Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Szymek781

Rozwiązany: Głośniki i myszka z klawiaturą przewodowe

Polecane posty

Witajcie. Od dłuższego czasu zastanawiam się nad zakupem głośników oraz myszy i klawiatury przewodowych. Na chwilę obecną posiadam głośniki firmy Mint 2.1, które mają już kilka dobrych lat. Natomiast zestaw jest od Microsoftu, mysz z klawiaturą są bezprzewodowe. Chciałbym wydać góra 400zł na dźwięk [najlepiej z pilotem] i do 300-400zł na urządzenia wskazujące. Przeglądając Allegro natknąłem się na głośniki Genius SW-HF5.1 4500 125W. Na oko wyglądają na dobre, aczkolwiek nie znam się na sprzęcie i tworzę nowy temat, w którym kieruję do was pytanie - czy możecie doradzić mi przy zakupie? Byłbym zapomniał... Mysz z klawiaturą posłużą mi do gier [jak w większości przypadków], a głośniki w słuchaniu muzyki i również do grania.

Sprzęt grający zapewne rozstawię po pokoju. Subwoofer będzie stał pod biurkiem, natomiast dwa głośniki na blacie, kolejne dwa na półce, czy gdzieś. Jeszcze sobie to rozplanuję. Na chwilę obecną chciałbym waszych rad przy kupnie. Tak z górki - dzięki wszystkim za pomoc, czy też chęci. Jestem pewien, że wybiorę któryś z proponowanych przez was zestawów. Czółko!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz kartę dźwiękową. i wymiary pokoju, bo widzę, że chcesz 5.1.

Co do myszki i klawiatury - Microsoft Sidewinder X8 (myszka) i X6 (klawiatura). Do tego dałbym podkładkę(np., SteelseriesQck), bo bez niej się ślizgacze zużyją po paru miesiącach...

X8 ma jeden z najlepszych sensorów na rynku, w zasadzie z dostępnych to chyba najlepszy. Jest hybrydowa, ma makra, wyświetlacz LCD - ogólnie IMO najlepszy wybór. jeśli budżet pozwala. A X6 to w zasadzie bardziej rozbudowana wersja X4 (weź ją jak nie starczy kasy, lepsze to niż nie branie podkładki) - podswietleni, anty-ghosting, makra, odczepiana klawiatura numeryczna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BladyPiter zapewne poda ci listę ciekawych myszek. Co do głośników to może zacznijmy od jakiejś karty dźwiękowej. Jeżeli chcesz bawić się w 5.1 to polecam Xonara DS, jeżeli niżej Xonar DG starczy, choć nie wiem jak to jest, nie słyszałem Xonara DG, zwolennicy mówią że ma taki sam dźwięk jak DS i ma wzmacniacz słuchawkowy, a zwolennicy DSa twierdzą że ma lepszą jakość i możesz zawsze dostosować OPAMPy. Z 2.0 polecam ModeCom MC-SHF56, 2.1 Modecom MC-2150/Microlab FC-530, a z 5.1 Geniusy 5000/6000 są dobre. 2.0 osiągniesz najlepszą uniwersalność i najlepszą jakość dźwięku. 2.1 będą miały mocny bass, ale gorzej z resztą pasm. 5.1 Będzie najlepsze do filmów, ale słyszałem że na Geniusach serii 6000 fajnie się słucha muzyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pokojem problemów nie będzie. Karta dźwiękowa, karta dźwiękowa. Powiecie mi jak się to sprawdza? Jestem cholernie zdezorientowany w sprawach sprzętu. Co do klawiatury i myszki - poczytam jeszcze wasze propozycje, ponieważ ani X8, ani X6 mnie nie odpowiada. No tak, ma jakieś bajery, ale tutaj chodzi o coś innego. Chciałbym sprzęt przewodowy, bo obecny [bezprzewodowy] mnie wyprowadza z równowagi. Ładowanie akumulatorków, ładowanie, ładowanie. Nawiązując do tematu głośników - jestem zdecydowany tylko i wyłącznie na 5.1. Możecie podawać swoje propozycje, polecić mi jakieś, albo też napisać swoją opinię na temat owych. Jeżeli miałbym dopłacać to wziąłbym zestaw od Razera, o ile takowy istnieje. Jakiś czas temu w Empiku były edycje limitowane z jakichś gier, jak jutro będę to sprawdzę i napiszę, ale nie jestem pewien na stówkę.

