Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

morisato

Skyrim - pytania i problemy

Polecane posty

Nie wiem czemu przy umiejętnosci lucznictwo pokazuje mi 25 na czerwono a ja mam poziom lucznictwa 41. Nawet moglem dodac punkt ktory wymagal 40 poziomu lucznictwa. Może to wina tego ze yzwam spetanego luku? Ale dobrze ze nie obniza mi to sily luku wiecie moze co z tym zrobic?

Okej juz wczytalem gre poprzednia i wszystko jest jak należy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Morphine

Aby zaklnąć jakiś przedmiot musisz posiadać napełniony klejnot duszy, niemagiczny przedmiot (fragment zbroi, biżuteria, broń) i zaklęcie. Zaklęcia można zdobywać poprzez znajdywanie magicznych przedmiotów i niszczenie ich w Magicznym Katalizatorze. Im wyższy masz poziom zaklinania i im więcej masz perków, tym lepsze będą efekty. Istnieją zaklęcia poprawiające regenerację many, zdrowia i kondycji, zadające obrażenia od ognia, porażenia itp., poprawiające współczynniki zbroi, zmniejszające koszt rzucanych zaklęć, odganiające nieumarłych czy Daedry. Istnieje nawet zaklęcie Cichych Księżyców, które zadaje obrażenia w nocy, gdy świecą księżyce (zaklęcie broni). Można je znaleźć w Obozie Cichych Księżyców na zachód od Białej Grani (w gospodzie Hulda może Ci dać questa na zabicie ich przywódcy). Zaklęty topór będzie leżeć w ostatnim pomieszczeniu z drabinką, w szafce po lewej stronie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magiczny przedmiot to np broń z czarem lub zbroja z czarem ;)... jednak nie napalaj się tak jeżeli masz niski poziom w zaklinaniu efekt czaru będzie raczej mizerny, więc lepiej najpierw podszkol się w zaklinaniu (bo np zdejmując czar który dodaje 50 do obrażeń od ognia, po założeniu na nowy przedmiot może dodać Ci tylko 5 xD )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasmakować Skyrima w 100%?;p To chyba niestety niemożliwe... Zawsze zaczai się jedna nieodkryta ciekawa misja, czy jakaś lokalizacja, która skryje coś wartego odkrycia. Ale na Steam naliczyło mi już 70 godzin grania, a z każdą następną misją odkrywam coraz lepsze rzeczy. Teraz dążę do zdobycia 100 zaklinania i umiejętności "Bliźniaczego zaklinania" (jak na razie 95;)). I boję się o jedno... że skończy się tak, jak z Gothic III. Po zdobyciu najlepszego miecza/zbroi gra zaczęła mi się nudzić :( Ale trudno, tak to już jest;) Mam nadzieję, że przejdę całego.

A teraz jeszcze ja zadam Wam pytanie. Czy rozwijanie postaci w Skyrim kończy się na 50 lvl'u? Mam prawie 47, a sporo umiejętności zostało jeszcze w pieluchach:) Pozatym z pewnością chciałbym jeszcze kupić parę umiejętności, a jeżeli zostały mi do odblokowania tylko 3 punkty, to się chyba załamię;)

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Maksymalny level to 81. Tylko że trzeba wbić wszystkie umiejętności na 100.

Dzięki wielkie :D Widzę, że będę miał co robić ;) Jak na razie tylko kowalstwo na 100, tak to dwuręczny i ciężki pancerz na 91 i zaklinanie na 95, cała magia leży niestety;]

@Morphine

Wiem, o co Ci chodziło, ale Skyrim skrywa wiele nowych rzeczy. Gdzie się nie obejrzysz, albo jakiś ciekawy quest, albo obszar, który warto zobaczyć. Jedyną rzeczą na jakiej sie zawiodłem w Skyrimie to bug z koniem, który uśmiercił mojego wierzchowca wystrzeliwując go w powietrze. Pozatym gra to istny raj! Bardzo zróżnicowane questy, wiele jaskiń, które wydają się żyć własnym życiem... Niesamowite;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem. Mi w Skyrimie przyjemność sprawia chociażby chodzenie bez celu po całej krainie czy szukanie questów pobocznych.

