Skocz do zawartości
RoZy

Gears of War (seria)

Polecane posty

Mi GOW uruchomił się bez większych problemów (piszę "większych" bo jednak był jeden - taki malutki :) ) więc nie mogę za bardzo narzekać na jakość konwersji. Za to mogę naprawdę zachwalać jej optymalizację - gra na najwyższych możliwych detalach, przy jakiejkolwiek rozdzielczości zasuwała bez żadnych zwolnien :shock:

A trzeba zaznaczyć że grafika jest wyraźnie ładniejsza niż na Xboxie.

Drugi już raz Gears'ów skończyłem i bawiłem się nie gorzej niż za pierwszym podejściem na X360.

Jedna z najbardziej grywalnych gier...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martin, pewnie sprawa się ma tak jak to zkeerd nakreslił, na full detalach: śmiga aż ciepło w sercu, tylko odpalanie na jakiejś śmiesznej konfiguracji z zaniżonymi detalami (tak to wcale gow nie powinien ruszać, bo to bezczeszczenie) wprowadza jaja w stabilność kodu.

a pisze to w trybie przypuszczającym, bo mam Xa i takie problemiki, co najwyżej mogą mnie śmieszyć ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale go nie kupowałem tylko mówią tak ogólnie.

tylko odpalanie na jakiejś śmiesznej konfiguracji z zaniżonymi detalami (tak to wcale gow nie powinien ruszać, bo to bezczeszczenie) wprowadza jaja w stabilność kodu.

Dają opcje ustawienia grafiki, a potem wychodzi, że nie można nimi się pobawić. :lol:

-------------------------------

W tym kapitalizmie wszystko jest zdominowane reklamami i markami, a jakość coraz bardziej podupada.

I o to chodzi wlasnie ale ludzie wola sobie zycie utrudniac jak widac

No chyba na tej konwersji miał ktoś zarabiać, a nie służyć przyciąganiu do zakupu Xboxa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JOjcycie jak stare baby. WSZYstkie bledy jakie wystepuja w grze da sie naprawic, wszystkie powtarzam. W Dziale pomcna dłoń jest wszystko pięknie opisane. JEŚli ktos ma szczęscie, nie zazna anie grama goryczy wynikającej z konwersji ale jesli ktos go nie ma to biada mu. Błedy te sa czysto techniczne i mogłoby by ich nie byc ale i tak nie umnijesza to faktu, ze gra jest wysmienita. KTOś oddaje gre z powodu tych baboli, hm rozumiem, sam doswiadczyłem jednego ale jak sie czeka na gre i czeka z jezorem na wierzchu to nic mnie nie powstrzyma przed jej odpaleniem. CHoć by płyta złamana na PÓŁ!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jestem wściekły, bo zamówiłem sobie grę przez neta i czekam aż przyjdzie. zaczynam przeglądać różne recenzje i się okazuje, że tryb multi jest dostępny po opłaceniu jakiegos gownianego abonamentu:/ po prostu Microsoft:/ nie dosc ze gra kosztuje ponad 100zł, została wydana zabugowana, to jeszcze życzą sobie abonament, żeby pograć przez neta... rozumiem takie coś w przypadku MMORPG (choc i tak wydaje mi sie to chamskie ze strony producentow), ale gry akcji? przegięli

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wyczytałem na gry.wp.pl:

aby móc spróbować swoich sił w starciu z innym graczami, najpierw jesteśmy zobligowani do założenia swojego profilu na Games for Windows LIVE (które notabene potrzebne jest również do zapisywania naszych poczynań w trakcie kampanii – nonsens), a następnie do wybrania rodzaju konta srebrnego bądź złotego – płatnego. Nie muszę chyba dodawać, że właśnie złote daje dostęp do zabawy multiplayerowej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, moze to niespodziewane co napisze, ale to bardzo dobrze. Jezeli microsoft przerzuci z sukcesem swą usługe LIVE! na PeCety to zrobi niepomiernie dobrze kazdemu- zapewniam to jest rewolucja, nowa jakość, i 21 wiek.

