Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

yojc

Rozwiązany: Czyszczenie folderu $RECYCLE.BIN (Win7)

Polecane posty

Zdefragmentowałem dzisiaj dysk (programem PerfectDisk), wszystko poszło gładko jak zwykle, ale trochę zaintrygowała mnie tabelka z najbardziej pofragmentowanych plików.

beztytuu29.png

Jak widać sporo na tej liście jest plików z folderu $RECYCLE.BIN, w dodatku zajmują one niemało. Sęk w tym, że kosz mam pusty, a wg Windowsa folder $RECYCLE.BIN zajmuje 673 bajty. W tym folderze są podfoldery, do których nie można wejść.

Jak więc wygląda sytuacja? PerfectDisk się myli czy mówi prawdę? Jeśli to drugie, to jak usunąć te zalegające pliki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak... właśnie mi uświadomiłeś, że mogę te pliki sam usunąć przecież :E Najpierw mi to nie przyszło do głowy - myślałem, że skoro wejść się do nich nie da to usunąć też nie. 13GB miejsca się zwolniło.

Tak na marginesie - ktoś wie skąd się w ogóle te foldery wzięły i czemu tych plików nie było w Koszu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, choć jestem prawie pewien że wcześniej opróżniałem kosz... choć może to jakieś pozostałości z jeszcze dawniejszego formata były. Swoją drogą to trochę dziwne zjawisko. nie kojarzę by się coś takiego działo na XP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę za bardzo innej możliwości, jak to, że nie opróżniłeś wcześniej kosza (choć z Windowsami nigdy nic nie wiadomo).

Nie wiem czy na XP tak też się dzieje/działo (wydaje mi się, że nie), ponieważ nigdy nie trzymam żadnych śmieci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...