Jakichś informacji o mojej karcie dźwiękowej szukałem na karcie gwarancyjnej ze sklepu, w którym składany był mój komputer. Zero, okrągłe zero. Niczego na ten temat nie ma. W komputerze da radę sprawdzić?

//EDIT: Sprawdziłem poprzez dxdiag - wyskoczyły tylko informacje na temat moich głośników oraz jakieś systemowe. Żadnej wzmianki o karcie dźwiękowej. Jeszcze prawym sprawdzałem na pliku 'Mój komputer', tam też nic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SpeedLink Kudos, Mionix Naos 5000, Ozone Smog / Cyber Snipa Silencer / Prestigio PMSG1 / Oklick Hunter / Ace of Sweden Edge 3200 / Ace of Sweden Edge 3200 T2 /Revoltec Fightmouse Elite, Gigabyte M8000x, Logitech G500, G9x, G700, Steelseries Xai, Qpad 5K, - wszystkie lecą na Avago 9500, który jest obecnie najlepszym sensorem laserowym.

Równie dobre są BlueTrack montowany w Sidewinder x8 i Avago 3080 montowane w A4Tech 748,760 White, Logitech MX518 i G400(tu występuje też wersja z innym sensorem więc nie polecam.)

Dodam, że nawet A3080 mimo mniejszego DPI jest lepszy od tego co ma Razer, ponieważ ilość DPI NIE jest wyznacznikiem jakości sensora.

PS:Jaką masz podkładkę?

I klawiatura Microsoft Sidewinder X4.

W Sidewinder X8 w czasie gry wystarczy podłączyć kabelek i mysz się ładuje.

A X6 ma kabel.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Microsoft Sidewinder nie przypadło mi do gustu, więc odpuszczę sobie zakupu tego sprzętu. Niemniej jednak, możecie pisać jakieś propozycje, czy opinie. Co do głośników, jak się sprawdza kartę dźwiękową? Sprawdziłem i na karcie gwarancyjnej i na PPM 'Mój komputer' oraz w dxdig. Żadnej wzmianki, tak mnie się wydaje. Jak będę przy komputerze, wkleję zdjęcie z programu i zakładki 'Dźwięk'. To jak, pomożecie w tych dwóch sprawach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się zrobić jeszcze dzisiaj, albo jutro, aczkolwiek jest jeden problem - gwarancja. Poza tym, przykręconą obudowę mam w cholerę i nie idzie rozkręcić. Polak chce, polak potrafi - później to zrobię. Komputerowo nie da się sprawdzić? Może jakoś rozszyfrować w dxdig?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko przeleciałem temat, czyli chcesz sprawdzić kartę dźwiękową. Jeżeli masz wejścia minijack z tyłu w części płyty głównej, jest to zintegrowana. Co tak i tak średnio się będzie na dłuższą metę nadawać.

Jaką masz konkretnie zintegrowaną możemy sprawdzić przez model płyty głównej. Można to ustalić przez CPUID w zakładce Mainboard, linijka Model.

Osobiście bym na twoim miejscu sprawdził w tej kwocie Genius 5050v2. Wg. mnie w tej cenie świetny wybór. Bądź też dopłacił bym do Genius 6000.

Już tak wypowiadając się po zakupie xonara dg i słuchania muzyki, oglądania filmów oraz graniu przez ten tydzień. Powiem że jest różnica. Nawet spora. Na korzyść. ;)

Bardzo mnie cieszy wypowiedź NoNamePL, który wspomniał że na konkretnym zestawie genius 6000 dobrze się słucha muzyki. ale też nie tylko na tym. ( pomijam zestawy mocnooo budżetowe, oraz te mniej udane ) Sam powiem że używając tego zestawu. Nie jestem rozczarowany. Oczywiście zestaw 2.0 zagrał by lepiej. Ale nie można stwierdzić że 5.1 nie nadają się do muzyki. Co wiele osób mówi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na Genius 5050 v2. W ciągu tygodnia pewnie zamówię i dam opinię na forum. Jak sprawdzałem je na YouTube to cieszyły się popularnością. Tak samo z internetowymi ocenami. Klawiaturę i mysz wolę przewodowe, ponieważ mają służyć mi do gier. Wydam nawet 400zł jak wskażecie na dobry zestaw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...