Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Milosz902

Rozwiązany: Pełne obroty wentylatora

Polecane posty

Witam wszystkich. Od wczoraj, tzn od momentu , gdy zainstalowałem program SpeedFan , w celu sprawdzenia czy mogę kontrolować obroty wentylatora od chłodzenia procesora (4pin). Okazało się, że mogę. Jednakże teraz, gdy uruchamiam system , wentylator "wskakuje" od razu na najwyższe obroty. Oczywiście jest w stanie IDLE.

Temperatura procesora to:

CPUID : 23

OCCT: Core 23 CPUIN 38

SpeedFan: Core 0 i 1 mają 25 stopni , natomiast wpis CPU ma 38 stopni

Miałem nadzieje , że usunięcie SpeedFana pomoże , lecz nic to nie dało. Niezależnie czy wspomniany program jest zainstalowany czy nie wentylator i tak pracuje na maksa. Chłodzenie to CoolerMaster TX3. Płyta główna to Asus P5E-VM-SE. Co może być przyczyną? Dodam, że procesor jest podkręcony, jednakże jeśli wierząc odczytom temperatur to nie grzeje się za bardzo. Jest to Intel Core 2 Duo E4500 2,2 Ghz @ 2,9 Ghz. Które odczyty dotyczą procesora, bo sam już nie wiem Core czy CPU , bo oba odczyty mają różne temperatury. Rozważać uszkodzenie czujnika? Jakiś czas temu oba odczyty (Core i CPU) były takie same. Proszę o porady, jak rozwiązać ten problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej (z mojego punktu widzenia, hehe; nie wiem dokładnie jakie masz funkcje w BIOSie i co ewentualnie zmienić) by było gdybyś, po prostu przywrócił "defaultowe" ustawienia w BIOSie, co niestety wiązałoby się z "odkręceniem" procka, ale zawsze możesz podkręcić go znowu (tylko nie mam 100% pewności, że to pomoże).

Co do temperatur, w skrócie - Core, to temp. rdzenia procesora, a samo CPU (z jakimiś dodatkami) to powinna być ogólna temp. tegoż.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...