Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Two Worlds (seria)

Polecane posty

Na poczatku siema all bo nowy jestem na forum. :-)

Dostalem niedawno w swoje lapska swiezutka kopie Two Worlds z niemczech i gra na tyle mi sie spodobala ze walne mala recenzje. :-)

Gre opisze w podpunktach.

1. GRAFIKA

Tu jest roznie. Z jednej strony modele postaci sa tylko poprawne ale juz reszta czyli krajobrazy, miasta czy modele zbroji i broni sa SWIETNE. Naprawde widoczki sa obledne o wiele ladniejsze niz w Oblivionie. Do tego gra jest dosc roznorodna. "Liznalem ja" dopiero a juz widzialem zwykle wioski, miasta w stylu powiedzmy sredniowiecznym, pustynnym i nawet chinskim. Tak samo lasy nie tak jak w Oblivionie na jedno kopyto - co region to rozna roslinnosc i potworki/zwierzeta.

2. DZWIEK I MUZYKA

Dzwiek jest dobry. Uderzenia mieczy/toporow, strzal i magii sa ok. Swiat "zyje dzwiekowo" slychac nasze kroki, skrzeki i wycia zwierzakow czasem lopot skrzydel ptaka zrywajacego sie do lotu. Ogolnie jek OK.

Muzyka IMHO jest bardzo dobra. Slychac nalecialosci celtyckie a utwor w menu glownym jest spiewany (!) i kojarzy mi sie z np. Enya.

3. ROZWOJ POSTACI

Nie ma narzuconych profesji. Tak jak w Oblivionie/Gothicu gramy tym czym chcemy i jak chcemy. Postac jest opisana 4 parametrami (sila, zrecznosc, sila woli i magia. MAmy takze 38 skilli (w tym piec szkol magii) od takich jak alchemia i oburecznosc do takich nowosci jak:

- wytracenie tarczy (tylko za pomoca toppora)

- oslepienie za pomoca kopniecia piachu w oczy

- zrzucanie z koni za pomoca broni drzewcowej

Gra jest przy tym dosc realistyczna bo nie ogluszymy przeciwnika w stalowym helmie i nie oslepimy kolezki, ktory oslania sie tarcza.

Niektore skille znamy od poczatku, niektorych trza sie naumiec. :-)

Sa rowniez NPC ktorzy za oplata rzucaja cos w stylu zaklec zapomnienia (oduczaja umiejetnosci).

4. WALKA

Jest dobrze. Duzo skilli ktrych uzywaja rowniez wrogowie. Potrafia oslepic, ogluszyc, znokautowac. Troszke przegiety jest dmg lukow gdyz moge zabic 4 wrogow w walce bezposrednij krecac mlynki Bastard Swordem a 2 lucznikow zdejmuje mnie w 5 sekund (trzeba unikac strzal i ich gonic).

Mozna walczyc konno. Mozna zrzucac z koni. Mozna zakladac pulapki, uzywac trucizn, mozna sie zakrasc i "zbackstabowac" jednym ciosem sztyletu.

Animacja tylko troche dziwna jak na motion capture (a moze wlasnie dlatego).

5. SYSTEM MAGII I ALCHEMII

W alchemii mozliwosci jest od groma. Kazdy wrog cos zostawia. Mozna nawet zabijac "crittersy" czyli kroliki, zajace czy weze i one tez rzucaja skladniki alchemiczne. Niektore mikstury daja staly efekt, skladniki tez.

Laczyc mozna wszystko zeby, kly, szlachetne kruszce, grzyby i roslinki inne i mikstury z miksturami. Wlasciwie nic nie stoi na przeszkodzie kreatywnosci gracza.

Czarow jest okolo setki podzielonych na 5 szkol. w kazdej jest kilkanascie poziomow (od "ognistego pierdniecia" po meteory i burze piorunow). Nie ma zbytnij oryginalnosci sa zaklecia ofensywne, defensywne, leczace. Jest nekromancja i czary przywolujace wszelakie plugastwa.

