Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mw2fan

Chłodzenie do intel celeron dual core

Polecane posty

Dowiesz się diagnozując PC... W pierwszej kolejności dopisz do posta pełną konfigurację PC tak dla potomnych ;) - tak wiem że masz w sygnaturze te dane...

W drugiej zajmij się sprawdzeniem temeperatury w spoczynku i pod obciążeniem...

http://www.cpuid.com/softwares/hwmonitor.html - ściągnij, uruchom, odpal grę, pograj chwilę, wyłącz grę, zrób screen okna HWMonitor i wrzuć tutaj.

Możesz jeszcze dołączyć screen'y z CPU-Z i GPU-Z

Pozdrawiam...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mw2fan: sygnaturka sygnaturką :P zrób jak radzi antros22, czyli zrób to samo co chciałeś na początku - zbędnym jak widzę było pytanie o "dowiedzenie się" co jest powodem ścinki :D

Łopatologię przeniosłem do swojej sygnatury ;)

Pozdrawiam...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbędnym

jak widzę było pytanie o

"dowiedzenie się" co jest powodem ścinki

No nie wiem... Autor tematu ma sporo różnych problemów i na światło dzienne wychodzą "taakie usterki", że wcale się nie zdziwię gdyby jeszcze coś "ciekawego" wyszło (kto wie, może cały komp jest "rozklekotany"), a same ścinki okazały się jedynie wierzchołkiem góry lodowej (czyż rozwalone chłodzenie nie jest ważniejsze od takowych?).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, warto zainwestować w chłodzenie, ale nie tylko CPU ale całej obudowy (dodatkowe wentylatory: pod zasilacz i na wysokości kieszeni HDD). Najwyższa temperatura CPU w spoczynku graniczy z zalecaną producenta (Tcase: 73,3*C - więc w teorii dla rdzeni =10* max) i są wysokie bardzo w porównaniu z CPU pod obciążeniem...

Może masz postawioną skrzynkę w jakimś ciasnym miejscu (pod biurkiem)?

EDIT: zapomniałem dorzucić źródło: http://ark.intel.com/products/35101/Intel-...-800-MHz-FSB%29

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancji na to nie daję, bo wysokie temperatury mogą być jedną z wielu przyczyn zacinania się gier. A przyczyny jak wiadomo trzeba eliminować pojedynczo - krok po kroku - od tych najbardziej oczywistych po te jeszcze nie odkryte, a może być ich w sumie całkiem sporo...

Więc jeśli obniżenie temperatur nie pomoże (a na 100% nie zaszkodzi) - trzeba będzie szukać dalej...

A spróbuj wystawić PC spod biurka i obniżyć temperatury przez otwarcie obudowy (skoro nie masz dodatkowych wentylatorów to może to być jako takie chwilowe rozwiązanie) - otwórz okno w pokoju, żeby było chłodniej. Jak się uda Ci w ten sposób jakoś znacząco obniżyć temperatury (np. o ponad 10*C) - sprawdź jak się będzie sprzęt zachowywał...

Jeśli możesz wrzuć model obudowy a najlepiej dodatkowo zdjęcie jej wnętrza (tak żeby było widać możliwie całe wnętrze z boku i ujęcie w stronę jej pleców i frontu)...

Pozdrawiam...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie o czym Wy mówicie (piszecie). Chłodzenie procka jest uszkodzone i bezwarunkowo trzeba temu zaradzić. Dziwię się, że komp się sam nie wyłącza (btw czy ja mam rozdwojenie jaźni?); być może zabezpieczenia przed przegrzaniem nawalają.

Temperatury ostatnio podane wydają się być trochę niższe. Jednak ciekawą sprawą jest to, że niektóre są teraz ujemne, co może świadczyć nie tylko o tym, iż czujniki wariują, ale również, że została przekroczona (i to grubo) temperatura krytyczna (tak się czasem, wtedy dzieje). Zatem, chociaż nie słyszałem o przypadku spalenia procesora w wyniku działania zbyt wysokiej temperatury, to istnieje szansa, iż w końcu o czymś takim usłyszę (przeczytam). ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...