Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

Europa Universalis (seria)

Polecane posty

Co sądzisz o grze Hearts of Iron

Co mogę powiedzieć? Mogę tylko, że jest doskonałą kontynuatorką poprzedniczek EU 1 i 2! Ma trochę polepszoną grafikę, rozbudowane opcje oraz niestety krótki okres działania! :( Teraz miałem szanse "dokopać" III Rzeszy(i mi się udało)! :)

PARADOX( :P ) RZĄDZI :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzisz o grze II Wojna Światowa

O widzę, że jestem pierwszy;) Odnośnie gry to polecam ją każdemu miłośnikowi strategii, ja sam wraz z kolegą walczymy o niepodległość Polski a przy okazji sprawdzamy kto dłużej utrzyma się naszym pięknym krajem w tej grze;)) 3 miesiące po rozpoczęciu wojny to nie tak mało jak wam się wydaje... Największą wadą jest stabilność gry na moim kompie, bo u innych działa narmalnie...POLECAM!

BTW Wspaniała, klimatyczna muzyczka w tle!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ma po pierwsze - za mało akcji (w końcu to gra akcji co nie? ;) )

Akcji? Gdzie to przeczytałeś?

po drugie - straaasznie biedna grafika (tylko nie mówcie mi, że w strategiach grafika jest mało ważna)

Przecież grafika w strategiach naprawdę nie jest najważniejsza!

a po trzecie - ta gra nic innowacyjnego nie w nosi!!!

Może i nie, ale doskonale łączy elementy znane z poprzednich gier...a to jak sam wiesz rzadko kiedy wychodzi na dobre..

Jest cholernie nudna i niczym do siebie nie przyciąga!!! :twisted: Oto jest moje zdanie na temat tej... :evil: Jednym słowem pozycja obowiązkowa dla weteranów 2 Wojny Światowej, emerytowanych dziadków i ludzi... kochających straaaszne nie udane produkty. Dzieku za uwage :)

Wiesz co? Chyba nieco przesadziłeś z tą opinią, tym bardziej, że w Polsce gra sprzedała się świetnie (tak jak i na świecie) dowodem czego jest kontynuacja serii EU. Moim zdaniem gra jest stworzona dla wąskiej grupy miłośników stategii "hardcorowych" którzy, gdy słyszą słowo "strategia" nie koniecznie myślą o RTSach... Wydaje mi się, że ty nie należysz do tej grupy, i nie potrafiłeś przejść gry, tym samym brać z niej satysfakcję... Swój egzemplarz kupiłem dokładnie w dzień premiery, i do dzisiaj nie przestałem w nią grać... Pamiętam, jaki trudności były z zakupem samej gry bo nakład bardzo szybko się wyczerpał...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mogę powiedzieć? Mogę tylko, że jest doskonałą kontynuatorką poprzedniczek EU 1 i 2! Ma trochę polepszoną grafikę, rozbudowane opcje oraz niestety krótki okres działania! :( Teraz miałem szanse "dokopać" III Rzeszy(i mi się udało)! :)

PARADOX( :P ) RZĄDZI :D

KaWuHa co raz bardziej cię lubię;)) Wiesz co dobre...Ja najczęsciej grałem Polską, później Rzeszą (cóż, Hitler był chyba ode mnie lepszy) a potem pogrywałem sobie mniejszymi państwami...np Irlandią. Fantastyczna gra. Nie mogę się doczekać już EU:CK, podobno robią jeszcze nową grę z serii EU! :!:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Volt--> też widzę, że jesteś z tych intelektualnych graczy! Ja też czekam na Crusanders Kings, a tam nacisk jest głównie położony na wartość, sławe rodu, którym kierujemy, czyli znów zupełnie nowa gra i nowa strategia do opanowania! Już nie mogę się doczekać! :)

P.S. Nic nie wiem o kolejnej grze z serii EU, ale mam nadzieję, że to prawda! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(KaWuHa)

P.S. Nic nie wiem o kolejnej grze z serii EU, ale mam nadzieję, że to prawda! smile_prosty.gif

trzy nacje (Szwecja, Dania, Norwegia) oraz sześć różnych frakcji do wyboru, trzy nowe kampanie osadzone w świecie Europa Universalis II oraz alternatywna kampania umiejscowiona w niepodległej Europie i Vinlandii (Ameryka Północna odkryta przez Wikingów), zaawansowane i udoskonalone zależności polityczne, ekonomiczne, militarne i handlowe ? jedynie osoba potrafiąca sprawnie zarządzać wszystkimi tymi elementami będzie w stanie wykazać się w roli przywódcy państwa i doprowadzić do dominacji swego narodu nad innymi, opcje gry multiplayer pozwalające na wspólną zabawę z przyjaciółmi.