Fajny jest sytem laczenia zaklec. Otoz zeby "poznac" zaklecie musimy znalezc lub kupic jego "karte". W przypadku znalezienia drugiej identycznej efekty sie kumuluja i czar zadaje wieksze obrazenia i kosztuje wiecej many. Mozna tym sposobem ze zwyklego "Icebolta" zrobic potezny czar bojowy. Dodatkowo mamy "ulepszacze", tj. do kazdego czaru mozemy dodac trzy rozne karty ktore spowoduja np. zmniejszenie kosztu many, wydluzenie dzialnia o 50% i zwiekszenie lvl przywolanej istoty o 5 rownoczesnie.

Mozna z tym troche pokombinowac i rozwijanie maga daje duzy "fun".

5. ITEMIZACJA

Przedmiotow jest mnooooostwo. Pierwszy tytul jaki mi przychodzi do glowy aby porownac to.... Diablo 2. Sa one takze generowane losowo choc napewno sa jakies potezne artefakty lub nagrody za questy (ja do tej pory dostawalem tylko mikstury albo kase ale mam dopiero 25 level).

Zbroji jest multum, cos ponad kilkaset rodzaji rozniacych sie wygladem - jednym slowem: RAJ DLA KOLEKCJOMEROW.

Bronie mozna ulepszac kamieniami dodajacymi np. obrazenia od ognia lub inne.

6. SWIAT

Jest duzy. Moznaby nawet powiedziec ogromny. Wygodny system teleportow pozwala jednak na niefrustrujace przemieszczanie sie po nim.

Oczywiscie mozna to olac i jezdzic konno. Sa pustynie i lasy. Lodowce i jaskinie. Miasta, wioski, zamki, wieze nekromantow (nekromancja nawiasem mowiac jest zabroniona - jakis trend w RPGach czy co?), gory i rzeki, pola przy wioskach na ktorych pracuja ludzie.

Miasta sa duze i wreszcie wydaje mi sie ze naprawde zyja. NPCow na ulicach jest mnostwo i robia rozne rzeczy. gdy rozmawiaja gestykuluja, gdy jada konno poklepuja konia po karku, gdy spia przewracaja sie z boku na bok (rozwalilo mnie jak "zagadalem" do spiacego goscia - koles przewrocil sie na drugi bok, otworzyl oczy, przeciagnal sie, usuadl na lozku, ziewnal sobie a dopiero potem wstal i laskawie zaczal rozmowe - trwalo to kilkanascie sekund)..

7. POSTACIE I DIALOGI

Rozmowy przypominaja polaczenie Obliviona i Gothica. Z jednej strony mamy zmieniajace sie rzuty kamery pokazujace z roznej perspektywy postac mowiaca. Z drugiej wymiane zdan na ktora rzadko mamy wplyw (czesto cala rozmowa przebiego bez mozliwosci wyboru co nasz hero powie). Wszytkie teksty sa czytane. Ogolnie dialogi sa fajne, milo sie ich slucha i trzymaja poziom. Niektore postacie mowie trzy zdania a trafila mi sie juz rozmowa z pewna zafascynowana kultura i wierzeniami orkow magiczka. ktora trwala pare minut i nawet nie zakonczyla sie otrzymaniem questa (za to otrzymalem punkty doswiadczenia i wzrosla moja reputacja u magow).

Mamy system reputacji podobny do gldii z Obliviona. Sa zlodzieje, magowie, przedstawiciele wladz krainy i rebelianci. Jest gildia kupcow i wyjeci spod prawa nekromanci. Z kazda frakcja mozemy "nabijac repe" (ze uzyje slownictwa z WoW'a :-)) co jest potrzebne do otrzymania powazniejszych zadan. Ponadto otrzymujemy rowniez takie bonusy jak obnizenie cen czy lepsze ceny za nasze sprzedawane dobra.

8. QUESTY

Ciekawe i wciagajace. Wiekszosc postaci ma jakis problem chociaz denerwuje brak wplywu na dialogi i przewaznie trzeba wysluchac mowy naszego bohatera i uzewnetrzniajacego sie np. wiesniaka by w koncu powiedziec mu "kiss my ass". :-) Ofc dialogi mozna przyspieszac.