dostępne od roku 2005 na 360, i jeszcze wczesniej na pierwszym Xie (tylko bez tylu ficzerów, choć już wtedy było imho najlepsze)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś wolałbym, żeby ta rewolucja była darmowa:/ nie kupuję MMORPG żeby być przygotowanym na płatne multi. a potem się dziwią, że piractwo kwitnie- jeśli się tak stawia sprawę, to wiele osób woli ściągnąć pirata, bo i tak nie pogra przez neta, i tak

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehym, z tego co mi wiadomo w multi spokojnie można grać, posiadając tylko i wyłącznie, darmowe na pecetach konto silver. Upgrade do wersji Gold daje nam dostęp do wielu bajerów i statystyk, jak np. nasza skuteczność, najczęściej wykorzystywana broń, ilość zdobytych fragów, ilość śmierci itd., itp. Do tego chyba najważniejsze - microsoftowski system dobierania serwerów specjalnie dla nas, na podstawie naszych umiejętności. Ogólnie rzecz biorąc wszystko to, co w wersji gold mają X-boxowcy. Tak czy inaczej problemów z grą w multi można doświadczyć, bo usługa Live... nie obejmuje Polski. Podobno można sobie z tym poradzić zakładając konto na xbox live i podając fałszywe dane o pochodzeniu, wybierając jakiś inny kraj europejski. Podobno, bo sam nie próbowałem. Na grze w gow, w multi jakoś specjalnie mi nie zależy.

Nie wiem też skąd te płacze nad konwersją, ja osobiście nie miałem totalnie żadnych problemów (pomijając niedostępność live w Polsce, ale to mi zwisa, nie musze odblokowywać achievementów, żeby cieszyć się gameplayem). Żadnych problemów z instalacją, żadnych znikających save'ów, ani razu nie wywaliło mnie też do windy, a grywałem i po pare minut i długie godziny. Optymalizacja silnika też jest świetna, przynajmniej tak mogę stwierdzić na podstawie tego, jak gra działa u mnie. Na c2d 2,5ghz, 2gb ram i gf7900gs, czyli obecnie starusienkiej już karcie (czeka sobie na wymianę, bo jednak póki co daje rade, szczególnie, że za wiele czasu na granie nie mam ostatnio), gra śmiga w full detalach i rozdziałce 1024x768 ze stałym framerate'm zdecydowanie powyżej 30fps.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie to powiedzcie mi jak to w koncu jest bo chce kupic GoW-a dla multi (dla mnie to jest najlepsza rozrywka) a jesli multi jest płątne to nie zamierzam wogole tego kupowac i tak gram przez multi sporadycznie(brak czasu) oraz tylko dla rozrywki a nie codziennie po 5 godzin. wiec pytam sie jest platny czy nie??? i sa rzeczywiscie jakies problemy z tym multi?? bo w CDA chyba nic nie pisali a nie wiem co robic;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie to powiedzcie mi jak to w koncu jest bo chce kupic GoW-a dla multi (dla mnie to jest najlepsza rozrywka) a jesli multi jest płątne to nie zamierzam wogole tego kupowac i tak gram przez multi sporadycznie(brak czasu) oraz tylko dla rozrywki a nie codziennie po 5 godzin. wiec pytam sie jest platny czy nie??? i sa rzeczywiscie jakies problemy z tym multi?? bo w CDA chyba nic nie pisali a nie wiem co robic;/

Grać przez neta można za darmo - wystarczy się tylko odpowiednio zarejestrować i... voila. ;] Fakt, że jest z tym trochę roboty, ale z tego, co już zdążyłem zauważyć, problem ten został dosyć kompleksowo rozwiązany w "Pomocnej dłoni". ;]

