Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

Europa Universalis (seria)

Polecane posty

Na EU I zjadłem sobie twarz, gram od zarania jej dziejów, dwójki nie mam bo jedynka mi się nie znudziła:) Więc Hearts of Iron (będę takiego tytułu używał) podoba mi się niezmiernie, choć uważam, że jej akcja osadzona jest w zbyt krótkim przedziale czasowym. Największ zaleta, to to, że ziemię od Piły przez Gorzów i Z. Górę aż po Głogów nazwano Landsberg/Gorzów!!!:):):)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Volt - 3 miesiace ja wytrzymalem tylko 2.Gratulacje!!!!!!!!!!!!!!Pierwsza raz slysze aby ktos wytrzymal dluzej niz 2 miesiace.

Po prostu - już przed woją wycofałem wojska do strategicznych prowincji (4), reszte oddałem Niemcom (miałem nadzieję że francuzi i brytyjczycy przyślą mi coś więcej niż lotnicze wsparcie). Najdłużej broniłem się w Gdańsku...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Volt - 3 miesiace ja wytrzymalem tylko 2.Gratulacje!!!!!!!!!!!!!!Pierwsza raz slysze aby ktos wytrzymal dluzej niz 2 miesiace.

Po prostu - już przed woją wycofałem wojska do strategicznych prowincji (4), reszte oddałem Niemcom (miałem nadzieję że francuzi i brytyjczycy przyślą mi coś więcej niż lotnicze wsparcie). Najdłużej broniłem się w Gdańsku...

Wiesz chyba wyprobuje ta taktyke,a co sadzisz o oddaniu zachodnich prowincji i obronie na linii wisły. trudniej bedzie sforsowac niemcom rzeka.

Pozdr. AmaD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(oviraptor)

Dzieku za uwage smile_prosty.gif

ZERO AKCJI. Moze nie potrafisz grac w takie gry bo atak 3 grup pancernych wspieranych przez 10 armii piechoty, lotnictwo i marnerkę to chyba jest akcja. Albo inny przykłaD otoczona przez wroga armia broni sie dzielnie okrazona pozbawiona zywnosci. TO NIE JEST AKCJA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj Volt, bo to może być falstart^^ W każdym razie chyba jeszcze nie zapomniałem wszystkiego z tych 3 miesięcy grania w EU2... Nie ma to jak Polską zdobywać pół Ameryki Północnej i zakłądać kolonie w Chinach, a bić się na morzach z drugim światowym mocarstem - Wenecją^^ Albo walczyć Ruskimi z Siuksami w Europie :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ksiądz666
JUŻ niebawem...

Startuje Oficjalna Polska Strona

Serii Europa Universalis

JOIN US!!!

Teraz mogę tylko dodac, iż "premiera" mocno się obsunęła a istnienie stronki dalej stoi pod znakiem zapytania :D .

ja tam osobiście wolę.. nie podbijać nowe prowincje, tylko walczyć. dołączasz się dojakiegoś mocnego sojuszu i wypowiadasz wojnę drugiemu takiemu potężnemu... rzeźnia gwarantowana :D .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bimber89

Gra jest cudna ,choc troche trudna. Naprawde dosc ciekawa spory rozwój technologiczny. AmaD ja w 1943 roku podbilem cala Europe Azje i pól Afryki:) A pod wzgledem rozwoju bylem juz w latach 50.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AmaD

Bimber89 nieźle Ci idzie. Ja ostatnio próbuję Francją wybronić Polskę i na razie mi się to udaje. Jest rok 1942, a Polska walczy. Wszystko dzięki wielkiej ofensywie mojej francuskiej armii. Szkoda tylko, że w Indochinach muszę stosować taktykę "zwycięksiego" odwrotu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AmaD

Iiii ja Niemcami wkroczyła kiedyś do Kanady i zrboiłem z niej marionetkę. Niestety Stanów już nie udało mi się zająć. Problemy z posiłkami, brak lotnictwa, przewaga liczebna Amerykanów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krimson

To Kanady niedałem rady.Miałem za słabą flotę.A przez Ruskich ciężko było do nich przejść .Masz racje Stany było by trudno ,przewaga liczebna... :arrow: :arrow:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bimber89

A ja Polska sie do 1943 roku bronilem. Szkoda ,ze Francuzi nie interweniowli bo mieli praktycznie odslonieta wschodnio Niemiecka granice (a byli ze mna w sojuszu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AmaD

Ja jakoś z tymi podłymi kapitalistami z USA nie mogę wygrać. Trudno jest tak dowozić posiłki przez morze. Ostatnio na szczęście udało mi się przesłać parę dywizjonów myśliwców. Jest jeszcze nadzieja na zdobycie Waszyngtonu.

Bimber, gratulacje! Do 1943 roku bronić się Polską. Po prostu pięknie. Mi się jedynie udało utrzymać do 20 grudnia 1939 roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krimson

A jaki był wasz ulubiony dowódca?Mój Roml.Wyposażyłem go w najlepsze wwojsko.Miał gdzieś tak 8 skill.Wszystkich wymiatał razem z moimi jeszcze paroma ulubieńcami.A jakie robiliście rmie do ilu dywizji?

A propo po zakończeniu scenariusza da się grać dalej?Tak bym chciał....... :arrow: :arrow:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bimber89

No niestety nie da sie grac po zakonczeniu scenariusz. A moi ulubieni dowódcy:

Polscy:

-Kutrzeba

-Rydz-Smigly(wygral mi spora bitwe z niemcami

Niemieccy:

-Mainstein

-Rommel

-Guderiana

Radzieccy:

-Konew

-Zukow

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krimson

A pamiętasz jakie miałes skile? Z niemieckich oprócz Romla jeszcze lubiłem:Kluge,Paulus,Roundsetd(jakoś tak)

Ps.:I odpowiedzcie na pytanie w poprzednim poście na temat ile robiliście dywizji.... :arrow: :arrow:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grajać Niemcami tworzyłem 3 armie pancerne po 6 dywizji pancernych pod dowództwem Rommla, Kleista i Guderiana. Te armie stanowiły trzon mojej armii. Piechotę zazwyczaj używałem do okupowania zajętych terenów.

Moim najlepszym dowódcą był wielki admirał Cunnigham - umiejętności 9. Jego Eskadra Śródziemnomorska nieźle wymiatała Włochow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krimson

Ja to robiłem coś ok.4 dywizji pancernych.Reszta piechota i zmechanizowane.Do floty nieprzykładałem zbytniej uwagi.A po hearts kontynuacją są Mroczne wieki?A ruskich rozwaliliście?.... :arrow: :arrow:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i ja dodam coś od siebie, chociaż dawno w HoI nie grałem. Jakie są wasze taktyki na obronę Polski startując we wrześniu 39'? Ja broniłem się w 3 prowincjach - Warszawie, Łodzi i Puszczy Kampinoskiej, to wytrzymałem ledwie do lutego 40'. Poza tym co robić, gdy przeciwnik zajmie wszystkie prowincje? Teoretycznie gra powinna się skończyć, a mimo to trwa dalej... tylko że nie mamy właściwie nic do roboty! Any ideas?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...