugi raz program ArcaVir :) , bo mój avast zaczyna mnie powoli irytować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie wiem gdzie umieścić tego posta, w razie czego proszę moderatora o przeniesienie wedle uznania.
Się by chciało nam go przenosić. Ale następnym razem pisz w topiku „pytania do redakcji”
Otóż czy byłaby taka możliwość aby w którymś z przyszłych numerów ukazała sie pełna wersja któregoś z najpopularniejszych antywirusów?
Zdaję sobie sprawę z kosztów itp dlatego pytam czy jest w ogóle taka możliwość

Mhhh, wprawdzie z redakcją CDA mam tyle wspólnego co Pan Prezydent z prawicą, ale postaram się odpowiedzieć. CDA jest pismem dla graczy, w związku z tym pierwszeństwo mają materiały (gry, programy, mody, trailery itp.), które są związane z grami. Jeśli poszukujesz antyvirów, to od tego są inne pisma. Na ich płytkach są umieszczane takie programy. Jak mawiała pewna reklama: jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Za niecałe 10 zł kupisz sobie Niezbędnik Komputer Świata, gdzie masz masę użytków. Niby po co CDA miałoby wrzucać na cover jeden z programów, które nie dość, że nie pasują do profilu czasopisma, to jeszcze można dostać go w innych pismach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy byłby też dział o produkcjach które miały być wielkimi hitami, machina marketingowa pracowała pełną parą, a tu nagle buch! gry nie będzie bo ludzie odeszli / firma upadła.

Można o tym rozmawiać na forum w Ogólnie o Grach. Kiedyś nawet zapoczątkowałem tam dyskusję na ten temat. Pojawiło się kilka odpowiedzi, jednak zainteresowanie było zbyt małe by zrobić z tego cały dział w CDA. A to dlatego, że stosunkowo niewiele jest takich gier i nikt w żadną z nich nie grał, więc nie ma za bardzo co się o nich rozpisywać.

dział to może za dużo, ale na artykuł od czasu do czasu pewnie mogłaby się redakcja szarpnąć =]

Pamiętam, że był dawno temu taki artykuł, zatytułowany Game Over. Ukazał się w numerze specjalnym w 2002 roku. Już wtedy Smuggler uznał Duke Nukem Forever za martwą grę :lol: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pomysł może nie na zmianę, ale na coś nowego, a kmianowicie... "żółte strony" - kąciki tematyczne lda miłośników poszczególnych gatunków gier: FPSów (kiedyś jeszcze był...), RTSów, cRPGów... co o tym myślicie? Zawsze miło by było poczytać coś konkretnego o swoim ulubionym gatunku gier...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MI sie tam podoba tylko plakaty bym chciał ale talkie wielgaśne 2x2 metry lub większe ;D albo plakaty małe z jednej strony a jakiś dojechany plakat do złozena z kilku mniejszych które byś kupował w comiesięcznym cda bo nie kupisz CDA nie masz pełnego ogromnego wypasionego plakacicha ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pomysł może nie na zmianę, ale na coś nowego, a kmianowicie... "żółte strony" - kąciki tematyczne lda miłośników poszczególnych gatunków gier: FPSów (kiedyś jeszcze był...), RTSów, cRPGów... co o tym myślicie? Zawsze miło by było poczytać coś konkretnego o swoim ulubionym gatunku gier...

Nowy pomysl, z 1989 roku - Gambler sie klania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pomysł może nie na zmianę, ale na coś nowego, a kmianowicie... "żółte strony" - kąciki tematyczne lda miłośników poszczególnych gatunków gier: FPSów (kiedyś jeszcze był...), RTSów, cRPGów... co o tym myślicie? Zawsze miło by było poczytać coś konkretnego o swoim ulubionym gatunku gier...

Nowy pomysl, z 1989 roku - Gambler sie klania.

A nie Reset :scratch:

Co do samego pomysłu to teraz jest Cover na którym można jeszcze więcej tego upchnąć - o ile jest akurat coś wartego upchnięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byly popularne ale robione przez ludzi spoza redakcji, entuzjastow. A z czasem sie im nudzilo albo znajdowali lepsze sposoby na spedzanie wolnego czasu, niektore kaciki faktyucznie mialy niewielki odzew... i sie powykruszalo.

Ale Tawerna RPG, FPP ZOne, Action Mag - wiecznie zywe :).

Ostatnio zmartwychstal Emu Kuoncik...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nic nie zmieniał, oprócz jednego... dodałbym poradnik jak to kiedyś było. Mam wogóle prośbę, proszę o dołączenie poradnika do PES 6, albo chociaż umieszczenie go na stronie. Najlepiej byłoby, gdybyście dołączyli małą książeczkę. Chodzi mi o tricki, np. drybling itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nic nie zmieniał, oprócz jednego... dodałbym poradnik jak to kiedyś było. Mam wogóle prośbę, proszę o dołączenie poradnika do PES 6, albo chociaż umieszczenie go na stronie. Najlepiej byłoby, gdybyście dołączyli małą książeczkę. Chodzi mi o tricki, np. drybling itp.

W instrukcji sa podane te "tricki". :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nic nie zmieniał, oprócz jednego... dodałbym poradnik jak to kiedyś było. Mam wogóle prośbę, proszę o dołączenie poradnika do PES 6, albo chociaż umieszczenie go na stronie. Najlepiej byłoby, gdybyście dołączyli małą książeczkę. Chodzi mi o tricki, np. drybling itp.

W instrukcji sa podane te "tricki". :)

Nawet te "najlepsze"?

Nie wiem, bo dopiero mam zamiar kupić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...