A co do gry przez neta i właśnie GoW-a, to... cud, miód. I orzeszki, rzecz jasna. Grę przeszedłem początkowo tylko raz, w ramach niezbędnych testów. Popykałem trochę w multi i... odłożyłem. Teraz jednak, gdy kumpel sobie zakupił i odpaliłem tryb co-op... Dość powiedzieć, że rozwalamy kolejne poziomy trudności i znudzenia na horyzoncie jeszcze nie widać. ;] GoW w singlu jest naprawdę rewelacyjny, ale na raz. Natomiast GoW w co-opie, z kumplem, który "żywa acz średnio kulturalnie" relacjonuje swoją śmierć, to już absolutny must have! :]

Aha, multi raczej nie ma sensu, jeśli nie ma się jakiegoś kumpla, z którym można by razem zagrać - to stricte drużynowa gra i dużo przyjemniej jest wtedy, gdy można z kimś współpracować (a nie, gdy każdy biegnie w innym kierunku...).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o_O ja jakoś nie natrafiłem na nikogo z mojego teamu nie potrafiącego współpracować, a w GoW na multi (X0) gram przez pół roku. Tu się po prostu nie da grać nie-drużynowo :)

A samo multi genialne i szczerze polecam, nic go nie pobije, żaden CoD, żaden TF :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o_O ja jakoś nie natrafiłem na nikogo z mojego teamu nie potrafiącego współpracować, a w GoW na multi (X0) gram przez pół roku. Tu się po prostu nie da grać nie-drużynowo :)

A samo multi genialne i szczerze polecam, nic go nie pobije, żaden CoD, żaden TF :)

Mi się niestety zdarzyło kilka razy, ale to było jeszcze wtedy, gdy GoW dopiero wchodził (grudzień; mowa o wersji PC, rzecz jasna ;] ). Dziś (właśnie teraz skończyłem) ponownie zacząłem pykać w trybie Strefa Wojny i rzeczywiście nie mogę narzekać na brak drużynowego podejścia do rozgrywki. To się chwali. :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu narażam się na atak ze strony forumowiczów jednak swoje trzy grosze muszę wtrącić. Gra jest monotonna , krótka i ogólnie to nie do końca to, czego się spodziewałem. Schemat ogólnie jest identyczny - wchodzimy na plac boju, chowamy się za winklem budynku i naparzamy ile wlezie do przeciwników. Gra nie jest łatwa, nie jest też trudna.

Czego się spodziewałem? Większych lokacji, więcej pojazdów, większego zróżnicowania. Po prostu więcej.

Olśniewa grafiką, ma doskonały klimat, świetną oprawę audio, interesującą fabułę. Same zalety. Mimo to była po prostu nudna. Może za dużo było tej akcji? Na pewno humor zepsuły mi problemy z płynnością i z uruchomieniem gry. Chociaż nie było aż tak źle - wystarczyło zainstalować nowe sterowniki i jakiś programik pod windowsa.

Chmielarz zapewniał, że gra będzie chodzić nawet na kompie z supermarketu. Polemizowałbym. Mój komputer na pewno nie jest z supermarketu, a problemy są.

W dodatku sterowanie jest denerwujące a klawisze nie zawsze reagują tak jak trzeba (piła przy karabinie mi się uruchamiała wtedy, kiedy sama chciała, a nie wtedy kiedy ja chciałem)

Mimo wszystko jednak od połowy przestałem zwracać uwagę na wady a rozgrywka rzeczywiście zaczęła mnie kręcić. I właśnie wtedy niespodziewanie przyszedł koniec. Dlatego z niecierpliwością oczekuję części drugiej. Tym razem jednak skłonię się w stronę konsolowego oryginału i pada. Nie będę czekał rok na komputerową konwersję . Daruję sobie też duet myszka+klawiatura.

Dla mnie 8/10 za klimat i grafikę. Odjąłem 2 oczka z monotonię i "dziwne" problemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...