Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

qwertyuiop1234567890a

Jaki w miarę tani, CICHY zasilacz

Polecane posty

Czesc, jaki polecicie tani zasilacz do komputera w cenie do około 200zł (może być troszkę mniej, jeśli to konieczne, ale jeśli za np. 125zł już są rozsądne propozycję to tez poproszę).

Wymagania:

- przede wszystkim cichy,

- cichy,

- moc coś z 500W (zawsze lepiej mieć ten zapas i nie chcę aby pracował na 100% swoich możliwości), na + odpinane kable, ale to chyba nie możliwe w tej cenie?,

- bezawaryjny,

- cichy,

- min. 2-letnia gwarancja.

Pozdrawiam

edit: 'cichy', tzn zeby od razu bylo slychac roznice po zmianie z CoolerMaster extereme pwoer plus 460W.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten Tacens wyglada fajnie, moglbys napisac cos o nim wiecej? Nigdy nie slyszalem o tej firmie, priorytetem tez jest bezawaryjnosc.

tylko 384W na 12V, pomimo '500W' w nazwie nie wyglada zachęcająco, ale 'polpasywny' w opisie zachęca.

Ma wentylator 140mm, jak z jego glosnoscia, juz po jego wprawieniu w ruch?

Czy w praktyce ten wentylator czesto się wlacza, czy nie? (rozumiem ze w idle bedzie caly czas na pasywnym, ale w grze juz się włączy, czy tez niekoniecznie?).

Odpinane kable w Tacensie tez kuszą - więc gdzie haczyk? DLaczego cena tak niska?

Chieftec CTG-500-80P, OCZ StealthXStream2 500W.

A jak z poziomem generowanego halasu przez te PSU? I jak sie mają pod wzgledem awayryjnosci/ trwalosci w porownaniu to tego Tacensa?

edit: czy są jakies zasilacze, ktore pozwalaja na fanswap bez utraty gwarancji?

edit2: aha, zapomnialem napsiac, moja karta graficzna wymaga dwoch wtyczek od zasilacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tacens Valeo jest robiony przez Andysona. Może to firma bez większego rozgłosu, ale nie ma się co obawiać o jej produkty. Trwałość wszystkich tych zasilaczy powinna być na podobnym poziomie.

http://pccentre.pl/article/show/chieftec-c...id=17758;page=5

http://infobit.pl/kategoria/hardware/tacens-czyli-cisza/11

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli chyba kupię Tacensa ze względu na to, że na pewno bedzie bardziej cichy od tych dwoch alternatyw oraz ma odpinane kable. Z srugiej strony w mojej obudowie zasilacz mocuje się na gorze, wiec nie wiem jak byloby z pasywnym chlodzeniem, zwlaszcza ze na infobit piszą 'Gdy się jednak zacznie kręcić, robi to już na dość słyszalnym', so sugeruje ze wtedy juz cicho nie jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zawsze zastanawiało jak to jest z tym "Cichy Zasilacz". Nie bardzo rozumiem. Mam Antec TruePower 650W i w jego plusach nikt nie wymienia "Ultra Cichy", a ja i tak mimo to go nie słyszę. Markowy zasilacz z natury jest chyba względnie cichy, a jeszcze większa cisza hmmm.....to już chyba lekka przesada. ;-)

Zaraz pewnie yojo2 spyta o inny zasilacz...... xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...