Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MiQulll

C2D czy AMD athlon x2?

Polecane posty

np. FEAR na jednym wykręcisz 160, na drugim 140 klatek - oczywiście róznica jest kolosalna.

Masz taki wyczulony wzrok, że dostrzeżesz róznicę :D

Może w wyższych wydajnościach np. w Gotih 3 - gdzie masz 30 - 50 klatek średnio - ale tej gry nie weźmiesz pod uwagę bo ma skopany silnik i błąd na błedzie (ale oba zestawy mają zbliżone wyniki i tu róznica jest mniejsza niż 10 klatek).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL

Może i teraz ma on te 100fps, ale za rok, przy niektórych tytułach, aplikacjach, jedo wydajnosc bedzie o wiele mniejsza i w tedy ci sie przyda te 15 fps-ow.

Co to jest skąpiec??? nie wiem moze cos przeoczyłem ale pierwszy raz o tym słyszę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.skapiec.pl/

porównywarka cen

Co do FPS -za rok zmieniam kartę na lepszą, lub przycinam detale.

2 lata temu kupiłem AMD 3000 i kartę 6600GT- teraz chciałem grać w nowsze gry dokupiłem GF Galaxy i ram (jakieś 800zł) - wytrzymam kolejny rok lub 1,5.

A potem zmienię na Barcelonkę z 4 jajkami i GF z serii 9 lub 10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeczytałem NDSN z ostatniego numeru. Testowany był procesor C2D 6700, Pentium Dual Core E 2140, Athlon X2 3600+ i 6000+. Khedron pisał o klęsce AMD. I tak sobie myślę, patrząc na wyniki testów. Jaka u licha klęska? ja się pytam? :roll: Wyniki bardzo, ale to bardzo zbliżone. Czy te 100/200 punktów w benchmarku to taka wielka różnica. Bardziej już widoczne są te różnice w grach. Quake4 C2D 6700 -150 kps vs X2 6000+ - 125 kps. I pytanie. Czy te 25 klatek przy tak wysokim framerate (gołym okiem nie do wyłapania) jest warte żeby płacić ponad 500 zł więcej za procesor? Ja uważam, że NIE. Tak więc nie ma mowy o żadnej klęsce AMD. X2 to świetne procesory, wcale nie gorsze od C2D.

Zresztą swego czasu Pentium 4 też był "lepszy" od Athlona XP. Dzisiaj chyba już nikt w to nie wierzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem jedno, testami Khedrona nie należy się przejmować. Człowiek, który wielbi Asusa (niestety nie wiem, czy za darmo, ale słyszałem od niektórych wątpliwości co do tego) i zwyczajnie jedzie na utartych już opiniach.

X2 są gorsze od Core2, ale niekiedy są też idealnym rozwiązaniem dla ludzi, którzy nie podkręcają, to jest fakt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co konkretnie masz do asusa? Moim zdaniem to bardzo dobry producent / dostawca sprzętu.

Utarte opinie nie biorą się z powietrza. Prawda jest taka, że po wyjściu C2D, athlony się chowały. NDSN nie czytałem, ale skoro najnowsze dzieci AMD nie przebijają zbytnio konkurencji, ani nie wnoszą nic rewolucyjnego, to trudno mówić o sukcesie. C2D przebiło wszystkie procesory, gdy się pojawiło, a teraz AMD goni za INTELem, ale go nie przebija lub robi to nieznacznie.

Jeśli masz dowody na "opłacone uwielbienie", to je przedstaw, a jeśli nie, to daruj sobie takie uwagi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym wielbieniem Asusa to chyba przesada. To jednak naprawdę solidna firma. Chwalenie takiego dajmy na to Gigabytea to już bardziej jechanie na utartych opiniach.

Ale mniejsza z tym. Uważam, że AMD jest tak samo dobre jak Intel. Nawet jeśli Athlony nie są tak wydajne jak najlepsze C2D to i tak pozostaje jeszcze dla wielu bardzo istotna kwestia ceny. Mam tu na myśli procesory z górnej półki. Tańsze procki AMD i Intel nie różnią się aż tak bardzo ceną. Ale jeśli chodzi o droższe modele różnica jest już wyraźna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Asusa nic nie mam, ale zachwalanie P5N-E SLi lub M2N-E to parodia i śmiech na sali.

A AMD jest obecnie gorsze od Intela, zawsze to mówię. Ale beznadziejny nie jest i wykręcony Athlon nie hamuje grafiki, czyli w grach radzi sobie niemal (podkreślam niemal) tak jak podkręcony Core.

Dowodów nie mam, pisałem, że nie wiem. Piszę tylko o tym, o czym zasłyszałem, sam nic od siebie nie wnoszę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...