Questow jest duzo, wlasciwie to ie widzialem jeszcze nic. POdoba mi sie to ze wiekszosc ma pare rozwiazan. Np. zagadalem do maga ktory szukal

swojego ucznia, pozniej okazalo sie ze uczen uciekl bo ten mag sie sklonowal (!!) i zabral mu magiczne lusterko ktore moze posluzyc do odwrocenia czaru. Jednak nie chce go oddac bo nie wie ktory mag jest tym prawdziwym a proces anulowania czaru skonczy sie smiercia jednego z magow. No wiec zostalem wyslany do arcymaga ktory podobno przeprawadzal rytual i wie ktory jest ktory. Arcymag powiedzial ze on nie ma pojecia, pozatym nie pomoze w odwroceniu czaru bo maja niedobor czlonkow w gildii a on jest bardzo dobrym magiem a klon tez sie bardzo przydaje. I dostalem nowego questa na odzzyskanie lustra dla arcymaga. Wiec wrocilem do ucznia, oklamalem go (byly ofc inne mozliwosci) ze klony sa oznaczone znakami na karkach a ten ufny i glupi oddal mi lusterko. Jeszcze wtedy moglem wszystko odwrocic i przyznac sie do klamstwa, ewentualnie oddac lustro magowi lub klowowi ewentualnie po prostu zabic jednego z nich (da sie zabic kazda postac w grze - nie tak jak w Obku). Oddalem lustro arcymagowi ktory je zniszczyl i bardzo mnie polubil. :-) Mniej wiecej tak to wyglada, mozliwosci wyborow i wczuwania sie w dobrego lub zlego jest duzo.

Zapowiedzi tworcow co do intryg, mozliwosci zdrad i zmieniania frakcji sa wg mnie spelnione (z tego co widzialem na razie). Juz w pierwszej czesci glownego questa wchodzimy w konszachty z dwoma frakcjami rownoczesnie. A mozliwosci dojscia do celu jest kilka: mozemy zdradzic jedych albo drugich, nie bawic sie wogole w rozmowy tylko przemowic "mocniejszym argumentem" zelaznym czy magicznym, mozna wykorzystac umiejetnosci zlodziejskie lub wyreczyc sie pewna pania (pisze tak enigmatycznie bo nie chce zdradzac nic z fabuly), mozna nawet zrobic tak ze beda nas lubiec obie nienawidzace sie frakcje ale to juz trzeba pokombinowac na maxa bo maja sprzeczne interesy (co jest oczywiste). Ogolnie chodzi o to ze z jednego (glownego) questa typu "Zdobadz XXX" zrobilo mi sie po udaniu se do DWOCH lokacji qyestow osiem, przez chwile nie wiedzialem nawet co zorbic bo sie pogubilem. :-)

Wkoncu wyciaglem miecz i wiekszosc questow niestety zrobila sie failed bo zabilem zleceniodawcow. :-) Tym sposobem popchnalem do przodu glowny quest nie zyskujac przychylnosci wlasciwie nikogo a moglem to zrobic zupelnie inaczej.

Niewiem czy ktos zrozumiel o co chodzi, a chodzi o to ze questy daja duze mozliwosci kombinowania, intryg i matactwa. :-)

Z powyzszego obrazu wylania sie obraz gry idealnej ale niestety tak nie jest. Gra juz w tej chwili doczekala sie 3 patchy wiec jest co poprawiac. Oczywisce caly moj opis dotyczy spatchowanej wersji bo taka chyab bedzie juz dostepna w Polsce.

8. WADY

- Totalnie zpaszczony system jazdy konnej. Animacja jest fajna, to ze zachowano sposob biegu kona tez (jest galop i klus, mozna tez jechac wolniej niz sie chodzi - naprawde fajnie to wyglada.) Ale nie moge przebolec ze kon potrafi zatrzymac sie na najmniejszym kamyku i za chiny ludowe nie idzie go ruszyc (trzeba zchodzic). Poprostu dostaje paralizu. :-) Czekam na latki do tego. Ale i tak konie sa lepiej zrobione niz w Oblivionie. Mala latka i bedzie ganialnie, zwlaszcza ze mozna na nich walczyc !! :-)

- Brak bankow czy jakis skrytek na lupy, czy mozliwosci nabycia domu (chyba ze jeszcze do tego nie doszlem). Co przy ilosci znajdowanych rzeczy jest minusem i to sporym.