Informacja - Gry-Online.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie oceny spolszczenia w CDA 5/2003:

"żadnego gadżetu w środku"

No, dla niektórych może być to wada, ale skoro na zachodzie też nie było gadżetu to nie musimy go wymagać, chociaż mapka (w stylu tej dodanej do EU2PL) z okresu II Wojny Światowej byłaby na miejcu;)

"Dziwny polski tytuł"

Może nie tyle dziwny, co niepotrzebny. Z drugiej strony, to może właśnie ta nazwa przykuła uwagę większą część odbiorców?

Powyższe minusy jednak nie wpłynęły znacznie na ocenę końcową - 9 z którą się całkowicie zgadzam;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie oceny spolszczenia w CDA 5/2003:

"żadnego gadżetu w środku"

No, dla niektórych może być to wada, ale skoro na zachodzie też nie było gadżetu to nie musimy go wymagać, chociaż mapka (w stylu tej dodanej do EU2PL) z okresu II Wojny Światowej byłaby na miejcu;)

"Dziwny polski tytuł"

Może nie tyle dziwny, co niepotrzebny. Z drugiej strony, to może właśnie ta nazwa przykuła uwagę większą część odbiorców?

Powyższe minusy jednak nie wpłynęły znacznie na ocenę końcową - 9 z którą się całkowicie zgadzam;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja planuje kupic jakas czesc EU. Ktora polecacie?

Wszystkie!;) OK, "jedynkę" możesz sobie odpuścić, bo EU 2 to taka "jedynka deluxe", no i oczywiście II Wojna Światowa (a w ogóle to zależy jakie klimaty lubisz;))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja planuje kupic jakas czesc EU. Ktora polecacie?

Może poczekaj trochę, a może CDP wyda wszystkie EU+HoI w jednycm paniecie!

Szczerze mówiąć wątpie w to aby CDP wydał Sagę Europa Unieversalis (pięknie brzmi;)) chociażby dlatego, już w planie wydawniczym jest kolejna gra z tej serii, a już szukuję się następna...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może poczekaj trochę, a może CDP wyda wszystkie EU+HoI w jednycm paniecie!

Szczerze mówiąć wątpie w to aby CDP wydał Sagę Europa Unieversalis (pięknie brzmi;)) chociażby dlatego, już w planie wydawniczym jest kolejna gra z tej serii, a już szukuję się następna...

Ale zawsze moża taka wyjść! I nie traćmy nadzieji! Cuda się przecież zdarzają! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zawsze moża taka wyjść! I nie traćmy nadzieji! Cuda się przecież zdarzają! :)

Może i masz rację, bo wydali Sagę Heroes , mając w planie wydawniczym drugi dodatek do H4...

BTW Chciałbym Sagę Warcraft;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil_bbg

II Wojna światowa ciekawy tytuł przykuwa kazdego polaka a ten wlasnie taki jest osobiscie lubie kopac tylki niemcom(nie chce zeby sie obrazili;)

kazdy polak ktury posiada kompa oczywiscie powinien no chyba ze nie lubi strategii miec tom gre chociaz przez 1 dzien

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

II Wojna światowa ciekawy tytuł przykuwa kazdego polaka a ten wlasnie taki jest osobiscie lubie kopac tylki niemcom(nie chce zeby sie obrazili;)

kazdy polak ktury posiada kompa oczywiscie powinien no chyba ze nie lubi strategii miec tom gre chociaz przez 1 dzien

Prawde mówiąc możliwość skopania tyłków Nimcom nie jest największym atutem gry (można przecież skopać tyłki Komuchom;). Ale faktycznie, ciekaw jestem czy zmieniona nazwa była dobrym chwytem marketnigowym.

Mnie jednak martwi fakt, że premiera Crusader Kings została przesunięta...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...