Skocz do zawartości

Playstation 3, Xbox 360, Wii


stefan

Next-Geny  

510 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Która konsolka rządzi?

    • Playstation 3
      298
    • Xbox 360
      181
    • Wii
      31


Polecane posty

chciałam kupic swojemu facetowi konsolę pod choinkę, ale nie bardzo sie znam na tym sprzęcie. Potrzebuję porady, która jest najlepsza, jaka marka ceniona jest wśród użytkowników. No i przy okazji fajnie by było zeby ktoś polecił mi jakis sklep internetowy, gdzie moge kupić dobrą konsolę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Tutaj tak naprawdę wybór to albo PlayStation3, albo XBox360. Problem w tym, że obie konsole są porównywalne, mają swoje plusy i minusy. Nie ma więc najlepszej, będziesz musiała sama zdecydować. Kilku ludzi powie, że lepszy jest PS3 - trochę lepsza grafika, darmowa gra w sieci, mniejsza awaryjność i czytnik Blu-Ray. Inni powiedzą, że XBox360 jest lepszy - a to wygodniejszy pad (choć to mocno subiektywne), a to lepsze usługi sieciowe, czy więcej gier. Poczekaj więc trochę, niech jeszcze się ludzie wypowiedzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam xboxa 360 ,którego sam posiadam. Znajomy za to ma PS3. Porównywaliśmy obie konsole.Postaram się podać plusy i minusy poszczególnych.

Xbox 360

plusy:

-cena

-ergonomiczne kształty pada

-dużo ekskluzywnych gier (only for xbox 360)

-zrobiony dla graczy (przyjazny interfejs)

-wygląd

-ładnie wykonany system osiągnięć (aczivement hunter :) )

minusy:

-awaryjność (model Jasper jest już dużo mniej niż awaryjny nić Falcon czy Core)

-płatna gra prze xbox live aktualnie 150zł za rok

-drogie gry

PS3

plusy;

-mało awaryjny (porównywalny z Jasperem xbox 360)

-pare ekskluzywnych gier

-bezpłatny net

-blu ray

-możliwość zainstalowania linuksa

minusy:

-mały niezbyt wygodny pad

-zrobiony według własnego widzimisię chińczyków (niezbyt interfejs)

-wygląd- wersja fat to błyszczący duży chlebak, slim mniejszy matowy chlebak

-cena droższy w porównaniu do xa

-drogie gry

-dziwny system osiągnięć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między X'em a PS3 toczy się duży spór, wciąż jeden przekrzykuje drugiego. Co do achievementów ten system i tak jest bez sensu więc osobiście wskazuję na PS3 ale tak jedna jak i druga to świetny wybór. A myśleliście o Wii w ogóle? Nie jest ani drogie ani specjalnie brzydkie a dostarcza niemało zabawy. Prawda niewiele gier na Wii jest dojrzałych ale jednak są.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konsole są stacjonarne (Wii , PS3 i XBOX 360 , lub ich starsze wersje PS2 , XBOX, ...) jak i przenośne (NDS, PSP i ~iPhone) :P

jeśli ma trochę czasu by siedzieć przed telewizorem to polecam stacjonarki , jeśli jest często w podróżach ( lub ogólnie 'poza telewizorem' :P) to coś z przenośnych :P

a którą konkretnie to przydała by się informacja w jakie gry gra :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę napisać tylko o X-Boxie 360, bo tylko taki mam. Jest bardziej awaryjny, niż reszta konsol, ale od kiedy zaczęto robić klocki w technologii Jasper, ich awaryjność spadła do jednostkowych przypadków. Dlatego, kiedy będziesz kupować X-360, zwróć uwagę na datę produkcji (muszą być z początku tego roku lub nowsze) i czy nie pisze gzieś Jasper. Poza tym, Microsoft oferuje 3letnią gwarancję na swoją konsolę. To jest duży plus. A gry? PS3 i X-360 są pod tym względem porównywalne. I tak coraz częściej gry wydawane są na obie konsole. Z tym, że na PS3 są nieco ładniejsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elektroda, której mu nie kupisz, prawdopodobnie będzie Ci super wdzięczny i bardzo zadowolony z prezentu. Po prostu, jeśli wybierzesz xboksa będzie się zachwycał Gearsami, Forzą itp, jeśli PS3 to doceni Motorstorma, Uncharteda i inne Ratchety. Ja jedak polecam PS3, z prostego powodu - można obejrzeć filmy na Blu-ray. Jak zobaczyłem pierwszy obraz na tym nośniku, wiedziałem, że dla mnie DVD już umarło ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS3 - trochę lepsza grafika

Chciałeś chyba powiedzieć "trochę gorsza".

Poza tym, Microsoft oferuje 3letnią gwarancję na swoją konsolę. To jest duży plus.

3-letnia gwarancja nie jest na konsolę, tylko na jedną, konkretną awarię - ROD właśnie. A to różnica. Normalna gwarancja jest na rok.

I tak coraz częściej gry wydawane są na obie konsole. Z tym, że na PS3 są nieco ładniejsze.

