Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość

Neverwinter Nights (seria)

Polecane posty

Dla mnie NWN w singlu to była kompletna porażka w porównaniu z BG 2. I to strasznie irytujące przechodzenie przez całą mapę, nie dało się kliknąć (chyba) na drugi koniec mapy i twoja postac tam biegła, troche mnie takie rozne buraczki denerwowały ale odkąd zacząłem grac po sieci... potęga. W sieci to juz jest super rozgrywka, szczególnie często bywałem na Arenach. Wiec jak wam sie nudzi NWN to siup do sieci! :wink:

Dla mnie walka w BG2 na singlu to porażka. A w nwn to po prostu miodzio. A w sieci to rzeczywiśće jest super rozgrywka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle piszecie szkoda że pewnie żaden z was nie przeszedł NWN

Skąd to możesz wiedzieć. To ja powiem, że pewnieTy nie przeczytałeś wszystkich postów o Neverwinter. Pewnie Ci się nie chciało. Takie same bezpodstawne insynuacje jak Twój txt. :evil:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie. Stary, wybacz mi, jak smiałem pisać o czymś, o czym nie mam zielonego pojęcia. Juz nie będę, przepraszam bardzo. Może więc taki Mistrz jak Ty powie mi coś więcej o NWN, tak abym nie grzeszył już więcej niewiedzą?

PS. Matko, co za człowiek...

PS2. Teraz zobaczyłem następny post. Nie chce mi się pisać nowego, bo ktoś to wszystko będzie musiał usuwać. Uwierz mi, że wkrótce znajdziesz swoją ksywkę w Ostrzeżeniach albo gorzej. Jak zależy Ci aby pozostać na forum - opanuj się trochę. To taka przyjacielska rada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj Gerald, żebyś nie przesadził. Po części zgadzam się z Tobą ale tylko jeśli idzie o opinie o grach (BG2 i NWN). Jak dalej będziesz takie teksy pisał to sobie długo na forum nie pobędziesz (znając moderatorów).

A tak w ogóle to mam wrażenie, że się zarejestrowałeś tylko po to, żeby sprawdzić wytrzymałość moderatorów albo dla jaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle piszecie szkoda że pewnie żaden z was nie przeszedł NWN

Podaj jakieś argumenty na poparcie swojej tezy, jeżeli ich nie masz to się nie odzywaj. A raczej wszkazane byłoby przeprosić.

tyko ty piszesz bezpodstawne insynuacje w swojch txt.

I nie zaczynaj tu bezsensownej kłótni bo w razie czego to zapamiętam kto zaczął :evil:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj RoZy ten txt o insynuaciach to był do kosimusa. Jeżeli jest w nim coś niewłaściwego to sorry.

Niewlaściwy jest brak argumentów (jak już pisałem), no i oczywiście jednozdaniowe posy które poszesz (nie tylko tu zresztą) :evil: - RoZy

Skoro o braku argumentow mowa... to chce napisac, ze sporo z Was pisze jednozdaniowe posty, ktore NIC nie wnosza do dyskusji. Niektorzy pisza to, aby podniesc sobie statystyki, a niektorzy bo nie moga wymyslic nic lepszego... Ludzie, skoro nie macie pomyslu co napisac, to lepiej omincie temat. - GrOund_Z3R0

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Neo jr.

Dla mnie Neverwinter nights to najlepszy RPG w historii, a w każdym razie najlepszy w jaki grałem :D

Tylko jest jedno ale..............na pudełku jest napisane, że wymagania procesora minimalne są takie:

PII 350

Ja mam PIII 866 i przy najniższych wszystkich detalach chodzi mi 5-10 klatek na sekundę. :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Neo jr.

Sorki za to, że wysyłam dwa posty pod rząd, ale muszę to napisać.

Hej! Nie wiem o co biega, ale wróćmy do tematu!!!

Jeżeli nie wiesz o co chodzi to lepiej po prostu nic nie pisz, poza tym post przed tobą posiadał komentarze moderatorów o tym, żeby nie wysyłać jednozdanieowych postów, a teraz przypatrz się swojemu(bez skojarzeń 8) ) listowi. I co zauważyłeś coś???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość blobbel

NWN byłoby super (mówię o singlu) gdyby nie sporo nieodpowiadających mi niedoróbek. Przede wszystkim mam na myśli interfejs, który wygląda fatalnie :? . Sporo zastrzeżeń mam też do okrągłego menu - jak grałem czarodziejem to rzucanie zaklęć trwało trochę za długo i w końcu zrezygnowałem z tej klasy :evil: (tylko nie piszcie, o paskach skrótów bo one też były fatalne i mało tego było). Ogólnie gra jest dobra ale nie jest tak rewelacyjna żeby się nią dłużej zachwycać 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Radyan

