Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

konio52

Sacrifice - za mało pamięci wirtualnej

Polecane posty

Witam. Mam problem z w/w grą, wiem, jest stara, ale to mój ulubiony tytuł bez którego nie potrafię się obejść. Problem w tym, że nie mogę jej odpalić, wyskakuje komunikat że mam za mało pamięci wirtualnej w pliku stronnicowym czy coś takiego, a gra wymaga 128 mb, przeszukałem google, i próbowałem sie tym bawić ( ppm mój komputer->właściwości->zaawansowane->wydajność->ustawienia->zaawansowane i tam się przydziela ) nie pamiętam ile miałem domyślnie, na C bodajże ponad 2000 przy max 4092, na D nie miałem w ogóle ( a gre zainstalowałem właśnie na D ) i nie ważne ile wpisze, to nie ma bata żeby włączyć gierkę, ciągle to wyskakuje, reinstalowałęm grę na dysk C i to samo. Mam 5 gb ram, z czego system wykrywa ponad 3, jakby co, nie wiem jakie ustawić te wartości, z góry dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś ustawić jakieś małe wartości (256MB albo nawet najmniejszą dopuszczaną przez Windowsa - 2MB)? Próbowałeś całkiem wyłączyć pamięć wirtualną? Próbowałeś trybów zgodności?

Spróbuj też zmniejszyć ilość RAMu -> Start -> Uruchom... -> Wpisz msconfig -> OK, potem zakładka Rozruch -> Opcje zaawansowane -> zaznacz "Maksymalna pamięć" i wpisz np. 2048 (2GB) albo mniej (ale poniżej 1GB lepiej nie schodź). To rozwiązanie jest o tyle niewygodne, że ograniczy pamięć dla całego systemu i wszystkich programów, nie tylko dla Sacrifice, do tego po każdej zmianie jest konieczny restart Windowsa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najniższą ustawiłem 768, i nie działało, teraz Sacrifice działa ( po spatchowaniu ) ale mam pytanie, czytałem na pewnej stronce że powyżej 1 gb ram ustawiamy pamięć x3, czyli pomnożyłem 4092 trzy razy i ustawiłem ponad 12000, a rozmiar początkowy połowę z tego, nie wiem czy to dobrze, i czy to nie sprawi dalszych problemów, np. z innymi grami czy coś ?

Opcji ze zmniejszeniem ramu do 2gb wolałbym uniknąć :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem nigdzie, jak to dokładnie wygląda (widać MS dobrze ukrywa tę informację :)), ale zdaje mi się, że plik wymiany korzysta z tej samej przestrzeni adresowej, co pamięć RAM. Więc jeśli nie ma tam jakichś magicznych tricków (np. stronicowanie), to na systemie 32-bitowym przy 4 lub więcej GB RAM pamięć wirtualną można spokojnie bez żadnej szkody wyłączyć (choć niektóre źle napisane gry/programy mogą się buntować przy braku pliku wymiany).

A reguła, o której piszesz, to jakiś relikt, można sobie tak ustawiać, jak ktoś ma za dużo wolnego miejsca na dysku, tylko po co? Ustawienie 1:1 to już i tak rozrzutność, najlepiej ustawić plik wymiany na sztywno, wartość minimalną na taką samą, jak maksymalną i to najlepiej zaraz po zainstalowaniu systemu a potem już tego w ogóle nie ruszać (dzięki temu plik wymiany nie będzie pofragmentowany i istnieje duża szansa, że zostanie ulokowany w szybszej części dysku).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślnie jest 1.5 x więcej niż posiadanej pamięci fizycznej ustawione jako minimum a x3 to już max i to w przypadku niespecjalnie mocnego sprzętu. W zasadzie każdy może to dostosować do siebie. Przykładowo jeżeli masz sprzęt z 8Gb pamięci fizycznej lub jeżeli w ogóle nie korzystasz z programów, które nie wymagają solidnej pracy komputera, to możesz wyłączyć całkowicie pamięć wirtualną. W tym wypadku na słabszych sprzętach można nawet zauważyć wzrost wydajności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...