Nie znam ani jednego przypadku gry działającej lepiej na PS3. Przypadków dużych tytułów, które lepiej wyglądają i działają na X360 jest dużo - choćby Arkham Asylum, Borderlands, Assasin Creed, F3.

Generalnie to ja bym się zastanowił, czy chcesz konsolę dla niego do grania (wtedy X360), czy taką, z której sobie pokorzystacie razem (Buzz, Singtar, filmy) - wtedy PS3. No i fundusze - X360 jest tańszy.

Tylko nie daj sobie mydlić oczu technologiczną przewagą PS3, z której absolutnie nic nie wynika jak na razie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem za ps3 nie tylko dlatego ,że dla mnie gry na nim ładniej wyglądają ale ma BD a ja już DVD nie uznaję to już nie ta epoka kto oglądał to wie czemu.a x360 mi kompletnie nie przypadł do gustu (sprzedałem i dalej cieszę się ps3) tylko chciał bym zwrócić twoją uwagę na ceny tych zabawek od 1k w górę nówki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mandarynku, chciałem zauważyć, że gry tylko na XBoxa są nieco brzydsze niż te tylko na PS3. O crossplatformowych nie mówie, bo na PS3 optymalizacja jest koszmarem - ale jak ktoś się uprze to i Uncharted 2 zrobi :)

Tyle, że takie porównanie jest wyjątkowo niemiarodajne, bo raz, że różne gry to różna grafika, dwa, że wiadomo, że właściciele ps3 będą się spierać, że exclusivy na ich konsole są ładniejsze i na odwrót. Miarodajnie można porównać to, co się pisze i wypuszcza na obie konsole.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale gry na ps3 są wyraźnie ładniejsze nawet posiadacze xboxa to mówią nie wszyscy ale Ci których ja znam tak mówią ,zresztą ja xkolcka przede wszystkim z powodu grafiki puściłem dalej w obieg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale gry na ps3 są wyraźnie ładniejsze nawet posiadacze xboxa to mówią nie wszyscy ale Ci których ja znam tak mówią ,zresztą ja xkolcka przede wszystkim z powodu grafiki puściłem dalej w obieg

Wyraźnie ładniejsze :laugh:

Popatrz, ja posiadam obie konsole i jakoś tak nie uważam. A duża większość osób krzyczących, że tu albo tam grafika ładniejsza posiada jedną. Zaskakujące, prawda?

Sprawa jest prosta - rozsądnie można porównać tytuły wydane na obie konsole - tu lepiej wypada Xbox360. Jak ktoś sobie chce porównywać exclusivy, żeby poprawić sobie humor i stwierdzić "moja konsola lepsza" to proszę bardzo. Moim zdaniem nie da się obiektywnie stwierdzić, czy ładniejszą grafikę ma Little Big Planet czy Forza.

Inna sprawa, że moim zdaniem exclusivy to i tak generalnie tytuły w dużej większości przehypowane, czasem aż do wyraźnej przesady (patrz Killzone 2). Jedyny jak do tej pory exclusive, który zrobił na mnie naprawdę duże wrażenie to Siren: Blood Curse. Najlepsze gry wychodzą na obie konsole. I bardzo dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie tu się zaczyna nowy temat Ps3 vs Xbox360 ochłońcie

Ja polecam ps3 sam go mam i jest świetny niechodzi mi tylko o granie precież to m.in. odtwarzacz blu-ray itd.

Ale jak powiedział Sandro co mu niekupisz będzie wdzieczny precież jakbyś mu kupiła x'a to by na ciebie niekrzyknał że woli ps3 i na odwrót doceni to ile dla niego wydałaś

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedz się jakie gry lubi. A może chcecie grać razem przy jednej konsoli? LittleBigPlanet na PS3 nie ma tutaj konkurencji. A może jest fanem Halo? Podpytaj trochę.

Swoją drogą to nie jest temat o kłótnie które gry na jaką konsolę wyglądają lepiej. W sumie nie wiem o co się kłócicie. Różnice są tak minimalne - AA w GTA IV na X360 czy lepsze tekstury w Batmanie na PS3 to tak nic nie wnoszące bajerki, że wogóle nie zwracam na to uwagi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elektroda, której mu nie kupisz, prawdopodobnie będzie Ci super wdzięczny i bardzo zadowolony z prezentu. Po prostu, jeśli wybierzesz xboksa będzie się zachwycał Gearsami, Forzą itp, jeśli PS3 to doceni Motorstorma, Uncharteda i inne Ratchety. Ja jedak polecam PS3, z prostego powodu - można obejrzeć filmy na Blu-ray. Jak zobaczyłem pierwszy obraz na tym nośniku, wiedziałem, że dla mnie DVD już umarło ;)

Zgadzam się. Zwłaszcza jeśli chodzi o Blue-ray. Potem ni trzeba dokupywać odtwarzacza, a te na początku na pewno będą dość drogie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z ostatniej chwili: Sony wprowadza płatne konta premium, użytkownicy płacące dostaną nowe usługi i kontent, cześć ze starych usług też może zostać objęta opłatami. Granie online będzie jednak nadal darmowe. Zostanie to wprowadzone w 2010 r.

Poza tym podam link: http://konsolowisko.pl/podcast/Konsolidacja_20_wojna.mp3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...