A ja jednak o tym wspomnę - na pasku skrótów było 36 miejsc - to więcej niż potrzeba na czary i ekwipunek. Nigdy nie udało mi sie zająć całego, a grałem magiem. Poza tym piszesz o "sporej ilości niedoróbek" a wymieniasz tylko interfejs, na który na dodatek nikt inny nie narzeka... Trochę to dziwne, nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piwny Krasnolud

Gra jest super, choć można się tam dopatrzyć licznych niedoróbek; choćby monotonność wnętrz - idę przez zamek, idę, idę i korytarz wygląda cały czas tak samo (czasami jest inaczej oświetlony lub pojawia się jakiś ciemniejszy odcinek drogi, ale to jednak za bardzo nie pomaga). Są i inne błędy (wystarczy ich wypatrywać - diabeł tkwi w szczegółach :twisted: ). A tak poza tym, to ogólnie: grafa, muza, fabuła i wogóle wszystko jest wpożo. Edytor zaś jest tak odjazdowy, że wymiata, choć i w nim można się do paru rzeczy przyczepić - mi osobiście nizbyt podobał się sposób skryptowania, ale po kilku(nastu :D ) eksperymentach można go całkowicie opanować. Tworzenie "drzewek dialogowych" też mi się niezbyt spodobało, ale cóż zrobić ???. Poza tym tak gra, jak i edytor, są wspaniałe i żadna niedoróbka tego nie zmieni 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście NWN przeszedłem i bardzo mi się podobało. Nawet zacząłem robić własnego moda, ale poddałem się jak nie mogłem wymyślić fabuły. Pograłbym w sieci ale nie mam dostępu :( . Na forum piszę z kafei. Za to wymyśliłem i stworzyłem pełno broni, pancerzy, i magicznych przedmiotów. Jeśli ktoś robi mody to mogę spróbować mu przesłać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość blobbel
A ja jednak o tym wspomnę - na pasku skrótów było 36 miejsc - to więcej niż potrzeba na czary i ekwipunek. Nigdy nie udało mi sie zająć całego, a grałem magiem. Poza tym piszesz o "sporej ilości niedoróbek" a wymieniasz tylko interfejs, na który na dodatek nikt inny nie narzeka... Trochę to dziwne, nie?

To, że nikt nie narzeka na interfejs to nie znaczy, że janie mogę. Teraz właśnie gram magiem (narazie 10 poziom) i te 36 miejsc to już jest za mało. Jeśli chodzi o sporą ilość niedoróbek to może trochę mnie poniosło ale nie aż tak bardzo: opisy niektórych mikstur są niejasne (Mikstura Kociej Zwinności powoduje kocią zwinność - gdybym wcześniej nie miał kontaktu z RPG to miałbym problem żeby się połapać); to samo dotyczy zaklęć (a zwoje wyglądają żałośnie); zdobywanie doświadczenia - rozumiem, że towarzysz trochę zabiera ale przyzwany stwór chyba nie powinien :? ; częste blokowanie się postaci na przeszkodach i jakieś dziwne wybieranie ścieżek; księgi, listy itp. są całkowicie pozbawione klimatu (otwiera się "łindołsowskie" okno, czcionka Times New Roman czy inny Arial - kurcze klimat fantasy, full wypas); o niedorobionych towarzyszach nie będę już pisać bo mi się nie chce.

Oczywiście to jest tylko moje zdanie na temat tej gry i nie zdziwię się jeśli nikt się ze mną nie zgodzi 8) .

Ps: Ciągle uważam, że jest to jeden z lepszych cRPG w jaki grałem, a wybrzydzam tak dlatego ponieważ się rozczarowałem :cry: . Miałem nadzieję, że będzie lepiej :? .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Radyan
Jeśli chodzi o sporą ilość niedoróbek to może trochę mnie poniosło ale nie aż tak bardzo: opisy niektórych mikstur są niejasne (Mikstura Kociej Zwinności powoduje kocią zwinność - gdybym wcześniej nie miał kontaktu z RPG to miałbym problem żeby się połapać);

---> Ale nie wszystkie znaczenia są takie jasne. I co z tymi, którzy w taką grę grają po raz pierwszy? Zresztą nie musisz opisów czytać, jak Ci się nie podobają

to samo dotyczy zaklęć (a zwoje wyglądają żałośnie);

----> To samo? Czyli, że niepotrzebne lub niejasne są opisy? Według mnie jest właśnie odwrotnie...

zdobywanie doświadczenia - rozumiem, że towarzysz trochę zabiera ale przyzwany stwór chyba nie powinien;

----> Właściwie to dlaczego nie? W końcu pomaga w walce...

częste blokowanie się postaci na przeszkodach i jakieś dziwne wybieranie ścieżek;

----> Blokowanie się jest rzadkie, a wyberanie ścieżek? Ja kontrolowałem postać z pomoca klawiatury i problemu nie miałem...

księgi, listy itp. są całkowicie pozbawione klimatu (otwiera się "łindołsowskie" okno, czcionka Times New Roman czy inny Arial - kurcze klimat fantasy, full wypas);

----> Tu rzeczywiście mogli bardziej się przyłożyć, ale nie psuje to klimatu w jakiś szczególnie drastyczny sposób.

o niedorobionych towarzyszach nie będę już pisać bo mi się nie chce.

