Skocz do zawartości

Rozwiązany: Radeon 7750 a złącze PCI-E


Enough

Polecane posty

Witam, chciałbym kupić nową kartę graficzną dla mojego komputera, i najbardziej zainteresowała mnie karta radeon 7750 (producent dowolny).

Ogólnie ofertę już znalazłem z tą kartą

http://www.gram.pl/sklep/sprzet/gigabyte-a..._campaign=sklep

Jednak teraz dochodzi sprawa, czy karta będzie u mnie działać.

Pierwszy problemem jest to, że mój komputer (cały zestaw HP) nie wie jaką ma płytę główną (nie pomaga np. everest - wykrywa jako nieznana)

Obecnie posiadam GeForce GT220, korzysta ona z PCI-E 2.0, x16.

W wymaganiach do tamtej karty pisze

[cdode]Złącze PCI-Express 3.0 x 16

Czym mogę sprawdzić czy ta karta będzie u mnie działać?

I jeszcze sprawa, posiadam na PC zasilacz 365W, a w wymaganiach karty jest informacja że minimum 400.

Jeśli nie z powodu zasilacza karta nie będzie mogła działać, to prosiłbym o polecenie mi innej, o podobnym poziomie.

.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zasilacz to raczej odpada. Jak ma być tanio to weż taki zasilacz: http://allegro.pl/oryginalny-fortron-400w-...2193946638.html

jak masz na to kase to doinwestuj w coś lepszego, np. http://allegro.pl/zasilacz-ocz-stealthxstr...2189815244.html lub http://allegro.pl/cx430-v2-atx-80-plus-cor...2194880333.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za rok i tak będę wymieniać całą płytę główną, żeby jakiegoś i7 tam włożyć, więc zasilacz wtedy konieczny będzie nowy.

Interesuje mnie, czy po prostu karta działać na nim będzie, gdyż w recenzji CDA o tej karcie (najnowszy numer), jest informacja że max 55W zużywa.

Od czego zależą minimalne wymagania zasilacza?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie od procka i karty graficznej. To one dyktują minimum. Reszta (nagrywarka, itp.) jest w sumie nie warzna, bo tak naprawde, to ile może to prądu ciągnąć? Podaj zdjęcie nakleiki zasilacza oraz model proca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yojo2

Dokładnie, za rok będę robić sprzęt od podstaw, a ta "maszynka" ma iść dla siostry, i chcę ją zostawić w przyzwoitym stanie, aby wszystko działało.

Mój procesor to Intel Core Duo E8500 3.16GHz (2rdzenie).

2 kości po 2GB ramu, i jakaś karta dzwiękowa za 70zł z allegro :P

Jeśli jest możliwość jakiegoś sprawdzenia ile obecnie pobiera prądu, to mogło by to się przydać.

Zdjęcie zasilacza można było zobaczyć na tamtej aukcji z allegro

http://img15.allegroimg.pl/photos/oryginal...1/57/2118915713

Ale zrobiłem też własne zdjęcie, jeśli tam nie jest to czytelne. To jest chyba w "wystarczającej" jakości :)

http://images43.fotosik.pl/1443/14f53a4eb44d890f.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość OK. Podobno te zasiłki robi Lite-On, to może tragedii nie ma. Nie do końca wiem jak rozumieć tabliczkę znamionową tego zasilacza, ale jeśli 12V i 12Vcpu to po prostu dwie osobne 12V to z HD7750 nie powinno być najmniejszego problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wychodzi, że na 12V ma około 200watów, także da radę. Swoją drogą w CDA były testy 7750 w grach, i sprawuje się bardzo dobrze nawet w full hd! Nareszcie wypuścili coś, co zastąpi już starą (dobrą) serię hd4xxx.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak stanieje to się skończy, sam HD4850 był już martwy od dłuższego czasu dopóki Vertex3D/Powercolor go nie odgrzał i doprawił GDDR5. I raczej z HD4850 GDDR5 za 260zł ciężko konkurować karcie o połowę droższej ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś widziałem mniej więcej porównanie jakości kart, a skoro 7750 jest mocniejsze od GT550Ti, to idealnie wpasuje się w mój procesor. Wielkie dzięki za pomoc, jutro postaram się już wrócić do domu z tą kartą i przetestuje na paru bardziej wymagających grach jak to wygląda pod względem jakości :)

