Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Krizu

Pytania na temat podkręcania

Polecane posty

Karta będzie niestabilna, kiedy zaczną pojawiać się błędy w wyświetlanej grafice lub będzie się przegrzewała.

Metod podkręcania jest sporo, możesz, tak jak mówiłeś, podnieść o 10MHz zegary i przepuścić jakiegoś benchmarka lub np. podnieść o 50MHz, jeśli benchmark przejdzie bez żadnych artefaktów czy innych błędów, jeśli nie przejdzie to jechać w dół o np. 10MHz i testować znów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta będzie niestabilna, kiedy zaczną pojawiać się błędy w wyświetlanej grafice lub będzie się przegrzewała.

Metod podkręcania jest sporo, możesz, tak jak mówiłeś, podnieść o 10MHz zegary i przepuścić jakiegoś benchmarka lub np. podnieść o 50MHz, jeśli benchmark przejdzie bez żadnych artefaktów czy innych błędów, jeśli nie przejdzie to jechać w dół o np. 10MHz i testować znów.

Jedna uwaga: sprawdź po OC karty graficznej, czy jest to przez ciebie odczuwalne w grach. I jak wyglądają temperatury. Niestety ostatnio parę kart w okolicach około-redakcyjnych padło. Fakt, tylko ze starości, bo nie były podkręcane, ale były to właśnie modele w wieku 8800 i 250-tki, a żyłowanie parametrów ten proces przyspieszy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok sprawdze, mam jeszcze jedno pytanie czy geforce gts 250 może działać w sli? Widziałem ten sam model po 200zł, a myślę, że w tym przedziale cenowym nie ma nic lepszego...

YYY, przed chwilą podkręciłem częstotliwość procesora do 840mhz i pamięci do 1220 i zaczęło się wszystko ciąć i monitor resetować, wyskakiwały jakieś napisy(błędy), że coś się stało z rozdzielczością i kartą, zmniejszyłem częstotliwości odpowiednio do 820 i 1200, i chyba jest dobrze. Więcej raczej nie podkręcać? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok sprawdze, mam jeszcze jedno pytanie czy geforce gts 250 może działać w sli? Widziałem ten sam model po 200zł, a myślę, że w tym przedziale cenowym nie ma nic lepszego...

YYY, przed chwilą podkręciłem częstotliwość procesora do 840mhz i pamięci do 1220 i zaczęło się wszystko ciąć i monitor resetować, wyskakiwały jakieś napisy(błędy), że coś się stało z rozdzielczością i kartą, zmniejszyłem częstotliwości odpowiednio do 820 i 1200, i chyba jest dobrze. Więcej raczej nie podkręcać? :P

Lepiej nie :P

A sprawdzałeś jak tam temperatury?

Co do kart w SLI - generalnie nie jestem fanem ani SLI, ani CrossFireX. I nie chodzi wcale o zgodność z grami, bo z tym jest całkiem nieźle. Tyle tylko, że przy mocnym obciążeniu kart pojawia się tak zwany micro stuttering, czyli na nasze mikroprzycięcia. To powoduje że mimo wysokiej średniej liczby fpsów obraz jest niezbyt płynny.

Wolałbym już sprzedać kartę i dołożyć do lepszej, niż bawić się w dwie, bo to będzie szybsze zawsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z powyższym, zamiast kupować drugiego GTS250 lepiej opchnąć starego, i dołożyć do np. HD6850 ;)

:)

To byłoby rozwiązanie idealne, o ile ma się wolne jakieś 500 zł (za mniej więcej tyle chodzą nowe wg. porównywarek cenowych).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ostatnio sprawdzałem co w trawie piszczy, to problemu nie ma jeśli rdzenie nie mają za wiele do roboty. Ale skoro mają niewiele do roboty, to poradzi sobie także jeden z nich. A gdy muszą się napracować przy tworzeniu grafiki, to problem powraca.

A nic tak nie irytuje, jak 60 fpsów i brak płynności... No, może poza świadomością, że wywaliło się kasę na nowe źródło problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatury karty według mnie są dobre (około 45-55^C). Macie rację z tą kartą tylko czy hd6850 uciągnie monitor z HD(1680 x 1050) na np. tych ''nowszych'' produkcjach na poziomie wysokim? Jak tak to to rozważe, jak nie to jaka karta?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości przypadków bez większych problemów, zwłaszcza że procesor jest bardzo sensowny. Wyjątki to Metro 2033 i podobne, ale żeby w nim mieć 60 klatek przy maksymalnych detalach musiałbyś wydać duuuużo więcej.

A - porównywalny z Radeonem 6850 GeForce GTX 460 jest trochę droższy, więc jeśli nie masz uprzedzeń, to jest to obecnie najsensowniejsza propozycja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, ale dostanę go jeszcze nowego i jak radzi sobie np. z Battlefieldem(chyba najbardziej wymagająca gra na rynku)?

W takim razie, która z tych? :

1. http://www.morele.net/karta-graficzna-giga...-1gd-1-1-357492

2. www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-460-v2-1gb-ddr5-192-bit-mhdmi-dvi-i-box-gv-n460oc-1gi-rev-3-0-440795

3. http://www.morele.net/karta-graficzna-giga...60oc-1gi-324701

Ps. Właściwie to 2 i 3 nie wiem czym się różni oprócz ceny

Jeszcze znalazłem Radeona HD 6870, co o nim myślisz?

http://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-...87a-zdfc-364293

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz procesor? Bo przejrzałem temat i nie znalazłem tej informacji ;)

W każdy razie na pewno trzecią kartę możesz skreślić, bo to okrojona wersja z węższą szyną pamięci.

//edit: oczywiście nie trzecią a drugą, przepraszam za pomyłkę. V2 to ta gorsza wersja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście podał linka do konfiguracji:

procesor: Intel? Core? i5 750 2.66 GHz

płyta główna: Intel? na chipset'cie H55

pamięć: DDR3 4096MB 1333Mhz (2x2GB)

dysk twardy: SATA2 1 TB / 32MB NCQ 7200rpm

karta graficzna: Zotac GeForce GTS250 512MB

karta dźwiękowa: zintegrowana, 5.1 + 2

karta sieciowa: zintegrowana, przepustowość 1000Mb/s

czytnik kart: tak, obsługa 14-u standardów

obudowa ATX: HERKULESline z zasilaczem Mode Com Feel NEW 500W

napęd optyczny: Nagrywarka płyt DVD/CD Dual Layer, 22x, czarna

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To "szczególnie w grach DX11" jest bardzo ważne, bo wiele zalezy od konkretnych tytułów. Do tego AMD nie ma wsparcia dla PhysX, więc parę (dosłownie parę) tytułów będzie wyglądało nieco gorzej.

Do tego wypada dodać, że nieco częściej zdarzają się problemy z sterownikami AMD niż Nvidii, choć jeśli nie kupujesz wszystkich nowości już w momencie premiery nie ma to większego znaczenia.

Innymi słowy zawsze jest coś za coś, a producenci GeForceów i Radeonów tak ustalają ceny, by za tą samą kasę otrzymać takie same możliwości, będące sumą zarówno wydajności w grach, jak i dodatkowych możliwości oraz spokoju ducha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...