----> Niedorobionych towarzyszach? W jakim sensie? Ja nic do nich nie mam...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Leborg

na początku gra mi sie na maxa niepodobał.

uważałem ją za totalny shit , badziewie i śmiłem sie z typów którzy w to grali 8)

no a potem nastąpił przełom , czyli mój kochany nwn po polsku , i tak w nim zatąnęłem :lol:

oczywiście ta gra nie jest jakaś tam genialna, bo jest wiele lepszych RPG'ów :wink: ale granie w to to przyjemność , [of kors krasnoludzkim wojownikiem/czarodziejem :D ]

Lubię RPG-i, ale NeverWinter Nights nie przypadł mi do gustu. Wolę Morrowinda, Icewind Dale II i KOTOR.

co do morrowinda sie zgodzę , do idII bym polemizował , a kotor to dla mnie porażka :roll:

ale każdy ma swój gust , nie?

a to jest tylko moje zdanie :!:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cooler

Neverwinter Nights jest strasznie nudny, a w singlu przegrywa z tak wspaniałą gra jak Baldurs Gate 2.Mimo wszystko miałem chwile radości z ta grą.Szkoda, że rozgrywka w singlu jest taka monotonna...idziemy od obszaru do obszaru po jakies przedmioty, a czasami mijamy zadania poboczne.

Mam pytanko-ktoś zna stronę skąd można ściągnąć jakieś mody do Neverwintera(oczywiście mam oryginał, bo nie będe płącił kaziom na giełdzie)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jakuzo

Co do szukania modów, to poszukaj na oficjalnych Polskich serverach tej gry. Na dodatkowej płycie dołączonej do NWN masz dobre mody m.in. Hale Zaawansowanego Treningu, tylko ze starymi przedmiotami z podstawowej wersji NWN. Ale na tym modzie sie najlepiej ćwiczy postać do walk w internecie.

Co do paska skrótów - jest do [beeep], w singlu to jeszcze jeszcze bo w czasie walki można zarzucić pauze, ale w rozgrywkach internetowych, gdy gra sie postacią czarującą to jest to duży problem. Rozwiązanie jest nawet niezłe, nie wiem jaka mogłaby być alternatywa dla pasków skrótów ale ten system jest nieco niepraktyczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość blobbel
Niedorobionych towarzyszach? W jakim sensie? Ja nic do nich nie mam

Nie chciało mi się przedtem już pisać o towarzyszach (chyba muszę zacząć używać synonimów :lol: ) więc teraz to robię: nie ma nad nimi prawie żadnej kontroli, nie można im zajrzeć do ekwipunku, często się blokują (jak miałem Toma to nieraz musiałem kilka razy kliknąć na skrzyni żeby w końcu łaskawie ją otworzył, a i to nie zawsze), słabe SI.

Blokowanie się jest rzadkie, a wyberanie ścieżek? Ja kontrolowałem postać z pomoca klawiatury i problemu nie miałem

Ja polegam na myszce i bardzo często się zdarza, że postać biegnie do wskazanego miejsca ale jakimś dziwnym slalomem. Bywa też, że zrobi parę kroków i zatrzyma się bez powodu.

Ps: Widzę, że wziąłeś sobie do serca moje "krytykanctwo" :oops: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jakuzo
Nie chciało mi się przedtem już pisać o towarzyszach (chyba muszę zacząć używać synonimów :lol: ) więc teraz to robię: nie ma nad nimi prawie żadnej kontroli, nie można im zajrzeć do ekwipunku, często się blokują (jak miałem Toma to nieraz musiałem kilka razy kliknąć na skrzyni żeby w końcu łaskawie ją otworzył, a i to nie zawsze), słabe SI.

Kup sobie SoU, tam możesz zaglądać do ekwipunku towarzysza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedorobionych towarzyszach? W jakim sensie? Ja nic do nich nie mam

Nie chciało mi się przedtem już pisać o towarzyszach (chyba muszę zacząć używać synonimów :lol: ) więc teraz to robię: nie ma nad nimi prawie żadnej kontroli, nie można im zajrzeć do ekwipunku, często się blokują (jak miałem Toma to nieraz musiałem kilka razy kliknąć na skrzyni żeby w końcu łaskawie ją otworzył, a i to nie zawsze), słabe SI.

Sciagnij sobie najnowsze patche, kup SoU, sciagnij nowe mody. Mnostwo jest tego, co poprawia SI i zwieskza/upraszcza kontrole nad towarzyszami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...