Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kneelingwizard

wybór telefonu

Polecane posty

Witam, właśnie skończyła mi się umowa w orange i rozważam kwestię jej przedłużenia, ew przeniesienia numeru do innego operatora. Jaki telefon byłby najlepszym wyborem, powiedzmy tak do 400-450 zł? Aktualnie posiadam Samsunga Galaxy i5700, jednak jestem z niego średnio zadowolony. Interesują mnie modele posiadające androida. Oprócz czysto telefonicznych funkcji, służyłby mi do przeglądania internetu, odtwarzania multimediów, od czasu do czasu pstrykniecia zdjęcia. Miło by było, gdyby dało się zagrać w bardziej wymagającą grę ;) Zaintrygował mnie Sony Ericsson Xperia NEO-V. Czy są jeszcze jakieś telefony godne polecenia w tej cenie przy abonamencie 39,90 zł/msc?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak T-Mobile, jeśli chodzi o Play, to masz w tej samej cenie (a nawet o 90gr taniej! ;)) ofertę All Inclusive 39.

Czy jest lepsza od Pelikana? To zależy.

Jeśli mało rozmawiasz, a głównie SMS-ujesz z numerami w Orange - Pelikan będzie lepszy (2000 SMS w Orange do wykorzystania, wymiennych na 400 do innych sieci (czyli stosunek wymiany 1 do 5). Oprócz tego pakiet 60 minut wymiennych na SMS w stosunku 1 do 1.

W Play zyskałbyś w tej cenie "tylko" 455 SMS wymiennych na 210 minut, oprócz tego masz w taryfie pakiet internetowy 250MB (po przekroczeniu limitu spadek prędkości, brak dodatkowych opłat).

Ponadto w Play masz niższe taryfy poza abonamentem (39gr/min, 19gr/SMS,MMS, w Orange - 49gr/min, 20gr/SMS, 40gr/MMS).

Orange za to daje nieco wyższą obniżkę abonamentu na pierwsze 3 miesiące - płacisz 19,95, w Play - 24,50

Podsumowując - Play daje bardzo elastyczną ofertę, dobrą dla 'zrówoważonego' korzystania z telefonu. Pelikan jest silnie sprofilowany na SMS - każdy inny sposób użycia telefonu będzie nieopłacalny w tej taryfie względem propozycji innych operatorów.

Minusem Play jest fakt, iż Xperia Neo V w tej taryfie kosztuje 599zł... (W droższej o 6zł taryfie All Inclusive MAX - 1GB pakietu internetowego - kosztuje 479zł)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do operatora, co byście polecili? Zostać w orange, najbardziej interesuje mnie Pelikan II 60, czy wybrać odpowiednik T-Mobile/ Play? Co było by bardziej opłacalne?

Prawda jest taka, że umiejętnie korzystając z pakietów na kartę żaden mix się nie opłaca, a ceny telefonów wcale nie są jakoś przesadnie atrakcyjne.

Ni mniej jednak patrząc na Twoje zapotrzebowanie (oparłem się o taryfę, którą wybrałeś), myślę że nie ma nic lepszego na rynku w tej cenie jeśli chodzi o mixa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto w Play masz niższe taryfy poza abonamentem (39gr/min, 19gr/SMS,MMS, w Orange - 49gr/min, 20gr/SMS, 40gr/MMS).

Mając numer w Play'u musi liczyć się tym, że może zniechęcić potencjalnych znajomych nie mających numeru w Play, ponieważ będą mieli do niego drożej ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mnie to od play trochę odpycha..

Zaintrygowal mnie T-Mobile, pakiet 250 MB, ceny do innych sieci niższe niż w orange, no i 1000 sms za 5 zł/msc. Miał ktoś styczność z T-Mobile? Oferta wydaje się być lepsza niż u pomarańczowych...

Czy to prawda, że w Orange SE Xperia Neo-V ma simlocka i blokade na bootloadera?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda, że w Orange SE Xperia Neo-V ma simlocka i blokade na bootloadera?

Simlocka ma, choć jest to dziwne, nie wiem jak ze zdjęciem jego na żądanie bo nie miałem okazji wgłębiać się w umowę tegoż operatora, natomiast jak jeszcze zeszłym roku u nich pracowałem, to była taka możliwość przy zakupie telefonu.

Co do blokady na bootloadera, to zależy od telefonu, nie od operatora w tym przypadku, spotkałem się i z tymi bez blokady i z tymi z blokadą, musisz się dopytać w salonie, ew. na stronie wysłać do nich maila.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do simlocków w Orange to teoretycznie są, ale w praktyce często telefony ich nie mają, choć powinny. Dlatego po kupnie najlepiej sprawdzić, a nie od razu nieść i płacić za zdejmowanie.

Co do kosztu, to Orange jakiś czas temu zdejmowało go za ponad 7 dyszek z tego co pamiętam, ale może coś się zmieniło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Nope, dalej życzą sobie 77pln, co jest btw skandalem i pogwałceniem decyzji UOKiK n/t przenoszenia numeru i zdejmowania simlocka. Inna sprawa, że tej pierwszej operatorzy przestrzegają, a tej drugiej nie przestrzega tylko Orange, bo tylko ono ma jeszcze telefony z simlockiem (od dawna nie spotkałem się już z nowymi modelami z innych sieci z simlockiem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...