Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

HanPL

Chieftech 550W

Polecane posty

Witam.

Otóż kupiłem ostatnio (niecałe 2 miesiące temu ) nowego PC

2r3802q.jpg

Lecz od kilku dni mam problem z zasilaczem, mianowicie sam z siebie z nieznanych mi powodów zaczyna strasznie głosno chałasować, brzmi to mniej więcej jak by ktoś wsadził kij w wentylator cięzko mi dokładnie sprzecyzować dzwięk ale przypomina to przewległe "warczenie ".

Co dziwne, podczas grania ten problem nigdy się nie pojawia, tak samo gdy PC jest maksymalnie obciążony.

Za każdym razem zaczyna "warczeć " gdy nic nie robie, lub jak teraz przeglądam www.

Po kilkunastu sekundach teraz już minutach zasilacz znowu zaczyna cicho chodzic, coś takiego pojawia się mniej więcej 1~2 razy dziennie.

Proszę o pomoć gdyż wszystkie częsci są na gwarancji więc nie będzie problemu z wymianą

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padł jak padł, ale (pewnie) pada. ;)

Miałem kiedyś dokładnie to samo (w każdym razie, objawy), nie chciało mi się nic z tym robić i jeszcze przez rok spokojnie chodził (chodziłby, może jeszcze dłużej, ale w końcu mi się to znudziło). Wiatrak cały czas się kręcił, jeno okresowo stawał się głośny.

A jak jest gwarancja, trza zasilacz oddać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to już zasilacz Logic 500W którego miałem kilka lat temu wytrzymał dłużej niż ten O.o

W razie czego mam Fortrona 550W w zapasie z starego PC więc moge go podłaczyć a tego wysłać na gwarację o ile jest sens :P gdyż jak mówie wszystko działa jak trzeba podczas grania ten problem nie występuje tylko, raz maksymalnie dwa razy dziennie gdy nic nie robie zasilacz nagle zaczyna warczeć po czym przestaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padające wentylatory w Chieftekach GPS to dość powszechna usterka. Choć w sumie to myślałem, ze w nowszych modelach ją wyeliminowali. A że podczas gry jest OK - dośc możliwe, że łożysko hałasuje najbardziej przy określonej ilości obrotów na minutę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie to mnie najbardziej dziwi że podczaś grania czyli teoretycznie gdy najbardziej zasilacz jest obciążony cisza.

Gdy nić nie robie także cisza aż tu nagle zaczyna sobie warczeć, a po chwili przestaje i już cały dzien spokoj.

Trochę to dziwne musze przyznać bo miałem już troche zasilaczy, ale pierwszy raz widzę coś takiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm niecałe 2 miesiące i zasilacz pada, to chyba mój nowy rekord.

Gwarancja jest na bodaj 3 lata o ile dobrze pamiętam więc z wymianią nie będzie problemu, chociaż jak znam siebie wyślę go dopiero jak kompletnie padnie lub zacznie warczeć na dobre :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem dlatego gdy wczoraj zaczoł warczeć przez dłuższy czas zdjołem obudowę, suszarka i jazda.

Po wyczysczeniu zaczoł chodzić cichutko "aż" do dzisiaj gdy znowu zaczoł "warczeć/chrobotać " przez jakąs minute dwie po czym znowu cisza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasmarowanie wentylatora by pewnie pomogło (u mnie przyniosło skutek), choć to raczej rozwiązanie krótkotrwałe no i tracisz gwarancję.

W każdym razie - dopóki wentylator się kręci, to usterka nie jest groźna, co najwyżej uciążliwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięzko ją nawet nazwać uciązliwą gdyż jak mówie warczenie pojawia się raz maksymalnie dwa razy dziennie i to zazwyczaj w godzinach 23 ~2 w nocy.

W ciągu dnia warczenie zdarzyło się może raz, a tak niemalże w 99% warczenie pojawia się w godzinach nocnych chociaż to pewnie nie ma żadnego znaczenia :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...