- Slaby balans (lecz tu z patcha na patch jest lepiej przy 1.0 bylo tragicznie). Nadal magia i lucznicy sa za silni a kombinacjami mozna wywrocic np. system alchemii lub zaklinania broni do gory nogami (tak jak w Morrowindzie np.)

- Niektore elemanty grafiki i animacji odstaja od "caloksztaltu".

- Czasami NPCe przechodza przez nas jak duchy w czasie rozmowy, zdarza im sie takze przejsc prze sciane czy zamkniete dzrwi lub usiasc w powietrzu. :-)

- Słaby voice-acting (synchro glosu z ruchem warg/ust postaci)

- moze bedzie wiecej ale narazie dopiero zaczynam przygode z Two Worlds. :-)

- aha.... wymagania sprzetowe. :-) ale ja mam Athlona 2000XP kreconego na 3200, Radeona 9600 XP 256 MB i 1GB RAMu. Da sie grac ale rewelacji nie ma. :-) Przypuszczam ze na 2GB RAM i takim sprzecie jak moj byloby ok (ofc nie full details) bo gra nic nie doczytuje z dysku (loadnigi sa ale rzadziej niz w Gothicu czy Oblivionie i trwaja max 2 sekundy). I tak sie dziwie ze da sie grac bo Gothic IMO wyglada gorzej a u mnie nie pogram.

Podsumowujac, czy warto? Odpowiadam.... TAK !!! Jak na gre zrobiona w Polsce i przez Polakow i za napewno duzo mniejsze pieniadze niz hity Bethesdy i Piranha Bytes to gra jest genialna.

Wiekszosc recenzji na swiecie oscyluje w granicach 8/10 ja z czystym sumieniem daje 9 i to mocne.

DUzo brakuje do idealu ale z patcha na patch jest coraz lepiej i ciesze sie za polacy wkoncu pokazali ze potrafia zrobic gre ktoramozna nazwac "wielka" i ktora moze smialo konkurowac z zachodnimi hitami z najwyzszych polek (w tym przypadku z Oblivionem i Gothiciem).

Bledy, bugi sa ale gdzie ich nie ma? Napewno w "oslawionych" Gothicach i TES'ach sa i to od groma ich jest. A w TW nie odbieraja one przyjemnosci rozrywki i dotycza rzeczy w RPG'u drugo a czasem nawet trzecio czy czwartoplanowych.

Jelsi ktos przebrnal przez caly ten tekst to mu szczerze wspolczuje bo wiem ze nie pisze zbyt dobrze. :-)

A no deser kilka screenow mojego hero. :-)

Karta postaci i skille:

CS.jpg

Magia:

Magic.jpg

Inventory:

Inv.jpg

Tyle mam zwiedzonej mapy dopiero a gralem juz dosc troche:

Map1.jpg

Map2.jpg

Moja chabeta ktora ukradlem nekromantom: :-)

Kon2.jpg

Kon1.jpg

Miasto noca....

Miasto1.jpg

... i za dnia (dodam tylko ze to jest male miasto i postaci na ekranie potrafi byc 3-4 razy wiecej:

Lud.jpg

i ladne widoczki:

Widok2.jpg

WIdok3.jpg

Widok1.jpg

Screeny robione na najnizszych detalach (wylaczone cienie, HDR, AA i AF) z teksturami na max, zasiegiem widzenia i trawy na max, w rozdzialce 1024x768.

Enjoy this pseudo recenzja. :-) Jesli ktos ma jakies pytania co do tej gry to z checia pomoge.

PS. Jestem ogromnie ciekawy jak zrecenzuje Two Worlds CD-A. Kiedy recka?

PS2. Sorry za bledy rzeczowe, stylistystyczne, ortograficzne i interpunkcyjne ale nie wczuwalem sie zbytnio. :-)

PS3. Co do rejestracji to gre mozemy zarejestrowac przez neta lub telefonicznie, po rejestracji net nie jest do niczego potrzebny. Wiec nie jest to jakies "cudo" na miare Valve i H-L2.

