Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RIP

Niepowodzenie konfigurowania aktualizacji systemu windows

Polecane posty

Hej!

Mój problem polega na tym, że właściwie już chyba od ponad roku w momencie uruchamiania się windowsa, zanim pojawi się ekran z wpisywaniem hasła, pojawia mi się informacja o aktualizacji systemu. Owa aktualizacja startuje, po chwili pojawia się postęp 35%, by po następnej chwili pojawił się komunikat, jak w temacie, z dopiskiem "wycofywanie zmian". Potem już wszystko idzie normalnie, pojawia się okienko na hasło, uruchamiam windowsa i co 4 godziny dostaję informację o dostępnej aktualizacji i pytanie, czy chcę natychmiast uruchomić komputer ponownie, czy odłożyć. Przy zamknięciu systemu też bardzo często wyskakuje info o instalowaniu aktualizacji z prośbą o niewyłączanie kompa. Zaczęła mnie już to solidnie wpieniać, bo czekanie po parę minut na włączenie się i później wyłączenie sprzętu jest irytujące... :dry: W sieci jest sporo potencjalnych rozwiązań tego problemu, ale właściwie prezentują caaały przekrój różnych przyczyn i sposobów, gdzie niektóre są naprawdę karkołomne. Macie jakieś pomysły, jak się z tym uporać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Chyba wszystkich, które miały miejsce od tamtego czasu. Przynajmniej żadna z aktualizacji, którą system chciał zainstalować przy uruchomieniu, nie zaszła. Zawsze kończy się to postępem 35% i wycofywaniem zmian, spowodowanym niepowodzeniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, czy w końcu aktualizacja kończy się sukcesem czy tak w kółko - próbuje ale nie aktualizuje (czyli stoi na danej aktualizacji i kolejne idą albo i nie idą). Zaobserwuj, które aktualizacje są w kolejce i czy po jakimś czasie znikają z tej kolejki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam, bo już szlag powoli z tym trafia. Komp otwiera się przez te próby aktualizacji po parę minut, co rusz muszę odkładać restart systemu z powodu aktualizacji...

Zrobiłem małe screeny, jak wygląda sytuacja:

http://imageshack.us/f/855/rl6m.png/

http://imageshack.us/f/832/9yq.png/

Jakieś pomysły, co z tym fantem zrobić?

Włączyłem to niby narzędzie rozwiązywania problemów z aktualizacjami, pobrało mi jakiś programik, który niby rozwiązał problem i kazał spróbować aktualizacji i znowu ta sama kiszka i wycofywanie zmian na 35%...

PS. Jakoś dziwnie zuploadowałem te obrazki. Kliknijcie "continue to the media", a potem na obrazek, żeby zobaczyć go w fajnym rozmiarze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zrzutu ekranu jaki dałeś można wywnioskować, że problem jest w aktualizacji Agent Windows 7 update. Możesz spróbować zainstalować to ręcznie, tutaj link. Jeżeli to nie pomoże to spróbuj może wyłączyć aktualizację automatyczną http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-vista/turn-automatic-updating-on-or-off

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj może jeszcze tego. Jest to w zasadzie to samo, tylko inaczej spakowane i z innym instalatorem stworzone przez kogoś kto miał podobny problem(aczkolwiek nie testowałem tego z uwagi iż nie mam win7). Jeżeli to nie pomoże to jeszcze jedna opcja chociaż wątpię aby zadziałało. Tu masz starszą wersję tej aktualizacji która prawdopodobnie powoduje problem, jeżeli uda Ci się to zainstalować, to być może wtedy aktualizacja zakończy się powodzeniem.

A, i jeszcze jedno, spróbuj instalować to przy wyłączonym antywirusie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...