Mam problem. W zadaniu gdzie trzeba odczytac Prastary zwoj w tym wspomnieniu i gdy z dialogów wynika że Ma sie pojawic Alduin, nie przylatuje on. Prosze pomozcie! :(

Mam problem. W zadaniu gdzie trzeba odczytac Prastary zwoj w tym wspomnieniu i gdy z dialogów wynika że Ma sie pojawic Alduin, nie przylatuje on. Prosze pomozcie! :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o zadanie z bronią Ponury siekacz. Zabiłem takiego robota co pilnował tego miecza i była tam brama, wszedłem do środka i znalazłem jakiś panel krasnowodzki ale pisze mi że nie posiadam przedmiotu, robiliście to zadanie? Gdzie znajdę ten przedmiot wymagany do mechanizmu?

post-58840-1330971075_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tez macie bład z lagujaca sie tekstura spetanego luku? Wiecie jak to naprawic?

Wy tez macie bład z lagujaca sie tekstura spetanego luku? Wiecie jak to naprawic?

Wy tez macie bład z lagujaca sie tekstura spetanego luku? Wiecie jak to naprawic?

Wy tez macie bład z lagujaca sie tekstura spetanego luku? Wiecie jak to naprawic?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o zadanie z bronią Ponury siekacz. Zabiłem takiego robota co pilnował tego miecza i była tam brama, wszedłem do środka i znalazłem jakiś panel krasnowodzki ale pisze mi że nie posiadam przedmiotu, robiliście to zadanie? Gdzie znajdę ten przedmiot wymagany do mechanizmu?

Jeżeli się nie mylę, to dzięki temu panelowi wykonuje się jeden z questów do Akademii Zimowej Twierdzy (ale mogę się mylić, bo dość dawno wykonywałem te zadania).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używając skili od danej umiejętności zdobywasz level np. jak walczę mieczem czy używam tarczy to po pewnym czasie pojawia się na ekranie że wbity level w górę. Po osiągnięciu wymaganego levela w danej umiejętności będziesz miał wykupienie skila, tak np. otwieranie zamków ma, ale nie wiem co to właściwie daje. Mam skrzynię i pisze na niej poziom mistrz, otwieranie zamków mam level 54 czyli nie powinienem tego otworzyć ale po stracie około 20 wytrychów i tak to otwieram wtedy też mi wchodzi level. Za każdy zepsuty wytrych też dostaje do skilla jakiś tam procent, czyli jak używasz magii zniszczenia to wkońcu tobie też będzie level wchodził.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale chodzilo mi o to, ze jak zaczynam gre to mam dany skill (np. Plomienie czy iskry) na poziomie nowicjusz (tak jest napisane w menu magia --> zniszczenie). Czy wbijanie kolejnych leveli tych umiejetnosci spowoduje podniesienie na poziom 'uczen' a pozniej na wyzsze, czy musze czytac jakies ksiazki czy cos ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płomienie i Iskry to nie umiejętności, tylko czary. Magiem grałem krótko, ale z tego co wiem, po prostu kup nowe, mocniejsze zaklęcia, same raczej się nie zmienią. Dostęp do nich u magicznych handlarzy powinieneś otrzymać, mając odpowiednio wysoki poziom danej umiejętności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie do końca jest tak... Poziom czaru to bardziej jest granica na jakiej czar można zdobyć (i używać za mniejszą ilość energi.. perka Nowicjusz w zniszczeniu). Moc czaru w miarę wysokości Twego lvl (w Zniszczeniu jak i ogólnym postaci) zwiększa się nieco ;), widać jednak różnicę między czarami z nowicjusza, a czeladnika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...