Gra jest wydana ladnie, fajna jest bonusowa plytka DVD na ktorej sa artworki, rendery, filmiki i czesc soundtracku z gry. Jak komus rwie animacja to polecam obejrzec filmik "2WMoCap" aby zobaczyc jak plynna i realistyczna jest animacja walki mieczem. :-) Jakbym widzial pokazowki postaci z Soul Calibura.

Zreszta znalazlem na youtube ten filmik: :-)

http://youtube.com/watch?v=Cv1TdAsdo3o

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że tekst kolegi 2 posty wyżej rozjaśni Ci nieco w głowie odnośnie gameplay'a i wymagań graficznych

-NRazem z kolega jade do empiku 16 czerwca...mysle ze to moze byc naprawde suuper gra :)

zbieraj pieniądze na oryginał :wink:

-Spoko! Mialem takie szczescie ze sto zeta wypadlo gostkowi jak wsiadal do autobusu :D Kurde...wciaz nie moge uwiezyc.. Yeah! 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Spoko! Mialem takie szczescie ze sto zeta wypadlo gostkowi jak wsiadal do autobusu :D Kurde...wciaz nie moge uwiezyc.. Yeah! 8)

Trzeba mu było oddać ;D.

Ja raczej takiego szczęścia mieć nie będę. A kasę zbieram na Wiedźmina, więc TW chwilowo sobie odpuszczę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z grubsza zgadzam się z recką Eleeri. Dodam:

-wymagania sprzętowe są nieco przewrotne. Mam nieco lepszy sprzęt 2.1 GHZ, 1 GB Ram, Geforce 7600 i w dużych miastach jest slideshow nawet w 800x600 i min detalach. Poza miastami jest idealnie.

-grafika momentami świetna i zróżnicowana. Cudowny oślepiający zachód słońca raz widziałem

-bugi np można ukończyć gre w 20 minut bo wilki zagryzły finalnego bossa, chrzaniące się zadania np zlecejący gość zginął a quest jest wciąż aktywny.

-świetny motyw muzyczny w menu z połączenia rocka i gothicku

-gigantyczny wybór zbroi, broni. Można je modyfikować, dodawać magiczne kamienie

- swoboda działania i wyboru ścieżki zła lub dobra

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w gre nie gralem, ale czytajac recenzje (ta jest bardzo dobra na gram.pl) - http://www.gram.pl/felieton.asp?id=1488 - widze ze Two Worlds jest dobrym RPG-iem, ale nie rewelacja na miare Gothica (tak wlasnie przypuszczalem ze tak bedzie). Chyba w toto nie zagram i poczekam sobie na Wiedźmina (mmm, juz niedlugo :D ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba gra nie jest taka zla, bo w niemczech jest na 6 miejscu najlepiej sprzedajacych sie gier. w sumie nie jest to chyba zbyt dziwne, bo w koncu niemcy to kraj gothica, a kampania reklamowa byla tam chyba silniejsza niz u nas (w ogole byla u nas jakas kampania u nas ?) nie pamietam kiedy jakas polska gra byla w top 10 najlepiej sie sprzedajacych gier poza granicami polski, ale w sumie nie sledze takich newsow. co do gry zamierzam kupic jak tylko bede posiadal kompa ktory by ja udzwignal, co chyba niestety predko nie nadejdzie :( mam tylko nadzieje ze wypuszcza jeszcze pare patchy do tego czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Niemcy uważają, że to ich gra. W sumie nie ma co się dziwić, wszystkie gry z RP były tworzone niejako w koprodukcji polsko-niemieckiej (czy też austriackiej, już nie pamiętam dokładnie :)), większość na zasadzie - oni dają kasę a panowie z Krakowa odwalają czarną robotę ;). Tak poza tym, to chyba wszystkie ich gry cieszyły się dość dużą popularnością w Niemczech, Więc TW raczej wyjątkiem nie jest :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A oto garść przydatnych informacji o Two Worlds.

19 czerwca tego roku premiera polska, a od 15 czerwca( dzisiaj) są wysyłane przedpremierowe zamówienia na kolekcjonerską wersje gry.