Przesiadam się z GT220, więc możecie się spodziewać że będę sikać z radości, że W2 nie ma 14fps na minimalnych ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mocniejsze, to się można spierać. Ja bym raczej obstawiał, że jak już to wydajność jest po stronie GeForca (choć fakt faktem, że niewiele, a Radeon oferuje niższy pobór prądu).

http://www.techpowerup.com/reviews/HIS/HD_...iCooler/26.html

Z drugiej strony, to może nowsze sterowniki przyniosą poprawę i HD7750 się rozprawi z GTX550Ti ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daję znać, i jednocześnie mam wielki problem.

Karta w końcu doszła, wszystko było by w porządku, gdyby nie jeden drobny problem.

Mianowicie obraz z karty (po hdmi) nie funkcjonuje na całym ekranie. Po bokach są czarne paski (około 40pxl na wysokość i 60pxl na szerokość z każdej strony).

Jest tak zarówno na monitorze, jak i na TV. Chodzi o rozdzielczość full hd (1920x1080), na mniejszych rozdzielczościach 16x9 znikają paski bo boku (ale górne i dole zostają), a np. na 1650x1050 wszystko jest ok.

Niestety spodziewam się że to wina zasilacza - jednak zostawiam to w Waszych rękach.

Wstawię zdjęcie później, jak je prześlę na PC.

Z góry wielkie dzięki za wszelką pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba znalazłem winnego. W opcjach (Catalyst Control Center), w opcjach ekranu

radeon.png

Dlaczego tu nie ma full hd? Jak to zrobić żeby działał na maksymalnej rozdzielczości?

I jeszcze jedno, związane z PCI-E. Posiadam dwa wejścia na kartę graficzną, jedno jest czarne i pisze pod nim x16, a drugie białe i pisze x4. Oba są tej samej długości, a czarne jest zbyt blisko wentylatora, więc włożyłem moją kartę do białego x4 - i bez problemu działa. Rozumie ktoś o co w tym chodzi? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yhm, jeśli masz taką możliwość to kartę powinieneś mieć w tym x16, inaczej obniżasz sobie wydajność. Jak bardzo- nie wiem.

A co do full hd, przeinstaluj(usuń stare i zainstaluj nowe ze strony amd) sterowniki karty jeśli jeszcze tego nie robiłeś. Jak to nie działa- spróbuj zaznaczyć "Użyj rozszerzone dane indentyfikacyjne ekranu(EDID)" w sterownikach. Jeśli takiej nigdzie nie ma a kwestią jest jedynie nie sięganie do EDID/sterowników monitora przez sterowniki karty to możesz spróbować przez program Rivatuner(2.24). Po uruchomieniu (ewentualne info o możliwości nie współpracowania z twoim sprzętem olej), na glównym ekranie(main), kliknij Customize, wybierz pierwsza ikonkę monitora - monitor driver wizard - get EDID info(na dole) i zapisz. Jak nie da się wcisnąć "get EDID info" to wciśnij "get driver info".

Inny użytkownik tego forum miał taki sam problem i u niego ta porada pomogła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo na TV Full HD (na monitorze 1680x1050 jest OK). AMD Vision Engine Control Center (dawniej: CCC) -> szukaj opcji rozszerzania / skalowania obrazu. Też miałem czarne pasy po bokach jak i na górze. I innej opcji raczej nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vantage - wielkie dzięki za pomoc, dla przyszłych pokoleń przeczesujących google

Szukaj w google : site:forum.cdaction.pl RADEON7750 nie działa

w CCC należy wejść w

- moje płaskie panele cyfrowe

następnie w

- opcje skalowania (płaski panel cyfrowy) opcja nr.3

i tam włączamy opcję skalowania, a po użyciu "zastosuj" zmieniamy wykorzystanie częsci powierzchni aż ekran będzie w całości dobrze.

Wielkie dzięki wszystkich za pomoc, pozostaje mi już tylko testowanie tej karty :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...