Gra w polskiej wersji kinowej z patchowana do wersji 1.4.

Jeśli o czymś zapomniałem, ba! na pewno o czymś zapomniałem, więc zapraszam na www.two-worlds.pl oraz na forum znajdujące sie na tej stronce gdzie znajdziecie zapewne odpowiedzi na dręczące was problemy związane z TW. Zapraszam również do gildii Obrońcy Nasgaroth która jest największą gildią NWN i NWN2 w Polsce, a zapraszam do niej gdyż zajmować się będzie również TW, wszelkie informacje o rekrutacji znajdziecie na forum two-worlds.pl czyli tu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(ta jest bardzo dobra na gram.pl)

Żebyś się, Arthizo, na tym nie przejechał - recenzje tytułów nie wydanych przez CDP na gram są tak obiektywne, jak mój tato w sprawie moich długich włosów (czytaj: wcale) xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj Polska premiera, zastanawiam się nad kupnem edycji kolekcjonerskiej,która w MM kosztuje -uwaga- 79.90zł :D Mam w związku z tym kilka pytań:

Czy na moim sprzęcie: 1GB Ram, Geforce 6600, Sempron 2600+, gra będzie chodzić płynnie? Przypominam że polska wersja ma patch 1.4 która ma to poprawić:)

Czy pogram w multiplayer na łączu 256 kb/s w nocy 512 kb/s ? :D

Jeśli gra mi pójdzie i ma zoptymalizowany silnik to kupuję. Proszę o odpowiedź, zaznaczę że Oblivion chodził dobrze, a Gothic 3 trochę gorzej ale dało się grać(powiedzmy)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na moim sprzęcie: 1GB Ram, Geforce 6600, Sempron 2600+, gra będzie chodzić płynnie? Przypominam że polska wersja ma patch 1.4 która ma to poprawić:)

Teoretycznie tak. Lecz zwróć uwagę na to, że twórcy w wymaganiach dot. grafiki podają lakoniczne SM 2,0 :?

Czy pogram w multiplayer na łączu 128 kb/s w nocy 256 kb/s ?

Znów teoria i znów tak. :) z tym, że z tego co się orientuję to na serwerach na razie pustki, a nawet jak jest kilka graczy, to niezbyt chętni do zabawy. Może z Polską premierą się to zmieni??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdania są podzielone: Jedni mówią : Pójdzie pójdzie, nie martw się", inni natomiast "Na takim złomie w Sapera nie pograsz, weź wyp**** nobie". Zdania podzielone jak w sporze anty i fanów CDA:) Oczywiście trochę dosadnie napisałem.

WAŻNE!!!: Prędkość łącza to to od 9.00 do 24.00 - 256kb/s, a od 24.00 do 9.00 - 512 kb/s. Przepraszam za pomyłkę!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co było napisane w recenzji gra jest trochę zabugowana (i to w kluczowych aspektach!). Co radzicie? Albo się męczyć i grać (czekając na patche), albo poczekać jeszcze trochę czasu z zakupem do czasu wypuszczenia większej ilości patchy?

Z tego co mi wiadomo, to bugi występujące w TW (tajny współpracownik?? :shock: ) nie uniemożliwiają gry. A z bugumi w kluczowych momentach jest tak, że gdy wystąpią nie ma się co zbytnio martwić. Podobno potwory na późniejszych etapach gry są tak łatwe do pokonania, że te spadki statystyk nie są aż tak straszne.

Niestety nie byłem w stanie zweryfikować tej opinii osobiście, ale od wielu osób to słyszałem, więc chyba jest tam jakieś ziarno prawdy.

Gra jest już dostępna na półkach sklepowych (w nieco staromodnym, dużym opakowaniu - ROYAL EDITION)

To RE jest tak przypakowane, jak standardówki CDP... ale cena niewielka, tak więc kupić można.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzja Two Worlds na Gry-Online i krakowska produkcja otrzymała ocenę 80/100. 8) Tekst znajdziecie pod tym linkiem - http://www.gry-online.pl/s020.asp?ID=4180 a oto zalety i wady wymienione przez autora tekstu:

PLUSY:

wielki, różnorodny świat;

bardzo duża liczba questów;

prosta, niezobowiązująca rozrywka;

szybki rozwój bohatera (RPG dla casuali);

mimo wszystko – wciąga;

multiplayer z potencjałem;

wybrane aspekty oprawy wizualnej.

MINUSY:

bardzo słaba fabuła;

dyskusyjna muzyka i udźwiękowienie;

dziurawy gameplay!

bugi, bugi, bugi;

wtórność questów;

krótki czas gry;

wybrane aspekty oprawy wizualnej.

:] :] :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem troche wolnej gotowki i sobie skrocilem oczekiwanie na Wiedzmina :) Gra jest naprawde fajna :) Ot takie lojenie potworkow w 3D. Mnie tam zadne bugi jakos nie przestraszyly... Gra sie milo i przyjemnie :) Grafika tez na dobrym poziomie... Fajnie, ze postac rozwija sie na np. barba albo nekromante w trakcie rozgrywki :) Anyway, moze ktos uwaza, ze przesadzam. Ale coz, moja opinia jest taka, ze gra jest udana i cholercia, wciaga i daje frajde z gry :) A to chyba najwazniejsze :) Osobiscie polecam. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też postanowiłem sobie czekanie na Witchera nieco skrócić. Zamowiłem już TW teraz trza do poniedziałku czekać. Ech, troche dluuugo :wink:

Grafika tez na dobrym poziomie... Fajnie, że postać rozwija sie na np. barba albo nekromante w trakcie rozgrywki

Tzn., że gre zaczynasz barbażyńca, a później go dowolnie dokształcasz na nekromate, czarodzieja itp.itd.? Podoba mi się :)

A. Czy stworzenie ładnej mordy naszego bohatera jest naprawde niemożliwe? Bo nie zamierzam grać takim oblechem xD

multiplayer z potencjałem

Właśnie, metal_man - działa już multi? I jak tak, to jakie wrażenia z niego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn., że gre zaczynasz barbażyńca, a później go dowolnie dokształcasz na nekromate, czarodzieja itp.itd.? Podoba mi się :)

No coz zaczynasz jako normalna postac :) Zaden barb, nekromanta czy palladyn. Ot rozwijasz postac w wybranym przez sieie kierunku :) Wg mnie ciekawe posuniecie :)

A. Czy stworzenie ładnej mordy naszego bohatera jest naprawde niemożliwe? Bo nie zamierzam grać takim oblechem xD

Mozna zmienic facjate XD I jest mniej czasochlonne niz Obliwion. Tzn. jest to akurat uproszczone ale mozna cos ciekawego osiagnac przez przesuwanie suwaczkow :)

multiplayer z potencjałem

Właśnie, metal_man - działa już multi? I jak tak, to jakie wrażenia z niego?

No coz... Szczerze to jeszcze nie gralem w multi ;) Wiec nic tutaj ciekawego powiedziec nie moge. Dzis tez nie pogram bo grafike do serwisu musialem oddac... I dzialam na laptopie... ;) Pogram w Fallouta chyba XD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARGHHHH

Gra świetna i wogóle bardzo fajna, ale co mi bardzo doskwiera - nie mam dźwięków! Poniżej podaje konfiguracje moje komputera PS: Grafika chodzi na maksa:D.

> PŁYTA GA P4-775 8I945P PRO I945P FSB1066 378,00

> PROCESOR INTEL DUALCORE 930 LGA775 3.0G 598,00

> PAMIĘĆ DDR2 GOODRAM 2GB PC533 (2x1024) 455,00

> DYSK SATA2 320GB SEAGATE BARR 16MB NCQ 322,00

> NAGRYWARKA. DVD +/-RW NEC ND4571A BLACK OEM 123,00

> OBUDOWA CHIEFTEC BA-01B-B-SL 400W 415,00

> GRAFIKA PCX GIGABYTE GF 7600GS 256MB SILENT 427,00

> STACJA DYSKIETEK 1.44MB SAMSUNG BLACK

Wydaje mi się, że to wina karty dźwiękowej ;/ . Musi obsługiwać DIrectx 90.c, a moja jest zintegrowana z płytą głowną ;/.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...